What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mount & Blade II: Bannerlord

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564



Αν καθυστερήσει κι άλλο το BONERLORD επειδή κάποιος Κινέζος είχε όρεξη να φάει νυχτερίδες, θα βγω να αυτομαστιγωθώ στο δρόμο.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τι γεύση να έχουν άραγε οι νυχτερίδες για να τις τρώνε τα Κινεζόνια μετά μανίας και να μην βάζουν μυαλό;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Γεύση "δεν πεθαίνω από πείνα για άλλη μια μέρα". Γκουρμέ, όχι μαλακίες.

Πάντως αναρωτιέμαι άμα ο Gordon Ramsay σε εκείνα τα travelogues που τρώει ταραντούλες, σκαθάρια και πέη ταύρου παρέα με ιθαγενείς, έχει κανένα που τρώει νυχτερίδα. Πάω να γουγλάρω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Γεύση "δεν πεθαίνω από πείνα για άλλη μια μέρα". Γκουρμέ, όχι μαλακίες.

Πάντως αναρωτιέμαι άμα ο Gordon Ramsay σε εκείνα τα travelogues που τρώει ταραντούλες, σκαθάρια και πέη ταύρου παρέα με ιθαγενείς, έχει κανένα που τρώει νυχτερίδα. Πάω να γουγλάρω.

Ενδιαφέρον ακούγεται, πώς λέγονται οι εκπομπές αυτές;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Να σου πω δεν έψαξα ποτέ, έχει και 15 διαφορετικά tv shows ο κερατάς. Αλλά τα highlights είναι ανεβασμένα στο κανάλι του στο youtube.

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Νυχτερίδες κι αράχνες γλυκιά μου...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Όχι μόνο ΔΕΝ θα καθυστερήσει τελικά λόγω του ιού, αλλά θα κυκλοφορήσει και νωρίτερα, 30 του μήνα.

Επίσης θα έχει 10% έκπτωση για τις πρώτες 2 βδομάδες, και όσοι έχουν κάποιο άλλο MnB ήδη στο library τους θα μπορούν να έχουν συν 10% έκπτωση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
IMG_20200330_114309.jpg


Τούρκοι Best Friends Forever

Friendship broken with CDPR, now TaleWorlds is my best friend.

10 λεπτά ακόμα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το έμβλημα του Οίκου μου δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από μια πελώρια, χρυσή αρκούδα.


bannerlord-banner.jpg
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Το έμβλημα του Οίκου μου δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από μια πελώρια, χρυσή αρκούδα.

Αποτυχημένη πελώρια, χρυσή αρκούδα!!!!!! :p :p :p
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Λογικά θα περιμένω gog release. Πολύ πρώτες εντυπώσεις? Περιλαμβάνει το "campaign" η ΕΑ?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ναι το single-player είναι κανονικά μέσα, περιλαμβάνει και υποτυπώδες σενάριο που σε βάζει να ακολουθήσεις κάποια συγκεκριμένα objectives (προφανώς μπορείς να το αγνοήσεις με τη μία και να κάνεις τα δικά σου). Αλλά είμαι πολύ νωρίς ακόμα και δεν το έχω προχωρήσει για να δω πως εξελίσσεται.

"Warband 2020" φαίνεται, σε γενικές γραμμές. ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ. Πολλές quality of life αλλαγές, βαθύτεροι μηχανισμοί, αρκετά δυσκολότερες μάχες. Αντίο ζωή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πλέον έχουμε τη δυνατότητα ακόμα και να εκτελούμε εν ψυχρώ τους λόρδους ή τις λαίδες που αιχμαλωτίζουμε. Ακόμα κι αν είναι Faction Leaders!



2ADJ8e1.jpg


Με βάση το πολιτικό σύστημα του παιχνιδιού, αν εκτελέσουμε τον/την Leader τότε οι ευγενείς ή η γερουσία της παράταξης μπορούν να εκλέξουν άλλον Leader ανάμεσα στα Clans της παράταξης.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Θα προσπαθήσω να κρατηθώ και να μην το πάρω τώρα (βοηθάει που δεν είναι στο gog ακόμα). Μάλλον θα βάλω κι εγώ το warband, μόλις τελειώσω με ένα λάθος τής gaming ζωής μου.
Βλέπω κάνα βιντεάκι για να παίρνω τη δόση μου προς το παρόν. Αυτό βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει να μην το αγοράσω από τώρα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Για πείτε ρε παιδιά. Και εγώ το περίμενα πως και πως, αλλά δεν ξέρω αν η Early Access είναι σε αρκετά καλό επίπεδο για να επενδύσω ή είναι καλύτερα να περιμένω.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Να πω την αποψάρα μου, τέτοια sandbox games είναι που έχουν ένα κάποιο νόημα να χωθείς από early access, άλλωστε αν είσαι του σπορ, θα παίζεις για τα επόμενα δέκα χρόνια και για τετραψήφιο αριθμό ωρών.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Κάθε παράταξη έχει και το δικό της ξεχωριστό ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟ, το οποίο μπορούμε να παίξουμε με τους ευγενείς στα κάστρα τους.


bannerlord-tavli.jpg
 
Top Bottom