What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

MOUNTAINS OF MADNESS

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Ομολογώ ότι το προηγούμενο παιχνίδι της Ιταλικής PsychoDev, Chronicle of Innsmouth, είχε ξεφύγει από το ραντάρ μου. Αν και τα adventures που είναι έντονα επηρεασμένα από το έργο του H.P. Lovecraft τραβούν πάντα την προσοχή μου (όπως τα κλασικά Shadow of the Comet και Prisoner of Ice ή ακόμα και οι πιο χιουμοριστικές εκδοχές του, όπως το Gibbous), το εν λόγω παιχνίδι δεν έγινε ιδιαίτερα γνωστό. Ίσως αυτό να οφείλεται στην υπερβολική του προσκόλληση στην retro-pixel εκδοχή των point ‘n’ click adventures των αρχών της δεκαετίας του ’90 (AGS engine γαρ), ίσως στα απευκταία action-sequences που περιλάμβανε. Ανεξάρτητα όμως από το μέγεθος της επιτυχίας του, το Chronicle of Innsmouth απέκτησε ένα μικρό κοινό, αρκετό ώστε να γεννήσει μια οριακά εξασφαλισμένη Kickstarter καμπάνια για τη συνέχεια του, ονόματι Mountains of Madness.
Όπως γίνεται αντιληπτό, το παιχνίδι...

Continue reading...


 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Μα ακριβώς λόγο ρετροπιξελούμπας δεν έπρεπε να γίνει ανάρπαστο;
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Εγώ ακόμα απορώ γιατί δεν έκανες το μέγιστο pledge.

Η' μήπως το έκανες;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Με είχε σε κανά τάφο; Δεν θα ήμουν εγώ, κάποιος θέλει να με δυσφημίσει :p
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Ωραία παρουσίαση και συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου, Γιώργο. Την ίδια εντύπωση καλοπροαίρετου ερασιτεχνισμού μου άφησε και μένα. Αξίζει της στήριξης των φίλων του είδους πάντως, έχει αυτή την ευχάριστη γοητεία του σαραντάρη καραφλοκοτσίδα σπασίκλα από την κόλαση που δεν σου κάνει καρδιά να κράξεις όταν συναντιέστε τυχαία και απλά τον ρωτάς 'πώς πηγαίνει το campaign'. :solaire:
 
Top Bottom