What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Γενικά το Epic Storyline κανονικά είναι ανοιχτό σε όλους, αλλά το Black Book of Mordor απαιτεί να έχεις αγοράσει τα expansions απ'ότι φαίνεται.
Ειχα, αγορασει (φαρμαρει) Anvil,(Ered Mithrin) Vales, Wildermore και Μ Μ, αλλα οχι τα Iron Hills, Dales, Mordor. τα πηρα αργοτερα σαν δωρο. Εκανα ομως κανονικα το Black Book. Μηπως πρεπει να ανεβασεις lvl για να σου επιτρεψει να συνεχισεις?
Επισης και το αρχικο epic line story σου επετρεπε να το κανεις φρη σε ολα τα ρετζιονς, μεχρι και East Rohan. West Rohan oμως δεν σε αφηνε τα το κανεις. Μπορουσες ομως να συνεχισεις το επομενο book απο West Gondor
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Top-Ten παρεάκια πιο κουλ από το δικό σας, Part 2.

lotro-council.jpg



Part 3:

lotro-nazgul.jpg



Part 4:

lotro-sauron.jpg


Γενικά το κόνσεπτ είναι πως το Shade of Isildur διηγείται την ιστορία της πολιορκίας του Barad-Dur στο τέλος του Second Age οπότε "τηλεμεταφέρεσαι" στην περιοχή "Mordor Under Siege" της 2ης Εποχής και είναι σα να συμμετέχεις στα γεγονότα με το χαρακτήρα σου.

Αρκετά μέτρια υλοποίηση της πολιορκίας πάντως, περιφέρεσαι μες στη Μόρντορ και βλέπεις μια απέραντη ερημιά σχεδόν, ούτε στρατά εδώ κι εκεί ούτε έργα πολιορκίας ούτε τίποτα, λες και είσαι σε μια ράντομ επαρχία κάποια ράντομ στιγμή. Κυριολεκτικά μπορείς να πας ανενόχλητος μέχρι την πύλη του Barad-Dur και να χτυπήσεις την πόρτα του Sauron ξερω'γω.

Bonus, η πύλη της Minas Morgul.

morgul-gate.jpg
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ανατριχιαστικό πάντως (με τη καλή έννοια, την έννοια του "awe" όχι "creepy") το να βλέπεις όλα αυτά τα μεγάλα ονόματα της Δεύτερης Εποχής με "σάρκα και οστά".
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Εδω κι ενα μηνα περιπου, εχω πολλα κρασαρισματα. Ενταξει το lotro παντα ειχε απο ολα, κρασαρισματα, στακαρισματα, λαγκαρισματα, γλιτσες και τες πα αρκετες τετοιες ομορφιες. Τελευταια το κακο παραγινε, κρας καθε μια-δυο ωρες, κυριως σε ιντερακτ με εν πι σιδες η τελεπορτς.
τι λετε να πταιει, ΠιΣι, παιχνιδι, συνδεση? Εννοειται και σας μερσω προκαταβολικως για το σεαρ νοουλιτζ σας
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Για σύνδεση μου ακούγεται. Όταν λες κασάρισμα, σε πετάει εντελώς από το game ή σου κάνει forced log-out?
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μια κι εξω, απεξω στα Windows. Kαι μπορει ναχω και 2ο παραθυρο ανοικτο Lotro, στον ιδιο η αλλον υπολογιστη το οποιο δεν επιρεαζεται
Η συνδεση μου, ειναι βεβαια για την κλαινε οι ρεγγες, αλλα εχω κουραστει να τους περνω τηλεφωνο και να ακουω τις ιδιες λακαμιασμενες απαντησεις.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Έχουν γενικά θέματα με disconnects τον τελευταίο καιρό. Κι εγώ τρώω σταθερά κάθε λίγες ώρες παιχνιδιού τουλάχιστον 1 dc όταν κάνω fast-travel με τους στάβλους ή με τα travel skills.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Παντα ειχαν θεματα γενικα, μετα aπο καθε σοβαρο update για κανα μηνα, μεχρι να τους τα ρεπορταρει ο κοσμος και να τα διορθωσουν.
btw μακρυα απο Minas Tirith και warsteed. Ο χειροτερος συνδιασμος
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κι εγώ λίγο που μπήκα όταν έδωσαν τα πακέτα των ότι πάρεις 99 έτρωγα ένα κρας ανά μία μιάμιση ώρα
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Παιδιά εγώ που έπαιζα συνέχεια κάθε μέρα για 10 μέρες (24/10-3/11) δε με πέταξε ούτε μία φορά, παρά μόνο όταν είχα ξεχαστεί και έπαιζα ενώ ήταν να κλείσει για maintenance. :D
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Laurelin. Και καλά λέει RP Server αλλά δεν ισχύει ιδιαίτερα αυτό, είναι European server οπότε μαζεύει κόσμο κυρίως στα δικά μας ωράρια.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Laurelin κι εγω.
ΟΚ δεν μπορω να μην επικροτισω το οτι εδωσαν 2 φορες δωρο τα παλαιοτερα ρετζιονς, ακομα βλεπω, στο lotro shop, expantions και quest packs με 99LP. Aπο την αλλη τους βρισκω και λιγο σκατοχαμουροτσιμπουροκολιδες με το νεο εξπασιον 40 νταλλαρς στην βασικη εκδοση 130 στην σουπερ. Οπα, ρε φιλε, ποιος εισαι? Ο μπαλντουρ γκειτ εισαι?. Με τις αλλαγες που γινονται σημερα δυσκολευουν, ολιγον τι, τα πραγματα για τους f2p, ψιλοβολευονται οι VIPηδες. Ατιμη κενωνια! Δεν βαριεσαι, η μπλεμπα θα βρει και παλι τον τροπο της να παει 140 lvl, και τον Μαρτη που θα παρουμε το Γκουνταμπαντ απο lotro shop με Eλπια θαμαστε ετιμοι να το σκισουμε.
btw Αμα θετε να ασχολιθειτε με decoration, εχω πολλα items, που δεν τα χρειαζομαι αλλα λυπαμαι να τα πεταξω. με λετε να σας τα φερω. Εχω παρει και παλιατζη Ντατσουν για ΕΧΤΕΛΟΥΝΤΕ ΜΕΤΑΦΟΡΕ
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Εγώ πάλι το άφησα, γιατί έπαιξα πολύ στη καραντίνα και "μπόυχτισα", αλλά θα επιστρέψω λογικά στα Yule events.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Black Friday Sales και στο LOTRO Store από αύριο μέχρι τις 29 του μήνα.


Minas Morgul expansion -85%, δηλαδή κοντά στα 400 ΤΡ. Not bad.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Stam? Ειμαι σηγουρος, οποιος βρεξει μια φορα τα ποδια του στη θαλασσα, δεν την κατουραει μετα.
Hell? οκ παρε το ΜΜ, να δω που θα βρεις παρτι να τρεχεις τα instances/raids, τωρα που ολοι την εκαναν για Γκουνταμπαντ. Αμε θες χελπ παντως για Τ3 σφυρα, Τ1 δεν λεει
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Υσχυει μεχρι τελος μηνα ο κωδιξ "LOTROQUESTS2021" oλα τα λεφτα λελουδια, σορρυ, ολα τα κουεστπακ, φρη λεει. Τσιμπατε τα να υπαρχουν, κακες μερες ερχονται, θα υπαρξει και 6η δοση, λενε Μα που βαδιζουμε, επιτελους Γιωργο Αυτια?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

In an investor presentation, that was spotted by Twitter user and Twitcher streamer Miller (per Eurogamer), reliable details were published about forthcoming plans for the MMORPG. The document, which is published online, shows that expansion pack releases are in the pipeline for Lord of the Rings Online. It also describes the game as "the biggest and truest simulation of Tolkien's Middle Earth world online."

The document continues: "Along with Amazon's new streaming series (reported to be the biggest budget series ever) based on the Lord of the Rings IP, Daybreak is investing in a major revamp to upgrade the visuals, modernize the experience and release on consoles."


oh-my-god-its-happening.gif
 
Top Bottom