What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μακαρι, ρε παιδια. Ποιος δεν το θελει? Ενας τομεας που σηγουρα θελει βελτιωση ειναι και το κραφτινγκ, που κατω απο 40 και πανω απο 110 λεβελ ειναι αχρηστο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Εμένα πάντως κάτω των 40 level. με βοηθάει πολύ το crafting, τόσο τα όπλα και οι armors που έφτιαχνα για εμένα όσο και τα jewels και φαγητά από άλλους. Πολύ quality of life.
Κατά τα άλλα, το παιχνίδι θεωρώ ότι δε χρειάζεται μόνο graphics overhaul. Χρειάζεται content, και από τη στιγμή που το σενάριο είναι βασισμένο σε συγκεκριμένα βιβλία τα οποία τα έχει στραγγίξει, κομματάκι δύσκολο να μπορέσουν να το κρατήσουν για πολύ ζωντανό. Δεν έχει το magic touch που είχε στις αρχές, ή και μέχρι 7-8 χρόνια πριν.
Τα μοντέλα ναι μεν μας φαίνονται όμορφα, αλλά είναι full "ξύλινα" και με άψυχο animation. Eπίσης κάποιοι ήχοι κάνουν μπαμ ότι είναι "δευτεράτζες", δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα αλλά για εμένα είναι παιχνίδι που όταν βλέπω ας πούμε screenshots θέλω να το ξανακατεβάσω, αλλά αν δω gameplay video και ακούσω και δω λίγη μάχη, μου φεύγει. Είναι σα να ακούς παιδάκια να χτυπάνε κλαδιά μεταξύ τους και η μαμά/μπαμπάς να γκαρίζουν.
Και λείπει πολύ το voice acting. Τα main quests τουλάχιστον και γενικά όλοι οι διάλογοι σε όλα τα dungeons και raids έπρεπε να έχουν επαγγελματικό voice action, γιατί έτσι όπως τα άφησαν χάνουν μεγάλο μέρος του immersion.
Η μουσική είναι σε καλά επίπεδα με αρκετά αξιοσημείωτα κομμάτια.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
κάτω των 40 level. με βοηθάει πολύ το crafting,
Μεχρι να μαζεψεις ολα τα υλικα, για οπλα αρμορ, κοσμηματα π.χ. των 20 lvl, εχεις παει 30. Τα των ντροπς μια χαρα ειναι μεχρι 40lvl. Εκτος κι αν εχεις σαπορτ απο μεγαλυτερο lvl char και τα ετοιμαζει εκεινος για σενα. Οτι θελεις παντως μεχρι 120lvl, just pm me. Παιζει και να τα εχω. Εκτος αγροτη/μαγειρα, οι υπολοιποι κραφτεραδες τοπ.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τα μοντέλα ναι μεν μας φαίνονται όμορφα, αλλά είναι full "ξύλινα" και με άψυχο animation
νταξ δεν ειδες την κλαψα οταν εβαλαν high rez μοντελα στο wow.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Tρελαθηκαν τα αφεντικα και ταβγαλαν στη φορα. Λογκαρετε ΑΣΑΠ και παρτε τα δωρα σας. Και εξπασια δινουνε και κουεστ πακ και βαλαρ να ανεβετε λεβελια διχως κοπο, και κοσμετικ και πολλα αλλα. Θα χρειαστητε πολυ ελευθερο χωρο τρεχατε λεμε!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τα expansion-quest packs δεν ξερω τι ητανε τα ειχα παρει τζαμπα μηνες πριν. ασχετα που δεν μπηκα ποτε να παιξω. δεν το εχω καν περασμενο. ωρες ωρες με τρωει ο κωλος μου αλλα μετα απο δεν ξερω και εγω ποσες ωρες guild wars 2 πια (4ψηφιος νομιζω ειχα περασει τις 5000 ωρες) ειπα να μη ξανα ασχοληθω με mmo.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Περιοχες με φουλ προσβαση η περιοχες με προσβαση μονο σε κουεστ. Ειχαν δωσει 2 φορες μεχρι το Μinas Morgul, τωρα εδωσαν αυτο, elderslade, war or 3 peaks κομπλε για ολους. Επισης δυνατοτητα να κανεις τον χαρακτηρα σου 140 λεβελ, χωρις ΧΡ με φουλ γκιαρς (scrol of valar). Ειναι ενα κινητρο για νεους παικτες αλλα και για παλαιοτερους να ξαναπαιξουν.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
οκ βρηκα τι ηταν. quest packs (εκτος expansion content) Free Questing Coupon – Thank You from Standing Stone Games

το νεο giveaway δινει και expansion quests βλεπω. αλλα θελει να logαρω in game? οπως ειπα ωρες ωρες με τρωει ο κωλος μου αλλα δυσκολο να το κανω στο τελος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
μόνο login θέλει από ότι κατάλαβα το άφησα χθες να κάνει updates και μπήκα να τα μαζέψω.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Tα δωρα τα δινει σε ολους τους χαρακτηρες καθε ακαουντ
αλλα θελει να logαρω in game?
Κανονικα, θελει να κατεβασεις τα update, λογικα οταν λογκαρεις θα τα βρεις στο ινβετορυ καθε χαρακτηρα σου.
Θα συνιστουσα να τα παρετε, ασχετα αν παιξετε η οχι
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Δίνει άπειρα bonus btw, καθόμουν και άδειαζα το ινβέντορι του χαρακτήρα μου επειδή κυριολεκτικά δε χωρούσαν τα καλούδια.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Προταση. Εχετε φανταζομαι κιν χαουζ. Ποιος μπορει να βαλει στο κιν 2 chars μου και να μου δωκει δικαιομα ντεκορασιον να σας το κανω μεγκλα, με ωραια πραγματα, π.χ. Γοντοριαν Ροχιριμ,Ροβαν ταπεστρις, καρτογραφι τραπεζακια κι αλλα καλουδια. Να περναω κι εγω την ωρα μου ηρεμα κανοντας κατι δημιουργικο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν εχω να προσθεσω κατι απλα θελω να κανω straight (κεντα) στις απαντησεις. 5 κουνελοι.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τι να κανει η κεντα? Εδω ειμαστε με 4 ασσους στο χερι κι εναν στο μανικι και ζοριζομαστε. Πολυ προβλεμ, αργει το λοαντερ, ανυποφορο λαγκ καποιες στιγμες, μπαινεις σε χαουζ και ειναι αδειο, θελει 2-3 φορες RR game, και διαφορα. Τα δωρακια εφεραν καποιο κοσμο αλλα και προβληματα. Παλιοκατασταση! Δεν μπαινει κι ο Σταματημενος να του τρεχω κανα instance. Στο κιν σας ουτε για να πλερωσετε τα νοικια δεν μπαινετε. Θα σας κανουν εξωση και θα ψαχνετε τα επιπλα στο δρομο
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Fake News, τα νοίκια είναι όλα πληρωμένα.

Από πλευράς διακόσμησης ουσιαστικά μέσα στο Kin House έχω πετάξει ότι κοσμέτιξ μάζευα ανά τα ταξίδια με τον main μου. Όλους τους χάρτες γύρω-γύρω στο χωλ, μια θράκα στη μέση, διάφορα rewards από bosses...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Γεια σου καλοπληρωτη μου! Τετοιους νοικαρηδες θαθελα αν ειχα πολυκατοικιες. Ενα map room με 5 map tables και χαρτες στους τοιχους ειναι μαστ. Τα ταπεστρις δινουν αλλο πρεστιζ. επισης απο ενα δωματιο για καθε ρατσα. Τες Πα αν θελεις μου λες και πιανω δουλεια. Εγω προς το παρον μαζευω lost lore pages για Mordor Talking bookcase
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Fate of Gundabad στο lotro shop για 2999 LP. Δεν νομιζω οτι τα αξιζει. Ισως το επερνα για κανα χιλιαρικο. Εχω ηδη κανει τα μισα epic εκει οποτε δεν αξιζει τα LP που ζητα. Καβα για το επομενο ρετζιον κι ας ελπισουμε να μην ειναι κατσαβραχα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ο πρώτος πριβέ σέρβερ για το γκεημ στην εντελώς βανίλλα φάση του όπως ήταν στο πρώτο έτος κυκλοφορίας του (μέχρι και το Angmar endgame δλδ), χωρίς F2P μοντέλο, in-game store και άλλα διάφορα νεωτεριστικά.

 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
quest-helper addon έχει όμως για εμάς που μας καλόμαθε το WoW?
 
Top Bottom