What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mortal Kombat X

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μεγάλοι τιτανοτεράστιοι μαχητές.

Πριν λίγες μέρες το παιχνίδι είχε ένα μικρό update. Δεν του έδωσα σημασία, μέχρι που αποφάσισα να ενδώσω σε καταναλωτικό πειρασμό και να αγοράσω το Kombat Pack (το οποίο έχει πλέον ξεκλειδωμένους όλους τους καινούργιους μαχητές - Predator/Jason/Tremor/Tanya) από τον κινγκουίνο, οπότε και έτρεξα το ΜΚ μετα από μέρες. Είναι καλό να μπορείς να μπαίνεις για sessions-σφηνάκια στα διαλλείμματα και να το κλείνεις (άσχετα αν κατέληξα να παίζω Krypt :trollface:).

Το ζήτημα είναι ότι έχει επανέλθει το εμφανές FPS drop σε συγκεκριμένες πίστες. Καλώ όσους έχουν όρεξη και δεν τους είναι μεγάλη βαβούρα (κάτοχοι AMD/nVidia δεν έχει σημασία) αν μπορούν να δοκιμάσουν λίγο τις παρακάτω πίστες:
Kuatan Jungle
Destroyed City
Dead Woods

Έχω την υποψία ότι το παιχνίδι εξακολουθεί να βλέπει και να φορτώνει την CPU αντί της GPU, αλλά μπορεί να οφείλεται και σε άλλους λόγους. Κύρια πράγματα που θέλω να εξαλείψω είναι:
αν φταίει η αναβάθμιση σε Win10
αν φταίνε οι καινούργιες drivers που έβγαλε η AMD (you MAD, bro?)
αν φταίει το καινούργιο patch
αν φταίει η WB για άλλη μία φορά (γιατί έτσι)

Θα πάμε με την αγαπημένη μέθοδο του <span style="color:#00bb00"><b>Sith_Ari</b></span>, δηλαδή δια της ατόπου. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.


Και για να μιλήσω με τα λόγια του Epitaph
<span class="bbcode_spoiler">Ο ΤΡΕΜΟΡ ΚΟΒΕΙ Κ_ΛΑΡΑΚΙΑ</span>
 

archantwn

Hobgoblin Captain
Joined
Jul 29, 2013
Messages
388
Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και παίζω λίγο.
Δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα από τα παραπάνω.

Το παιχνίδι παίζει μια χαρά αλλά ακόμα
- δεν έχω βάλει Win10 (ακόμα είμαι pending)
- δεν έχω βάλει τους νέους οδηγούς για AMD
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Δοκίμασα και τις 3 και πιάνει 30 fps. Δεν είδα κάποια αλλαγή με το patch.
win 7 , i5 2.6ghz και amd 7950
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Απενεργοποίησα μία επιλογή στα options (Window Boxing) και έχει σταθεροποιηθεί η κατάσταση. Βαράει λίγο lag ενίοτε, αλλά όχι έτσι όπως ήταν πριν.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Σήμερα λέει θα βγει ανακοίνωση για κάτι ΝΕΟ στο MKX. Ελπίζω σε χαρακτήρες + πίστες. Και σε μικρότερη τιμή. Αν βέβαια έχει και πίστες το 30άρι του προηγούμενου φαντάζει εντάξει.
Από την άλλη μπορεί να εμπεριέχεται και στο προηγούμενο....

Τέλος πάντων θα δούμε σε καμιά 10αριά ώρες.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Σημερα εχουμε online πρωταθλημα στο STEAM και θα τους δειρω ολους!! http://steamcommunity.com/app/307780/discussions/0/527274088399899027/

Οποιος θελει ας δηλωσει συμμετοχη . Μεχρι τωρα ειμαι ο μονος Ελληνας στο πρωταθλημα!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ωπα κατσε σαμσον. Τζαπανεζος δεν εισαι;
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Φήλος Έληνα γκενιέσε ντεν γκήναισε. Η Τζαπαν η Ελαντα. Ντιαλεξε.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Ελληνογιαπωνέζος του Πόντου ο Shredder...

Οροκουζακίδης και παίζει γαμάτη λύρα :lol:
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ναι, ναι κοροϊδεύετε τον μεγκα μαστερ και οταν ξεσπασει την οργη του πανω σας, να δω που θα τρεχετε να κρυφτειτε.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Οπου και να κρυφτουν θα τους βρω! Σκεφτομαι να ανεβασω βιντεο στο youtube απο το online για να σας δειξω για αλλη μια φορα ποσο δυνατος ειμαι
Το βιντεο θα ειναι 1080p 60 fps.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Να το ανεβάσεις!!!! Όλοι θέλουμε να δούμε τον μέγα orokusaki να πολεμάει!!!!

Επειδή είναι ζόρι το youtube, αν σκαλώσεις πές να σε βοηθήσουμε!!!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ανεβαζω τωρα το πρωτο βιντεο. Για ενα βιντεο 2 rounds Μορταλ Κοmbat X θελει 370 λεπτα! Αν τοσο μικρο βιντεο θελει 4+ ωρες ποσο παρινει να ανεβασεεις βιντεο διαρκεια 1 ωρας η πρεισσοτερο! Απαραδεχτοι στο youtube!!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Θέλεις και 1080p@60fps με το upload της πλάκας που έχεις, τρομάρα σου.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326


Great0ldOne wrote:
Θέλεις και 1080p@60fps με το upload της πλάκας που έχεις, τρομάρα σου.</blockquote>

To youtube φταίει λέμε, τι δεν καταλαβαίνεις :trollface:

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ετοιμο και το πρωτο βιντεο! https://www.youtube.com/watch?v=cCrQK49jPWg&hd=1 Οι μαχες ξεκινανε απο το 3:20 το εοχα βαλει κατα λαθος να γραφει απο πιο πριν. Δειτε πως κατατροπωνω τον αντιπαλο μου!! Αναλυση 1920χ1080 60 fps
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Wow! Εκεί στο 5:12 που ο Goro αρπάζει Sonya, Sindel, Kitana και Jade σε κάθε χέρι, τους σκίζει τα ρούχα και ξεκινάνε ομαδικό όργιο είναι όλα τα λεφτά!

Δεν έχω πολυασχοληθεί με βίντεο της Private από τότε που έφυγε ο τιτανομέγιστος Woodman, ομολογώ πως έχουν αφήσει τον ανταγωνισμό πολύ πίσω...
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
το youtube φταιρι που το ειχε βαλει ιδιωτικο. Το εβαλα δημοσιο. Θα ανεβασω και αλλα βιντεο μεσα στην εβδομαδα.
 
Top Bottom