What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Κατσε, ρε μανα μου να σε σενιαρω με τοξακι, τσεκουρακι, κανα ρουχαλακι, κανα δακτυλιδακι (blue) να πας σαν ανθρωπος μεχρι τα 50 που θα περεις LIs και armor set απο Anuminas η Trollshow για να μπουκαρεις Moria. Μετα το RR, εχεις σειρα.
Και κιλιμια, χαλια σας φτιαχνω, αμα θετε, χειροποιητα, οχι τα γυφτικα ετοιματζιδικα που περνετε απο traders, για τα χαουζακια σας. Εχω παρει και Ντατσουν για διανομες κατ οικον. pm η post Apothyki/Iokasti για αμεση παραγγελια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το Μπρι και οι χομπιτοπεριχες του Bree είχαν με διαφορά τα πιο σπαρταριστά quests.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Αυτός ο πράσινος θαμνοφράχτης μου θυμίζει τις χομπιτοπεριοχές βόρεια του Shire προς Evendim. Πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να ξανακουεστάρω εκεί πέρα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πρέπει να κουβάλησες πολλά σακούλια με γράμματα.... Μην πούμε για τις κότες και τα αυγά
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Oι αρχικες περιοχες ειναι απο τα πιο ομορφα κοματια του παιχνιδιου, νομιζω. Τεραστιοι χαρτες, πολλα κουεστ, καλα rewords, Ειδικα Bree-Lone lands. Στην συνεχεια μου αρεσαν πολυ και τα Evendim, East/West Rohan και West Gondor. Εκτος απο τους λογους που ανεφερα μου αρεσαν επισης γιατι δεν ειναι μονοτονες περιοχες, εχουν βουνα πολεις, δαση, ερημους, λαγκαδια, βαλτους. Οχι οπως το Ered Mithrin π.χ. ελαχιστη περιοχη για να κινηθεις, το περισσοτερο μερος δυσπροσητα κατσαβραχα, που ετσι και τολμισεις να κανεις tresure hunter θα γκρεμοτσακιστεις εκατο φορες. Ωραια και η Moria, αλλα λαβυρινθος, ας ειναι καλα τα stable masters. Bεβαια γουστα και αποψεις ειναι ολα αυτα. Καποιες περιοχες φτιαχτικαν αρπα κολλα, καθαρα για λογους αρπαχτης, βεβαιως βεβαιως.
Γενικα το lotro, ειναι ενα καλο στο ειδος του παιχνιδι, που αν δεν γουσταρεις τα πολλα νταλαβερια, Kin, party, raids, top armors, imo, imba, και τουμπα χαρακτηρες, μπορεις ανετα να παιξεις σολο, σαν single game, τουλαχιστον μεχρι περοχες 110, 120 λεβελ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Από τις αρχικές περιοχές αγαπημένη είναι η Evendim, ίσως η μοναδική όπου έκατσα και έκανα όλα τα slayer deeds με ευχαρίστηση χωρίς να το καταλάβω καν. Έπειτα λατρεύω Eregion για κάποιο λόγο, ίσως επειδή είναι έτσι πράσινη και ανοιχτωσιά και πας εκεί αμέσως μετά την γκρίζα και ξερή Angmar. Καλά Rohan εννοείται έπος, με μουσικάρες από τον Chance Thomas.

Σκατά, μήπως να φτιάξω κάναν low-level αλτ ακόμα?
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Το Evendim για κάποιο λόγο θυμάμαι σα να μη μου αρέσει, αλλά τώρα που ξαναέφτασα θα δω. Lone Lands μου την έδινε λίγο το ότι έπρεπε να επιστρέψεις να σκοτώσεις τα ίδια mobs ξανά, για διαφορετικό quest, και γενικά είχε αρκετά πέρα-δώθε. Λογικά υπάρχει ideal σειρά που ολοκληρώνεις και "δίνεις" τα quest, αλλά yolo. Τα quests της φάρμας μου άρεσαν, παραδόξως, μόλις έμαθα το layout.
North Downs μου άρεσαν πάρα πολύ. Λίγα -γενικά- πέραδώθε, πολλά quest τα "έπαιρνες" και τα "έδινες" επι τόπου στο σημείο που ήδη σκότωνες, και τα group quests ήταν όλα soloable.
Tώρα, από αρχικές περιοχές, πολύ όμορφο και ατμοσφαιρικό το Old Forest, αλλά έπρεπε να μπω και να βγω 3 φορές (ίσως έφταιγα πάλι εγώ και δε πήρα-ολοκλήρωσα τα quest σε optimized σειρά). Τα Barrow Downs, ενώ τα είχα μισήσει σα Captain και τα απέφευγα όσο μπορούσα σα Red Hunter, ως Blue Hunter τα έβγαλα ΤΡΕΝΟ.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
καλη η Angmar, αλλα μου την εσπαγε αυτη η απαισια μουσικη και το οτι ποτε δεν καταφερα να παρω το tresure box στα βραχακια με το οξυ (fasach larrad).
Eχω, hunter 130, mini 120, guardian 100, hunter 65,
LM/champion 40. Toυς alts τους εχω ανεβασει με warg pen, αλλα στα regions που μου αρεσαν, ξαναεκανα ολα τα quest/deeds.
To παιχνιδι θελει 2 ακαουντ με 1 char slot κενο για νεο χαρακτηρα 1-25 lvl για φαρμαρισμα LP συν καποια καλουδια που τα μεταφερεις στον μειν σου.
Στα μεγαλα lvl ξεκινας τα quest, αλλα δεν τα ολοκληρωνεις, τα αφινεις στο παρα πεντε, εκτος κι αν εχεις να ανεβασεισ lvl, να ανοιξεις καποιο chain quest, να ανεβασεις reputation κτλ.
Το ιδιο και τα deeds, τα ολοκληρωνεις οταν εχεις να ανεβασεις traits, να εχεις προσβαση σε καποιον trader, reputation αν χρειαζεσαι, γενικα αν υπαρχει καποιος λογος. Να μην πηγαινει χαμενο το ΧΡ.
Μου ειρθε κουτι τα δωρα regions που εδωσε 2 φορες το παιχνιδι. Πολλα deed για τον main μου σε χαμηλου lvl περιοχες που τα τελειονω στο πιτς φυτιλι.
Ασχολιθειτε και λιγο με το decoration, δεν κερδιζεις κατι, απλα μια αλλαγη απο την ρουτινα (ΠΑΣΟΚ ωραια χρονια?). Ωραια τα νεα χωρια στο Rohan, πολλες θεσεις για items μεσα κι εξω απο το σπιτι, αλλα πρεπει να σπρωξεις Μιθριλ= φραγγα. Ευχαριστω, αλλα δεν θα παρω. Μια χαρουλα ειναι και το Bree.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Τώρα που σε λίγο καιρό βγαίνει νέο εξπάνσιον, άραγε θα βγάλουν το προηγούμενο Minas Morgul σε sale? Θέλω να το πάρω για να συνεχίσω το Epic Storyline αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να σκάσω 30ευρο/2500 ΤΡ πλέον.

Έχω αρχίσει να φαρμάρω και κάποια παλαιά deeds που έχουν ξεμείνει στον main μου, και βλέπω πως έχω αφήσει πάρα πολλά οριακά. Πχ στο Great River έχω το Spider Slayer στα 58/60, και στη Dunland Uruk Hai Slayer ομοίως 188/200 για να ολοκληρωθεί το advanced. Τέρμα επιπόλαιος, τι είχα στο μυαλό μου τόσα χρόνια. Τζάμπα unclaimed TP.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Red Hunter, ως Blue Hunter τα έβγαλα ΤΡΕΝΟ.
Mεινε στο blue tree, καλλυτερο για lvlup. Move back+shoot+φουλ επιθετικα σκιλς. Το γυρνας σε red στα 120+ lvl που θα χρειαστεις raid instances κτλ
Τώρα που σε λίγο καιρό βγαίνει νέο εξπάνσιον, άραγε θα βγάλουν το προηγούμενο Minas Morgul σε sale? Θέλω να το πάρω για να συνεχίσω το Epic Storyline αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να σκάσω 30ευρο/2500 ΤΡ πλέον.

Έχω αρχίσει να φαρμάρω και κάποια παλαιά deeds που έχουν ξεμείνει στον main μου, και βλέπω πως έχω αφήσει πάρα πολλά οριακά. Πχ στο Great River έχω το Spider Slayer στα 58/60, και στη Dunland Uruk Hai Slayer ομοίως 188/200 για να ολοκληρωθεί το advanced. Τέρμα επιπόλαιος, τι είχα στο μυαλό μου τόσα χρόνια. Τζάμπα unclaimed TP.
Ετσι! ετσι! Μπραβο γιε μου, που μου μοιαζεις
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Εν τω μεταξύ οι Νάνοι τι μίζεροι, ρε παιδιά. Ως τώρα όπου συνάντησα οικισμούς ή καταυλισμούς τους, τα quest ήταν: Βοήθα μας να μη πεθάνουμε από πείνα/δίψα/κρύο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Από τις αρχικές περιοχές αγαπημένη είναι η Evendim, ίσως η μοναδική όπου έκατσα και έκανα όλα τα slayer deeds με ευχαρίστηση χωρίς να το καταλάβω καν.
μήπως είναι το γεγονός ότι παίζει γενικά αρκετή "αρχαιολογία" μέσα; Προχωρώντας αυτό βλέπω.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Εντελώς τυχαία λάνσαραν +25% bonus XP weekend.




Λες και με παρακαλάνε να ξεκινήσω αλτ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
παίζει να είναι το μόνο παιχνίδι που έχω γράψει 300 πόσες ώρες ξέρω εγώ και να μην με ένοιαξε ούτε λεπτό το leveling. Χανόμουν στον κόσμο και μάζευα deeds.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Hellion, αν εννοεις το Black Book story line, ξεκινα με Μythrandir, στην black gate σε περνα απο ολα τελευταια ρετζιον ( mordor, ered mithrin, vales, besienged ) και τελειονει στην Minas Morgul. Δεν χρειαζεται να εχεις αγορασει τα ρετζιονς, μπορεις να το κανεις. Βεβαια το Μ Μ expantion το χρειαζεσαι για τα κουεστ, να πας 130 lvl, να ανοιξουν instances, raids, reputation που σου δινουν gears. Με κραφτ, μονο 1 κοσμημα κι 1 κοματι απο αρμορ μπορεις.
Τωρα, ενταξει τα 2500 LP δεν ειναι και κανα σοβαρο ποσον φαρμαρονται ανετα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πέρυσι το καλοκαίρι εν μέσω καραντίνας είχαν ανοίξει όλο το Black Book (και τα συνοδευτικά regions, Mordor και Minas Morgul) δωρεάν σε όλους, οπότε ενώ δεν είχα αγοράσει κανένα απ'τα expansions αυτά το προχώρησα ως ένα σημείο (ως τα Iron Hills) και έπειτα το παράτησα. Επανήλθα φέτος και αν πάω να συνεχίσω τις αποστολές από εκεί που σταμάτησα, εμφανίζεται το quest κλειδωμένο και με παραπέμπει να αγοράσω το Minas Morgul.

Γενικά το Epic Storyline κανονικά είναι ανοιχτό σε όλους, αλλά το Black Book of Mordor απαιτεί να έχεις αγοράσει τα expansions απ'ότι φαίνεται.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
παίζει να είναι το μόνο παιχνίδι που έχω γράψει 300 πόσες ώρες ξέρω εγώ και να μην με ένοιαξε ούτε λεπτό το leveling. Χανόμουν στον κόσμο και μάζευα deeds.
Και για εμένα ο πραγματικός πρωταγωνιστής είναι η Μέση Γη, και είναι και ο βασικότερος λόγος που το παίζω. (ομιτζι υλικό για το thread που τον παίζουν όλοι)
Δεν είμαι γενικά καθόλου fan των MMO, πρέπει να με τραβάει το setting, όπως έγινε και με το WoW ελέω Warcraft 3.

εδιτ: μλκς τι ωραία γραμματοσειρά έχουμε, πολύ δυνατό το Ww μας!
 
Top Bottom