What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mount & Blade II: Bannerlord

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
@Hellion Η campaign είναι playable; Έχεις παίξει campaign missions; Δίνουν μια κατεύθυνση για παίκτες σαν και εμένα που δεν συμπαθούν το εντελώς φλου gameplay;

Στο Warband πάντως, δεν είχα ασχοληθεί καθόλου, με την campaign, αλλά πήγα κατευθείαν σε ιστορικά mods!! (Όχι ότι έχουν και τη διαφορά. Απλά άλλο στην Calradia, και άλλο στην Αυτοκρατορία της Νίκαιας).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Redditor σκάλισε τα αρχεία του παιχνιδιού και βρήκε λίστες με features που έχουν κοπεί από την early access αλλά (λογικά) θα υλοποιηθούν στο μέλλον.

Μεταξύ των οποίων πιο οργανωμένοι μηχανισμοί Slavery, unique companions, πλοία (!), αρραβώνες, θρησκευτικές αιρέσεις...

Αν μπουν όλα αυτά μέσα στο game, πιθανότατα να μην ξαναπαίξω τίποτα άλλο μέχρι να βγει το Σταρ Σίτιζεν όταν θα έχω βγει στη σύνταξη.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μπήκα κι εγώ σαν άγουρος μετά από χρόνια να το ζήσω λίγο πιο ρεαλιστικό. Εντάξει οι μηχανισμοί της μάχης δεν έχουν αλλάξει και πολύ, αλλά αυτό το πλήρως realistic με τσάκισε, οπότε κατέληξα να πουλάω ζαρζαβατικά aπό την μία πόλη στην άλλη για να εξασφαλίσω τα προς το ζην. Έκανα αρκετά drills με καρότα και αγγούρια ώστε να δυναμώσω όσο περνούσαν οι μέρες. Μόλις συγκέντρωσα τα πρώτα μου χιλιάρικα έμασα έναν μικρό στρατό και προσπαθώ σιγά σιγά να ανελιχθώ στην Νότια Αυτοκρατορία ώς ένας φέρελπις Βάραγγος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Only Bannerlord kids will get this.


SF3cLbb.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Νταξ οι πολιορκίες είναι το κάτι άλλο! Ανεβαίνεις τις σκάλες στο τείχος και νιώθεις την κάψα να ξεφεύγει μέσα από την οθόνη
Ειδικά η φάση στις μεγάλες μάχες που αναλαμβάνεις έναν τύπο μονάδων, συνήθως επιλέγω τα άλογα ή τους τοξότες και τους την φέρνετε πισώπαλατα με την καβαλαρία και γενικά νιώθεις ότι παίζεις Total War με Rise and fall και ολίγη από Kingdom Come είναι κ@υλ@!!!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Ευχαριστούμε, όλους εσάς που κάνετε alpha & beta testing, έτσι ώστε να το πάρουμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι σε κάποιο καλό sale !!!!!!

:trollface:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το τέλος του σύγχρονου πολιτισμού είναι κοντά. Παιχτε τώρα που μπορείτε. Όταν θα έρθει η ώρα της κρίσεως θα δείτε ποιοι θα συγκροτήσουν ασκέρι και ποιοί θα βοσκούν μουσκαρια
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Το τέλος του σύγχρονου πολιτισμού είναι κοντά. Παιχτε τώρα που μπορείτε. Όταν θα έρθει η ώρα της κρίσεως θα δείτε ποιοι θα συγκροτήσουν ασκέρι και ποιοί θα βοσκούν μουσκαρια

Βασικά, αντί να διαβάσω μουσκάρια, διάβασα μουλάρια, γι'αυτό έβαλα ένα που πετάει!! Παρακάτω η διορθωμένη εικόνα:

religion-prodigal_son-parable-bible_story-new_testament-bibles-cgan3124_low.jpg
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
@Hellion Όσο εσείς παίζετε το νέο, εγώ επισκέπτομαι το παλιό. Το diplomacy mod είναι τόσο καλό όσο διαβάζω παντού? Θέλω να μείνω Native τώρα, μόνο με το diplomacy αν παίρνει έγκριση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ναι το Diplomacy είναι καίρια προσθήκη, βάζει μέσα φοβερές επιλογές που λείπουν από το βασικό γκεημ. Εφόσον πας με Native, βάλε Diplomacy οπωσδήποτε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Καλώς τα δέχθηκα.


papamil.jpg


ΥΓ. Πολύ σημαντικό mod:

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Βρέθηκε το καλύτερο feature του παιχνιδιού!
Horse Armor!!! IT JUST WORKS
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Double post, ξεκιναμε δεύτερο σεσσιον στις 15:30 ώρα Ελλάδος

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ανέβηκε στο κανάλι μας το πρώτο μέρος των περιπετειών του Χρονομάντη στην Calradia. Προσεχώς και το δεύτερο.



ΥΓ. SMASH THAT LIKE AND SUBSCRIBE BUTTON (y)💯👌🎆🙏🇬🇷
 
Top Bottom