What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Μεταφορικά;

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Εγώ που είχα παρει το πακέτο με 7 του Μαρτίν με χρέωσαν λόγω βάρους.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Πριν 1.5 -2 μήνες είχα πάρει το Evil Within απευθείας από το amazon uk. Μεταφορικά μάζι με φόρο με είχε χρεώσει 8 ευρώ όχι 13.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
παιδιά thanks for the info.

Θα δοκιμάσουμε από το com , μιας και θα κάνουμε μεγάλη παραγγελία να δούμε μήπως τα στείλει free.
Απλώς το κακό είναι ότι παραδόξως εκεί δεν βρήκαμε τα συγκεκριμένα πράγματα.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Από Αμούρικα δεν περνάνε τελωνείο όμως; Τσέκαρέ το, μην γίνει καμία χρέωση εκ των υστέρων και τρέχεις...
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Ωχ δεν το είχα σκεφτεί αυτό..
Thanks!!!
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Πάντα υπάρχει ο φόβος... ποτέ δεν έκατσα να ψάξω υπό ποιες προϋποθέσεις χρειάζεται τέλος εκτελωνισμού, αλλά μόνο και μόνο που θυμάμαι το 200αρι που έπρεπε να πληρώσω για το airsoft MP5 μου από Japan το 2004, πονάει η εβραική καρδιά μου. Κόντεψα να χάσω το μετάλλιο στη συναγωγή εκείνη τη χρονιά...
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,316
Αν θυμάμαι καλά, αν η αξία του προιόντος περνάει τα 24 ευρα εκτελονίζεται. Το κόστος του εκτελονισμού εξαρτάται αν θα το εκτελονίσει κάποιος μόνος του, η αν θα γίνει η δουλειά απο τους τελονιακούς.

Καποτε είχε αγοράσει ο αδερφός μου απο αμερουκα, το κόστος εκτελονισμού πήγε κάπου στα 80 ευρώ όταν η αξία του προιόντος ήταν περίπου 100. Κι έκανε όλη την διαδικασία μόνος του....
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν ακόμα τα
play.com
zavvi.com

με δωρεάν έξοδα αποστολής.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682


Bald_Killer_Clone wrote:
Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν ακόμα τα
play.com
zavvi.com

με δωρεάν έξοδα αποστολής.</blockquote>
Αυτά είναι έμπιστα σάιτ? Συμφέρουν και από οικονομική πλευρά?

 

theonirvana

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,230


MaverickStrange wrote:


Bald_Killer_Clone wrote:
Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν ακόμα τα
play.com
zavvi.com

με δωρεάν έξοδα αποστολής.</blockquote>
Αυτά είναι έμπιστα σάιτ? Συμφέρουν και από οικονομική πλευρά?</blockquote>
το zavvi τουλαχιστον ειναι εμπιστο.το εχω τιμησει αρκετες φορες χωρις κανενα προβλημα.και εχει και δωρεαν μεταφορικα.



 

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Απ΄ότι θυμάμαι από Αμερικα δεν εχουν κοστος στον εκτελωνισμό αρκεί να είναι κατω από ενα όριο, 140 νταλαρς νομιζω, δεν το θυμάμαι 100% σιγουρα το ποσό.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Και το Zavvi και το Play έχουν δωρεάν μεταφορικά και είναι έμπιστα. Παίρνω αρκετά πράγματα από εκεί !
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Απλά έχε υπόψη σου ότι με το zavvi, στο παρελθόν τουλάχιστον που αγόραζα retail, είχα βρεθεί αντιμέτωπος με τεράστιες καθυστερήσεις στη παραλαβή των προϊόντων. Ενίοτε έκαναν και τρεις εβδομάδες να έρθουν στη πόρτα μου. Το τίμημα των φθηνών μεταφορικών...

Κατά τ' άλλα, ναι είναι έμπιστο site.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Thanks!!!! Θα δοκιμάσω και εγώ το zavvi, αφού έχετε πάρει και είναι έμπιστο. Με το Play έχω πάντα θέμα. Ότι και να γίνει δεν δέχεται με τίποτα την κάρτα μου. Και έχω δοκιμάσει όχι μόνο μία....
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Επιβεβαιώνω την αξιοπιστία τού zavvi. Έχω κάνει πολλές αγορές από εκει και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Η καθυστέρηση όντως υπάρχει, αλλα χωρίς χρέωση μεταφορικών, μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας.

Από play δεν έχω πάρει ποτέ.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Είχαμε κανένα νέο σχετικά με τα μεταφορικά; Παρήγγειλε κανένας από Amazon Αμερικής ή Αγγλίας;
Είδα αυτό http://www.amazon.co.uk/Starcraft-II-Heart-Collectors-Edition/dp/B00A6OP29O/ref=pd_sim_vg_h__4?ie=UTF8&refRID=09T07D62VSZJW742BVDZ και μου φάνηκε καλή τιμή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
Από Αμαζον Αγγλίας τα μεταφορικά πρέπει να είναι γύρω στις 5 λίρες.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Δεν το πουλάει το Amazon.co.uk αλλά retailer μέσω αυτού. Μπορεί να είναι και κινέζος. Φοβού...
 

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Δεν το στέλνει καν Ελλάδα, το τσέκαρα το συγκεκριμένο από το ποστ σου Ηλία, το'βαλα στο καλαθι και μουγραψε "Some of the items in your order cannot be delivered to the address selected. Please select a different address to see the estimated order total.
 

theonirvana

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,230
μου ηρθε mail απο amazon.co.uk οτι μειωσαν τα μεταφορικα για Ελλαδα.
απο οτι ειδα δεν ειναι καμια τρομερη μειωση αλλα κατι ειναι και αυτο... :unsure:
 
Top Bottom