What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Oντως μηνα και θελει. Στους επομενους 2 chars, εκανα ταυτοχρονα τα quests, Δυο ακαουντ, οποτε παρτυ οι 2 chars, κι εγιναν ταυτοχρονα, τα γνωριζα κι ολας, στον πρωτο char πεδευτικα. Δεν καταφερα ποτε να ανεβω στον πυργο πηδοντας απο μαδερι σε μαδερι. Οταν ξανακτισεις το Hytbold, εχει 3 crafting instances, με πολλα καλουδια και τοπ αρμορς απο traders. Για μενα East και West Rohan ειναι τα πιο ωραια regions, Επισης Evendim και west Gondor. Eχουν απο ολα.
ΣΗΜ δεν εχω παρει χαμπαρι οτι αγοραζεις reputations με τοκενς, εκτος αν εννοεις καποια boost που αγοραζεις απο skirs camp.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
δεν τα ανοίγει όλα για αυτό πήραμε και τα άλλα, ανοίγει τα classic μόνο.
Oλα τα επικ μπορεις να τα κανεις απο bree μεχρι black gate, ρε παιδια εκτος, απο west Rohan. Oμως πηγαινοντας west Gondor, μπορεις να τα συνεχισεις απο εκει, μιλωντας στον καταλληλο npc. Mε τον πρωτο char μου ειχα παρει μονο 4 regions και πηγα 120lvl. Περυσι που τα εδωσαν δωρο τα απεκτησα ολα. Ξεσκισα βεβαια τα deeds εκ των υστερων.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Είναι κανείς άλλος εδώ μέσα που τρέχει το παιχνίδι μέσω Steam? Το δοκιμάζω από χθες να το τρέξω αλλά δεν κάνει launch με τίποτα. Τα διάφορα fixes σε επίσημα και μη φόρουμ δεν απέδωσαν καρπούς...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
εμένα κανονικά δουλεύει αλλά νομίζω παλιότερα μου έκανε κάτι κόλπα και έκανα κάτι αλχημείες με το game folder. Αλλά δεν θυμάμαι τι και τώρα που το έβαλα πάλι πριν κανά χρόνο δούλεψε κανονικά.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Όταν μπήκα για να πάρω το Quest Pack, ήταν μέσω Steam κα ξεκίνησε κανονικά. ΒΕΒΑΙΑ στην αρχή ο launcher δεν μπορούσε να συνδεθεί με το patching service, (κάτι που ευτυχώς είδα ΠΡΙΝ φύγω από το σπίτι, αλλιώς θα γυρνούσα και αντί να μπω στο game θα έμπαινε το χέρι μου στην οθόνη). Αυτό που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω το Proxy από τα settings του launcher.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Hταν πεσμένοι οι servers χθες μεχρι καποια ωρα. Μετά που επανήλθαν κατέβασε αλλα 10 gb. Εν τέλει το κωδικο τον έκανες redeem απο το in game store που σε εστελνε εν τελει στον browser. Τόσο δύσκολο τους ήταν να το κάνεις στο κεντρικό μενού ας πούμε κατευθείαν ή να μας έλεγαν που το κάνεις redeem? Αλλα ποιος θα το κατέβαζε μετά σου λέει. Τώρα ίσως το παίξει κανένας. Παντως το παιχνίδι μου παίζει κανονικά δεν είχα κανένα θέμα. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Εχω ξεχάσει από πότε έχω να παίξω online mmorpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ξεκίνησαν σήμερα τα Pre-orders για το νέο expansion, The Fate of Gundabad. Σε σταθερά εξωφρενικές τιμές. Κάποτε είχα αγοράσει την Legendary Edition του Rise of Isengard exp έναντι 50 ευρώ, και πλέον 40 έχει μόνο η βασική έκδοση του νέου εξπ.



Πάντως μεταξύ άλλων το εξπάνσιον εισάγει μια νέα Class, και ένα ρεκτιφιέ στο σύστημα των Legendary Items.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τελικά το έλυσα μετά κόπων και βασάνων αφού δεν την πάλευε το DirectX. Σε λίγο θα περάσω και GameSpy...
Κοντεύω τα 50 λέβελ με τον LoreMaster οπότε μου έκατσε κουτί για να συνεχίσω την εξερεύνηση μέχρι να φτάσω προς Μόρντορ μεριά. Μου λείπουν βέβαια το Isengard και δύο Classes, αλλά αυτά εν καιρώ.

Το RQ θυμάμαι ότι είναι στον Laurelin, αλλά εγώ από σπάσιμο είμαι στον Evendim. η αλήθεια είναι ότι βρίσκομαι εκεί από το μακρινό 2011 or something και σιγά που θα θυμόμουν το γιατί. Αν ξεκινήσει κανείς στον Laurelin θα πήγαινα για τον χαβαλέ να ξεκινήσω έναν Warden
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Στον Laurelin παίζει να παίζουμε από το 2010-11 κι εμεις ξερω'γω. Είχε προτείνει ο Νίτρος πρώτα νομίζω έναν Ευρωπαϊκό σέρβερ και καλά για να έχουμε μικρότερα lag times (στην πορεία όλοι οι σέρβερς πήγαν στις ΗΠΑ βέβαια), και ο Laurelin ήταν από τους πιο πολυπληθείς, αν και RP server αλλά κλάην. Εν τέλει ήταν κιόλας από τους λίγους σέρβερς που επιβίωσαν μετά από απανωτά server merges, οπότε υποθέτω πως we chose wisely.

ΥΓ. Αν αρχίσει κανένας να παίζει Laurelin πείτε να σας βάλω στο Kinship, έχουμε το τεράστιο το Kinship House και έχει ερημώσει να πούμε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Το ότι είναι RP μόνο θετικό θα μπορούσα να το λάβω πάντως. Πιο σοβαρός κόσμος.

Πω πω πως πέρασαν τα χρόνια, ακόμα δεν έχω πάρει legendary :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Με τον έναν που είχα προλάβει τον Γάιο να τρολλάρει το σύμπαν πρέπει να είμαι ήδη μέσα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ωραίες εποχές που κυριολεκτικά κυνηγούσε τον κόσμο στα στενά του Bree για να τους πρήξει τα @@ να του πουλήσουν items. Επιθετικό μάρκετινγκ.

Με αυτά και με αυτά με πιάνει μια ψιλονοσταλγία για τις early περιοχές μέχρι και Moria-Mirkwood, έχω τόσο καιρό να τις περιδιαβώ. Θα έμπαινα να λεβελάρω κάνα νέο χαρακτήρα αν δεν είχα χίλιες δουλειές.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Με αυτά και με αυτά με πιάνει μια ψιλονοσταλγία για τις early περιοχές μέχρι και Moria-Mirkwood, έχω τόσο καιρό να τις περιδιαβώ. Θα έμπαινα να λεβελάρω κάνα νέο χαρακτήρα αν δεν είχα χίλιες δουλειές Diablo 2.
FTFY
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μπήκα για δέκα λεπτά να δω που το είχα παρατήσει.
2 hours later....
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Έχω κάποια points και φτάνουν για ένα απο τα παλιά expansions, ποι'ο να πάρω; Να πάρω αυτό που δίνει την extra class(δεν θυμάμαι πως το λενε.)
Έχω το ''mines of moria'', και το ''siege of mirkwood''
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Η λογική θα έλεγε να πάρεις το αμέσως επόμενο στη σειρά, δηλαδή το Rise of Isengard, ώστε να το παίξεις με τον ίδιο χαρακτήρα μετά από Μόρια-Μίρκγουντ και να φαρμάρεις κατευθείαν κι άλλο ΧΡ και ΤΡ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Προσοχή γιατί την πάτησα. Αν αγοράσεις ένα expansion μέσω του in game store, δεν σου δίνει τα πάντα, πχ οι κλάσεις δεν ανοίγουν. Πήγα να φτιάξω έναν warden και έφαγα άκυρο. Μου το εξήγησαν το όνειρο στο τσατ...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το δηλώνει ρητά νομίζω πως με τα 99 ΤΡ αγοράζεις τα Quest Packs, όχι το πλήρες πακέτο (classes, οτιδήποτε άλλο μπόνους δίνει το καθένα).
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Τελικά, έκανα μερικά deeds στης αρχηκές περιοχές και πήρα όλα τα expansions packs που έκαναν 99.
Τα instance cluster τι είναι; Εxtra dungeons; Αξίζουν;

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Σειρές από "endgame" Quests/Instances/Raids για 3-6-12 άτομα, σε προκαθορισμένα Dungeons σχετικά με το κάθε expansion. Πχ το Instance Cluster του Rise of Isengard λάμβανε χώρα στο Fangorn και στους λάκκους του Orthanc, και έδινε για rewards εξοπλισμό που θεωρούνταν "endgame" στον καιρό της κυκλοφορίας του Rise of Isengard, συν Tokens που αντάλλασσες στους vendors για σπέσιαλ gear. Φαντάζομαι θα έχουν τροποποιηθεί τα rewards πλέον οπότε θα έχουν κίνητρο οι παίκτες να κάνουν τα raids/instances ακόμα κι αν είναι λέβελ 130 πχ.
 
Top Bottom