What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Τελικά έπεσα έξω. Δεν είχαμε preorder info για το Helm's Deep (αυτά θα μας έρθουν αύριο το βράδυ), αλλά είχαμε ένα ωραίο άρθρο για το νέο εξπάνσιο :

http://massively.joystiq.com/2013/09/03/the-determined-defense-of-lord-of-the-rings-online-helms-deep/

Βασιλιά Τετακέ by the way η Extended του Ηοββιτ βγαίνει τέλη Οκτώβρη με 13 λεπτά σκηνές.
Μου μυρίζει άρμεγμα από Peter Jackson με νέα Hyper Extended Version στο μέλλον που θα προσθέτει άλλα 9 λεπτά στην Extended.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
18 Νοέμβρη η κυκλοφορία του Helm's Deep (σαφώς πρόταση του τμήματος μάρκετινγκ, μιας και στις 17 όλοι θα είναι στην πορεία του Πολυτεχνείου).

https://www.lotro.com/en/game/articles/lord-rings-online%E2%84%A2-helm%E2%80%99s-deep%E2%84%A2-expansion-launch-november-18th

Ανοίξανε και τα pre-orders. 54 ευρώ η Premium edition, 36 η απλή...

Κάπως τσιμπημένο, αλλά σα καλός μαλάκας θα προπαραγγείλω την απλή έστω.

Εν τω μεταξύ, τυπικά, αν κάνεις την παραγγελία σε δολλάρια αντί για ευρώ, βγαίνει 5-10 ευρώ φθηνότερα :cheers:
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
<blockquote> 17 όλοι θα είναι στην πορεία του Πολυτεχνείου).
</blockquote>

οσοι δεν επιθυμουν μια νεα 4η αυγουστου θα ειναι.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Άσε τα φιλοσοφικά και μπες το βράδυ να κάνουμε κάνα σκιρμισο-ίνσταντς.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
μπα εχω ξεκοψει απο τον ιουλιο.

τελικα δεν τα mmo για μενα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
"ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΟΛΟΙ? ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ! ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ GAME ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΓΟΥΣΤΑ, ΕΝΔΟΞΗ ΗΜΕΡΑ"



Έλεγα κι εγώ, τι φάση, στον κατάλογο του Kinship έδειχνε πως έχεις άπειρο καιρό να μπεις. Τέσπα, όπως σε βολεύει d00d.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Τώρα που το σταμάτησε θα λιώνω τουέντηφορ σέβαν.

Το παρήγγειλα ασούμε. Αυτό που με εκνευρίζει είναι η κομιούνιτι. Τόση κλαψα για τα trait trees. ΣΑΚ ΙΤ ΑΠ ΟΛΡΕΝΤΙ ΜΑΔΑΦΑΚΑΖ. Quit Bitching. Κούρασελ.
Δηλαδή πόσο πιο γκέηζ μπορούν να γίνουν οι φανς?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τι αλλαγές θα δούμε;
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Συνοπτικα :

Αλλάζουν όλες οι κλάσεις. Οι ρόλοι παραμένουν ίδιοι.
Κάθε κλάση θα χει 3 διαφορετικά trait trees που θα ναι αυστηρά και μόνο για ένα ρόλο. Όπως τώρα περίπου. Και θα χεις ένα πάνελ από το οποίο θα χεις τα διάφορα Trati Specs σου και θα μπορείς να τα αλλάξεις κατευθείαν, πληρώνοντας Silver. Οι βάρδοι δηλαδή την πούλεψαν.

Η διαφορά απ ότι έχω καταλάβει όμως είναι ότι στην νέα έκδοση θα γκριζάρονται τα περισσότερα σκιλς που δεν παίρνουν μέρος στο Trait Tree που χρησιμοποιείς. Εξού και η κλάψα.

Επίσης πολλά σκιλς (π.χ. ο χαμός που γινόταν στον Λορ Μάστερ ή τα ΔΕΚΑΔΕΣ Gambits των Wardens), θα συνδυαστούν με άλλα και κάποια θα φύγουν ή θα βάλουν νέα.
Τέλος θα αλλάξουν πολλά από τα animations των Skills για να εκτελούνται πιο γρήγορα και να μην χάνεις χρόνο (βλέπε Ferocious Strikes στον Champion).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
αμην λοιπόν, χάος είναι τα spell του loremaster.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487


gaius germanicus wrote:
μπα εχω ξεκοψει απο τον ιουλιο.

τελικα δεν τα mmo για μενα.</blockquote>

:mosh: :mosh: :mosh: :mosh: :mosh:

 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
τωρα που ειδα τα πληθη να συγκινουνται με την αποχωρηση μου
μπορει και να ξαναμπω.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
μπροστα στα πληθη απο βρωμερα ορκ,γκομπλιν,τρολ δεν νομιζεις οτι ενα ακομη τσεκουρι θα βοηθουσε?
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Αν θυμηθώ τα duels μας όχι δε νομίζω...
<span class="bbcode_spoiler"> :trollface: </span>
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Μπήκα σήμερα και σόλαρα ένα level 85 small fellowship instance, στην πορεία ολοκλήρωσα ένα άσχετο ξεχασμένο deed και κάτι τσίνισε μέσα μου.

Από βδομάδα λοιπόν αποφάσισα να ντύσω τον 85άρη Champion μου με το πιο ακραία DPS gear που έχω, να βγω παγανιά σε Bree, Shire, Ered-Luin και Lone-lands (σε πρώτη φάση) και να ολοκληρώσω όλα τα ξεχασμένα slayer και exploration deeds.

Θα ενημερώσω όταν ξεκινήσω το εγχείρημα, μπας και θέλει κανείς να έρθει για παρέα και για το έξτρα TP.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
'ΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΛΙΚΑ

Μπήκα LOTRO, φτιάχνω τον πιο τεράστιο φραπέ που έχει δει ποτέ η ανθρωπότης, μετά πάω να κάνω κάνα skirmish για να ξεμουδιάσω, και μετά θα πάρω παραμάζωμα το Bree για να κάνω 1 exploration deed στο Old Forest και 2-3 slayer deeds στα Barrow-downs. Ελπίζω στα τελευταία να πέφτουν τα mobs με 1 hit γιατί 200-250 kills είναι πολλά αλλιώς...
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Εγώ σήμερα πάλι συνειδητοποίησα ότι μπορείς να χεις μέχρι 17 Character Slots, αλλά αν δεν έχεις αγοράσει το Mines Of Moria Expansion μπορείς να έχεις το πολύ 15.

Συνοψίζοντας :

Αν είσαι VIP Χωρίς το MInes of Moria και έχεις αγοράσει όλες τις θέσεις που μπορείς = 15 Max Character Slots.
Αν ΔΕΝ είσαι VIP Χωρίς το MInes of Moria και έχεις αγοράσει όλες τις θέσεις που μπορείς = 13 Max Character Slots (σου κλειδώνονται 2 αναγκαστικά)
Αν δεν είσαι VIP αλλά έχεις το MoM + όλες τις Character Slots από το Store = 15 Διαθέσιμα Slots + 2 Κλειδωμένα
Και τέλος αν είσαι VIP και έχεις πάρει και το MoM Expansion = 17 διαθέσιμα slots.

Νευρίασα είναι η αλήθεια, αλλά τουλάχιστον διελευκάναμε το μυστήριο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
ΣΚΟΤΩΣΑ 390 ΑΡΑΧΝΕΣ ΚΕ ΗΜΑΙ ΚΑΛΛΑ

Ως το βράδυ αναμένεται να έχω εξαφανήσει κάθε μορφής undead από το δυτικό Bree, όποιος θέλει να έρθει για παρέα να σπεύσει ταχέως.


(αφού πρώτα φάω τπτ στο monster play)
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΧΕΛΜΣ ΝΤΗΠ BETA CODES :


https://www.facebook.com/LOTRO?v=app_140149346021719&rest=1

εμπρός παλικάρια
 
Top Bottom