What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Monster Hunter: World

volrath

Umber Hulk
Joined
Nov 27, 2012
Messages
820
Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο το witcherικό quest του παιχνιδιού. Άψογο collaboration, με διαλόγους, εξερεύνηση, side quests (!!), μάχη. Ο Geralt δε βάζει γλώσσα μέσα, ρίχνει ατακάρες ενώ τρομερή (και πανέξυπνη!) είναι και η μεταφορά των signs στο παιχνίδι. Εύκολα θα μπορούσε να αποτελεί ένα κλασικό contract quest του Wild Hunt. Αναμένουμε το part 2 στο τέλος της εβδομάδας που -λογικά- θα έχει και Ciri.

Κάνετε λίγο υπομονή μέχρι να βγει το quest στο PC και ΠΡΟΣΟΧΗ μην ανοίξετε κάποιο youtube video και spoilαριστείτε. Αξίζει να το δείτε παίζοντας μόνοι σας!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
[quote quote=510997]
Κάνετε λίγο υπομονή μέχρι να βγει το quest στο PC και ΠΡΟΣΟΧΗ μην ανοίξετε κάποιο youtube video και spoilαριστείτε. Αξίζει να το δείτε παίζοντας μόνοι σας!
[/quote]

9 Μαίου έρχεται στα PC!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/68727768_2580403521980950_8525470311162839040_n.png?_nc_cat=102&_nc_oc=AQmWtllBBf_TL6b1cWq2DDbwKDoihenetos1mgvWHk11-x-B90Wji_1Xqizk2EEhWPFOgzY_mAzzoSTB-RUOkWQX&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=95dd4dda152670453dfe2ee76e9479e9&oe=5E0D2EBC">
68727768_2580403521980950_8525470311162839040_n.png
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
82497496_2874592565895376_919937103805022208_o.jpg


Το Iceborne είναι live στα PC.
Patch Notes τα οποία αφορούν αλλαγές που έρχονται και στο Base Game (και γι αυτούς που δεν έχουν αγοράσει το expansion)


Ίσως η σημαντικότερη αλλαγή
Quest difficulty will now scale in real-time according to the number of players in the quest.

Happy Hunting 🙂
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Όλοι εσείς οι αρρωστημένοι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ που δεν βλέπετε την ώρα να βασανίσετε άμοιρα ζωάκια που βγήκαν από τις παγωμένες φωλιές τους σε αναζήτηση τροφής, από τον Κρομ να το βρείτε.


There's always been an unease for me in playing these games where I'm asked to go out, invade the habitats of these species and kill them to make the next set of armour and weapons. With World the discomfort was extreme at times, beating monsters till they limped then being asked to lop off their tails to hear whines and squeals.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ο ίδιος αρθρογράφος έχει ρηβιούαρει και το Children of Morta, απ'ότι βλέπω. Φαντάζομαι πως αισθάνθηκε αποτροπιασμό από το γεγονός ότι ο ήρωας πρέπει να σκοτώνει και να λεηλατεί για να προχωρήσει στη ζωή του. #LiterallyShaking

ΥΓ. Μπήκα να παίξω Red Dead Redemption 2, και κυριολεκτικά στην πρώτη αποστολή καλούμαι να σκοτώσω 3 συνανθρώπους μου. Γιατί τόσο μίσος στον κόσμο? Άλλωστε, όπως μας δίδαξε η καλύτερη ταινία όλων των εποχών, δηλαδή το The Last Jedi, "if you kill your enemies, they win". Έκλεισα το παιχνίδι αηδιασμένος. Σας γράφω αυτό το μήνυμα από το κινητό όντας στη ντουζιέρα, όπου είμαι κουλουριασμένος και κλαίω σε στάση εμβρύου.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Πάλι καλά που δεν του είπαν να σκοτώσει Fallen ή να πάει να ζήσει στη φύση.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το Iceborne δεν είχε και το πιο smooth release, αφού σε παίκτες που είχαν να παίξουν αρκετό καιρό το base game διέγραψε τα saves (λόγω ασυμβατότητας save format file) και δημιούργησε ένα σωρό performance προβλήματα. Η Capcom έβγαλε patch και διόρθωσε τα παραπάνω προβλήματα


Χάρη στο Iceborne γύρισε το μεγαλύτερο μέρος των παικτών και το παιχνίδι είχε 284,524 concurrent παίκτες πίσω από PUBG, CS:GO και Dota 2. πλησιάζοντας το ρεκόρ του παιχνιδιού που είναι 334,684 concurrent παίκτες.

Συνολικά μαζί με τις κονσόλες το Iceborne έχει πουλήσει 4εκ αντίτυπα και το base game έφτασε τα 15εκ. Έχει σχεδόν τις διπλάσιες πωλήσεις από το 2ο πιο ευπώλητο παιχνίδι της Capcop, Resident Evil 5. (CAPCOM | Platinum Titles)

Θα έγραφα και τίποτα για το Expansion, όμως δεν το χω δει ακόμα. Επιδίδομαι σε ανελέητο Help Hunter αυτές τις μέρες



Αν κάποιος σκέφτεται να αρχίσει το παιχνίδι, η συμβουλή μου είναι αν δεν βιάζεται για το Iceborne να μη χρησιμοποιήσει Defender/Guardian εξοπλισμό και να μάθει να παίζει σωστά και με υπομονή.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Πολύ cheat η Defender Armor. Η μετάβαση για όποιον ξεκινήσει με defender και περάσει σε κανονικές θα είναι πολύ άγρια. Προσωπικά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, λόγω εμπειρίας με Dark Souls (μεγάλο σχολείο το DS για να μπεις ομαλότατα στο MH). Καλά, εξαιρείται ο Bazelgeuse που μας ξέρανε χθες, αλλά ήμασταν κουρασμένοι απ' το ανελέητο κυνήγι.
Εν ολίγοις, συμφωνώ απόλυτα με kara. Αν δεν βιάζεσαι, το defender set πούλα το (ναι, να το πουλήσει. :p ). Θα σου μάθει λάθος το παιχνίδι.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Συνολικά μαζί με τις κονσόλες το Iceborne έχει πουλήσει 4εκ αντίτυπα και το base game έφτασε τα 15εκ. Έχει σχεδόν τις διπλάσιες πωλήσεις από το 2ο πιο ευπώλητο παιχνίδι της Capcop, Resident Evil 5. (CAPCOM | Platinum Titles)
3o για την ακρίβεια, αν μιλάμε για συνολικές πωλήσεις, ενώ λογικά το MHW όπως πάει θα ξεπεράσει και το SFII, αν δεν το έχει κάνει ήδη. Εντυπωσιακό όπως και να 'χει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Η πιο πρόσφατη ανακοίνωση της εταιρίας 15/1/20

driving shipments of the game to 15 million units as of January 2, 2020—the first title in Capcom's history to achieve this record-high.

Πάντως, οι πωλήσεις πήραν γερό boost από το γεγονός πως είναι ο πιο δυτικός και accessible τίτλος της σειράς και από την κυκλοφορία σε PC. Δυστυχώς δεν ξέρουμε την κατανομή σε PC-κονσόλες.

Το SFΙΙ δεν ξέρω πως ακριβώς το μετράνε γιατί έχει και κάπου 100 επανεκδόσεις.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Αυτό εννοούσα πιο πάνω, ουσιαστικά platinum=original release μόνο, συνολικές=όλες οι εκδόσεις (αρχικές, cross gen, remasters κλπ).
Αλλά ναι το τσέκαρα κι εγώ στο μεταξύ, είναι ο best selling τίτλος της πλέον.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Χθες βράδυ τελείωσα (?) το main game, αλλά μάλλον τώρα αρχίζει το κανονικό παιχνίδι. Απολαυστικότατο. Βυθίζεσαι 6ωρα και δεν κατάλαβες καθόλου πως πέρασαν.
Τα boss fights (το 90% δηλαδή του παιχνιδιού) είναι εξαιρετικά. Και μιλάμε για μάχες που κρατάνε για μισή ώρα και βάλε αν παίζεις μόνος σου χωρίς παρέα. Ενδεικτικά μόνο η μάχη ως Geralt και όχι και η εξερεύνηση, μου πήρε περίπου 40 λεπτά. Να πω κάπου εδώ πως αν και είχα τις ενστάσεις μου για την guest εμφάνιση τού Geralt στο MHW, δένει πολύ αρμονικά με το όλο concept τού παιχνιδιού. Ειδικά όταν σκάει μύτη από το portal. Και η μάχη με το boss τής main mission είναι πολύ καλύτερη από όταν αντιμετωπίζαμε το συγκεκριμένο τέρας στο Witcher. Αν και είναι λογικό, μιας και δόθηκε πολύ μεγάλη προσοχή στο πως θα καταφέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Σε ένα παιχνίδι φυσικά που έχει ως κύριο selling point του τις μάχες (καλά, και το μαγείρεμα).
Το πρόγραμμα πλέον περιλαμβάνει φαρμάρισμα στολών και όπλων και άμεση είσοδο και στο Iceborne.
 

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Δεν έχω πάρει ακομα το dlc αλλα με ψήνει , παίζει κανένας αλλος να παίζουμε σε κανα team ?
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Κοίτα, αν έχεις τελειώσει το main game και σου άρεσε (λογικά για να έφτασες μέχρι τέλους θα σου άρεσε), το Iceborne είναι must have αγορά. Αν θες πες να σου στείλω το discord που μαζευόμαστε.
 

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Κοίτα, αν έχεις τελειώσει το main game και σου άρεσε (λογικά για να έφτασες μέχρι τέλους θα σου άρεσε), το Iceborne είναι must have αγορά. Αν θες πες να σου στείλω το discord που μαζευόμαστε.

Φυσικά το έχω τελειώσει το main story απλα χωρίς παρέα ειναι αλήθεια οτι ψιλό βαριέμαι και δεν έχω και την υπομονή μόνος μου , θα το αγοράσω μολις πέσει λίγο η τιμή του , θα σου στείλω αν ειναι discord
 
Top Bottom