What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Κοίτα να δεις πώς γίνονται τα κόλπα. Το τέλος του Spiderman 3 θα είναι "ανοιχτό", δηλαδή θα τελειώνει με ένα τρόπο που μπορεί από τη μία να σταθεί ως κλείσιμο της τριλογίας, αλλά θα αφήνει ανοιχτό και ένα παραθυράκι για να επιστρέψουν όλοι και να φέρουν μαζί και τους φίλους τους. Αυτό για δύο λόγους.

Πρώτον, μην τυχόν και το πείραμα δεν βγει και η ταινία θαφτεί από κοινό και κριτικούς, και το κατεβάσουν όλοι από το pirate bay. Αλλά αυτό είναι πολύ μικρή πιθανότητα και πιθανόν δεν θα επηρέαζε την διαδικασία λήψης αποφάσεων επί του καλλιτεχνικού, αν δεν υπήρχε και το...

... Δεύτερον, μην δουν τα δις εισπράξεων οι τρεις πρωταγωνιστές και τη δουν Robert Downey Jr, και αρχίσουν να γυρεύουν από πενήντα μύρια έκαστος για τις επόμενες ταινίες. Τι να κάνει η Disney, ζητιάνα να γίνει; Οπότε φροντίζουν να μην τους είναι και οι τρεις απολύτως απαραίτητοι από πλευράς storytelling...
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Αν συνεχιστεί πάντως η τωρινή κατάσταση με τους κινηματογράφους οι ταινίες δε βλέπω να βγάζουν τις εισπάξεις παλαιότερων ετών εκτός αν μέχρι το 2022 έχουμε επανέλθει πλήρως στην προηγούμενη κατάσταση. Εγώ βλέπω μάλλον όλες τις ταινίες να προβάλονται παράλληλα στο disney+ με την κυκλοφορία τους.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Αν συνεχιστεί πάντως η τωρινή κατάσταση με τους κινηματογράφους οι ταινίες δε βλέπω να βγάζουν τις εισπάξεις παλαιότερων ετών εκτός αν μέχρι το 2022 έχουμε επανέλθει πλήρως στην προηγούμενη κατάσταση. Εγώ βλέπω μάλλον όλες τις ταινίες να προβάλονται παράλληλα στο disney+ με την κυκλοφορία τους.

Δεν αποκλείεται καθόλου. Ακόμη κι αν προχωρήσουν οι εμβολιασμοί θα χρειαστεί χρόνος για να επανέλθουμε στην κανονικότητα και κανείς δεν ξέρει αν οι κινηματογράφοι θα αντέξουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
O Deadpool θα ενσωματωθεί στο MCU και το Deadpool 3 θα είναι R rated.


4xxK0g.gif
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Μετά τον πήχη που έχουν βάλει ψηλά... φοβάμαι για την κοιλιά-καμπή να πλησιάζει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Μετά τον πήχη που έχουν βάλει ψηλά... φοβάμαι για την κοιλιά-καμπή να πλησιάζει.

Έχω και εγώ μια ανησυχία για το πλήθος των νέων projects γιατί δεν ξέρω αν ο Feige μπορεί εφαρμόσει σε όλα τον hands-on ποιοτικό έλεγχο που οδήγησε στην επιτυχία. Το μυστικό της επιτυχίας των Marvel Studios είναι ότι ο επικεφαλής τους ξέρει πάρα πολύ καλά τα comics και καταλαβαίνει πώς να τα μεταφέρει στον κινηματογράφο διατηρώντας την ουσία τους. Για να το καταφέρει αυτό όμως έχει προσωπική ενασχόληση με όλα τα projects. Μπορεί να το κάνει με τις 20+ ταινίες και σειρές που θα βγουν τα επόμενα τρία χρόνια;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Είδα τα 2 πρώτα επισόδεια Wandavision. Είναι ιδιαίτερη σειρά πολύ διαφορετική από το υπόλοιπο MCU, πολύ νωρίς ακόμα για να καταλάβουμε που το πάει. Ωραία χημεία έχουν οι ηθοποιοί μεταξύ τους.


Έπιασα κατευθείαν στο 2ο επ intro έναν φόρο τιμής στο Bewitched, που πρέπει να ήμουν πολύ πολύ μικρή όταν την έβλεπα, Ant1 ?

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Είδα τα 2 πρώτα επισόδεια Wandavision. Είναι ιδιαίτερη σειρά πολύ διαφορετική από το υπόλοιπο MCU, πολύ νωρίς ακόμα για να καταλάβουμε που το πάει. Ωραία χημεία έχουν οι ηθοποιοί μεταξύ τους.


Έπιασα κατευθείαν στο 2ο επ intro έναν φόρο τιμής στο Bewitched, που πρέπει να ήμουν πολύ πολύ μικρή όταν την έβλεπα, Ant1 ?



Δεν θυμάμαι το κανάλι αλλά όντως είναι 100% Bewitched η επιρροή. Μου άρεσαν πολύ και τα δύο επεισόδια γιατί προτιμώ την τηλεόραση από τις ταινίες, είναι όμως πιθανό να ξενίσουν τους φαν του MCU που έχουν συνηθίσει τον γρήγορο ρυθμό και τη δράση των ταινιών. Ή τουλάχιστον μέχρι να αρχίσει να αποκαλύπτεται το μυστήριο για το οποίο πήραμε μερικά μόνο hints μέχρι τώρα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μου αρέσει που δοκιμάζουν κάτι εντελώς διαφορετικό (60s sitcom προς το παρόν, κάτι μου λέει πως θα αλλάξει στην πορεία της σαιζόν). Οι ταινίες με εξαίρεση τα Ant-Man ήταν όλες στο ίδιο ύφος/format. Το καλό πάντως είναι πως με τόσες σειρές που είναι στα σκαριά ακόμα κι αν αυτή εδώ ξενίσει τους φανς υπάρχουν πολλές επιλογές.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο-ικανοποιητικό το WandaVision .Ξεκινώ να καταλαβαίνω γιατί όλοι δεν ενδιαφέρονται για σποιλερς και έχω να πω 3ο επεισόδιο ως τώρα και περιμένω πως και πως για τα επόμενα!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο-ικανοποιητικό το WandaVision .Ξεκινώ να καταλαβαίνω γιατί όλοι δεν ενδιαφέρονται για σποιλερς και έχω να πω 3ο επεισόδιο ως τώρα και περιμένω πως και πως για τα επόμενα!

Ναι, είναι πολύ ενδιαφέρουσα σειρά. Ο ανυπόμονος θεατής μέσα μου θα προτιμούσε να έβγαιναν όλα τα επεισόδια ταυτόχρονα, αλλά η εβδομαδιαία κυκλοφορία έχει το γούστο της λόγω των διάφορων θεωριών που αναπτύσσονται και συζητούνται.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
1 κάθε Παρασκευή μέχρι 5 Μαρτίου. Έχουμε δρόμο μπροστά μας...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
1 κάθε Παρασκευή μέχρι 5 Μαρτίου. Έχουμε δρόμο μπροστά μας...

Και αμέσως μετά ξεκινά το Falcon and Winter Soldier. Όλη τη χρονιά θα έχουμε MCU να βλέπουμε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Πάρα πολύ σημαντικό τη σημερινό επεισόδιο του Wandavision καθώς έχουμε αλλαγή οπτικής γωνίας. Έχει πολλές ενδιαφέρουσες σκηνές και μία ιδιαίτερα που θυμίζει japanese horror.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Νομίζω θα λάτρευε ο Τραμπ το Westview, θα μπορούσε σίγουρα εκεί να γίνει Δήμαρχος. Εκεί τα promotions είναι πιο εύκολα, να όπως η Τζέραλντιν απλός κάτοικος πολίτης της περιοχής αυτής μετεξελίχθηκε σε Σμήναγος Ραμπο (επ. 4 WandaVision)
 
Top Bottom