What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Mε αυτό το add-on έλυσα το νούμερο ένα σοβαρό πρόβλημα που με απώθησε 3 φορές από το να επιστρέψω, και αυτό είναι τα μικρά εικονίδια στο inventory, που συνεχίζουν να μικραίνουν όσο μεγαλώνει η ανάλυση. Ενώ μπορείς μανίσια να κάνεις resize σχεδόν τα πάντα στο UI

Για την ώρα έκανα ολόφρεσκο χαρακτήρα, να θυμηθώ λίγο το game. O Captain που άφησα πίσω μου φαίνεται πλέον δυσνόητος, δε μπορώ να μπω καν στο ίδιο μου το mindset και να σκεφτώ με ποια λογική έβαλα τα keybinds όπως είναι, και πώς έπαιζα το rotation μου. :D

Anyway, Avrilia με λένε, αν υπάρχει ακόμα guild στείλτε invite, παρακαλώ. Ο "main" μου λέγεται Baratheorn (ναι cringeάρω και εγώ πλέον), αλλά νομίζω είναι ακόμα στο guild μας.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Μπαίνω να σε βάλω στο Κιν. Στη χειρότερη περίπτωση ίσως βρεις στα chests του guildhouse κάτι που να σε βοηθήσει, έχω πετάξει άπειρη early-mid level σαβούρα εκεί μέσα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
"You cannot perform kinship operations on that player". Ίσως είσαι υπερβολικά low-level ακόμα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Μπουκαρα για λιγο και ομολογω οτι δεν μπορουσα να παιξω. αλλου χτυπουσα και αλλου ηταν ο κακομαθημενος που μπηκε στον δρομο μου. Κοιταζα και ολα αυτα τα skill, δεν ειχα ιδεα τι κανουν και γιατι τα εβαλα εκει που τα βρηκα. ενα ξενερωμα το ηπια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
"You cannot perform kinship operations on that player". Ίσως είσαι υπερβολικά low-level ακόμα.
Μπορεί, θα παίξω κι άλλο, αλλά σύντομα επιστρέφω με main λογικά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Κυκλοφόρησε σήμερα το νέο update το οποίο, μεταξύ άλλων, αλλάζει τα φώτα στα Legendary Items.

Το νέο σύστημα είναι αρκετά λιγότερο πολύπλοκο, δίνοντάς σου ένα σταθερό Item το οποίο μπορείς να λεβελάρεις παράλληλα με τον χαρακτήρα σου για πάντα και αντικαθιστώντας τα legacies/traceries του με πιο δυνατά όσο προχωράς στο game. Αλλά έτσι και πας να φτιάξεις νέο Legendary Item ως high-level χαρακτήρας, πρέπει να κάτσεις καμιά-2 ώρες μέχρι να δεις τι traceries να του φορέσεις λολ.

Με αυτά και με αυτά τα παλιά Legendary Items καθίστανται άχρηστα πλέον. Άλλοι λένε να τα πουλήσεις σε vendors, αλλά λέω να τα κρατήσω στο Vault για συναισθηματικούς λόγους, τόσο κράφτινγκ και φαρμάρισμα έπεσε για δαύτα εδώ και τόσα χρόνια 🥲
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
είστε και εσείς οι χάι που έχετε τα προβληματά σας. Εμείς η πλέμπα δεν έχουμε ακόμα Legendary :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ούτε στο ρόστερ του Kinship φαίνεται να είναι. Πώτς γκένεν αυτό?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μλκ μην σου έχουν πάρει τα logins και ξεπούλησαν;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Random Screenshots.

lotro-trickortrickery.jpg


Τρέχει ένα halloweenικό ηβέντ στο πλαίσιο του οποίου μεταμφιέζεσαι και πηγαίνεις από σπίτι σε σπίτι στις συνοικίες με τα player housing για να δοκιμάσεις γλυκά 😆



lotro-dragon.jpg


Ένας δράκος του οποίου το όνομα μου διαφεύγει, σε ένα Instance στις περιοχές των Νάνων στο βορρά.


lotro-gladdenfields.jpg


Gladden Fields 😢
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τι τα θέλουν τα λεφτά οι δράκοι ακόμα δεν έχω καταλάβει... κάποιος κάποτε σκέφτηκε να βάλει ένα δράκο να φυλάει ένα θησαυρό και έμεινε λίγο σπασμένο τηλέφωνο η φάση και από τότε οι δράκοι είναι φιλάργυροι σκρουτζ κλεισμένοι στο λημέρι τους.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Μλκς σβήστηκε ο main μου :O
Ακόμα δεν έλαβα mail. Αλλά έτσι όπως πάω ο alt μου φτάνει τον main σε level, lol. Ήμουν και τυχερός με κουβάλησαν "μεγάλοι" σε διάφορα dungeons και ντύθηκα.
Ιnvite Avrilia αν θέλετε, thanks.

A, κάτι που παρατήρησα. Πλέον αν βαρέσεις το mob που έχει βαρέσει άλλος παίχτης, πάλι παίρνεις κανονικά xp, loot, κτλ. Δεν ήταν έτσι, νομίζω παλιά. Βασικά ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ήταν έτσι παλιά, θυμάμαι χαρακτηριστικότατα έναν runekeeper να μου κλέβει τα Auroches στα North Downs, με έχει τραυματίσει ψυχολογικά. Σκότωνα που σκότωνα αργά ως Captain, είχα κι αυτόν...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ακόμα δεν έλαβα mail. Αλλά έτσι όπως πάω ο alt μου φτάνει τον main σε level, lol. Ήμουν και τυχερός με κουβάλησαν "μεγάλοι" σε διάφορα dungeons και ντύθηκα.
Ιnvite Avrilia αν θέλετε, thanks.

A, κάτι που παρατήρησα. Πλέον αν βαρέσεις το mob που έχει βαρέσει άλλος παίχτης, πάλι παίρνεις κανονικά xp, loot, κτλ. Δεν ήταν έτσι, νομίζω παλιά. Βασικά ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ήταν έτσι παλιά, θυμάμαι χαρακτηριστικότατα έναν runekeeper να μου κλέβει τα Auroches στα North Downs, με έχει τραυματίσει ψυχολογικά. Σκότωνα που σκότωνα αργά ως Captain, είχα κι αυτόν...
Άλλαξε σε κάποια φάση πριν καιρό, θυμάμαι τα patch notes και για να τα θυμάμαι πάει να πει ότι πάμε πολύ πίσω γιατί έπαιζα κανονικά :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Τελικά πρέπει να είσαι λογκαρισμενος για να δεχθείς invites. Οπότε όταν ξαναμπεις πες να πεταχτώ να σε βάλω.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Τελικά πρέπει να είσαι λογκαρισμενος για να δεχθείς invites. Οπότε όταν ξαναμπεις πες να πεταχτώ να σε βάλω.
Για την ώρα μέσα είμαι, και όλο το πρωί λογικά. Αν δε με πετύχεις στείλε στο Steam chat, μη τους σπαμάρουμε εδώ.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Λοιπον αν ειστε Λορελιν και θετε κανα χελπ με κραφτινγκ, κανα οπλακι κανα ρουχαλακι κτλ κτλ, με λετε ονομα χαρακτηρα, το μαστορευω και σας το στελνω. Ψες βγηκε και ο curator και τσιμπισα personal banker. Mεγαλη ευκολια αν εχεις και παγκους εργασιας κοντα στο personal chest σου. 4 σπιτια/chests στο breehomeland wardhust high road κομπλε με ιντερνετ, ινσταγκραμ και χασταγκ. Ριξτε κανα βισιτ, αμα θετε. Με τα νεα LIs σε 3 chars που αλλαξα γινεται ο χαρακτηρας λιγο πιο αδυναμος απο οτι ειταν με τα παλαια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Αvrilia με λένε, 33 lvl Hunter. Για την ώρα είμαι καλά ντυμένος, αλλά αν έχεις κάτι για 35-40 lvl, καλοδεχούμενα θα ήταν.
 
Top Bottom