What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Νήμα Εκτίμησης Ιαπωνικής Otoku Κουλτούρας

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Πιστεύω πως η otoku κουλτούρα δεν έχει διαδοθεί όσο της αξίζει στη χώρα μας. Έβλεπα τις προάλλες με τον ξαδερφό μου το Τζέλυ (τον λέμε έτσι γιατί είναι χοντρούλης και όλο τρώει μπέργκερς, χαχά, τον μαλώνει και η μαμά, αλλά αυτός κάθε μέρα που γυρίζει από το Υπουργείο -τον διόρισε ο μπαμπάς- έρχεται φαγωμένος στο σπίτι.) ένα φοβερό καινούριο, το Νίντζα Σκρούλ που είναι σαν το Ουάν Φις που μας άρεσε πάρα πολύ όταν το είδαμε στο 6.3'' ιντσών λάπτοπ του Μίρμπι (Βασίλη τον λένε κανονικά, αλλά έχουμε ονόματα από Γιούγκι.)

Χαίρομαι πολύ που στη σελίδα σας βλέπω αξιόλογα ρηβιούζ των αγαπημένων μας άνιμε παιχνιδιών!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Πες του Τζελυ, λιγοτερα μπεργκερ περισσοτεροι ποντοι, στην οθονη, κι οχι μονο.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
Κοίτα otaku δεν σημαίνει είναι μόνο χοντρούλης jellh αλλά είναι sidonia, blame, Berserk, akira και τόσα άλλα. Και στα anime είναι α silent of voice, your name, ghost in the shell, τα αριστουργήματα της Ghibli και τόσα άλλα που ο κατάλογος δεν τελειώνει.
Το να λέει κάποιος ότι η otaku κουλτούρα είναι ο χαρωτιωμένος jelly johny είναι σαν να λέει ότι το heavy metal είναι κάτι τύποι με μαλιά που γκαρίζουν. Φυσικά έχει και βυζιά έξω και τέτοια όπως και στο heavy metall έχει μαλιά και τύπους που γκαρίζουν.
Ας δούμε ένα μικρό δέιγμε μικρού jelly johny





 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
@chek2fire κοντα ειμαι να ξαναδω τις 2 σεζον stand alone complex (χωρις ειρωνια/πλακα λογο ημερας. απλα ειναι οντως καλη σειρα)

εντιτ. btw στο heavy metal αμα εισαι απο αυτους που αρνουνται να ακουσουν καινουρια και μενουν στα "δηνοσαυρικα" να το πω ετσι οπως το αποκαλουσαν καποιοι τοτε δεν εχει μαλλια αλλα καραφλοδαιμονες κατα βαση.
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
giphy.gif
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
τον ξαδερφό μου το Τζέλυ
Βρήκα υλικό από τον Τσέλι. Υποθέτω αν ήταν npc στο Wasteland, θα έβαζε όλους τους πόντους στο ass cracking



EyFhIuyU8AMg1Dl


FOT9u-0XEAYEp2p


FOUJP2JWYAI2nGZ


FOURtu_VQAEvA2K
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Προτείνω στον κυρ Στέφανο να δει το παρακάτω βίντεο και να μας πει τις εντυπώσεις του.





Ουγκού!
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
η otoku κουλτούρα δεν έχει διαδοθεί όσο της αξίζει στη χώρα μας.
Ενταξει, δεν νομιζω οτι εχουμε να παρουμε και πολλα απο την οποια σουλουμουτουκου, Γιαπωνεζικη κουλτουρα. Τουναντιον κι ευτυχως για εκεινους, υπαρχουν και οι πυραμιδος, οποτε κατι θα παρουν απο vlahodisko Greek culture. Στις παρακατω διευθυνσεις θα βρητε την Ελληνικη 100% οριτζιναλ και την Ιαπωνικη εκτελεσεις


 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
@Chris2756 Διαχρονικός έρωτας οι βιρτουόζοι μύστες Πιραμίντος.

@Adhan Μα τη Μπαναγία φιλαράκι, ντετέγκτιβ είζαι; Έχεις το οικογενιακό μας άλμπουμ;! Ο ΤΖΕΛΙ ΕΙΝΑΙ!

ΥΓ Τρομακτικό πάντως. Οι περισσότεροι τύποι που γνώρισα και μου μιλούσαν παθιασμένα για άνιμε, του έφερναν σε ποσοστό 98.2%.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Κάποιος νομίζει ότι είναι αστείος ενώ έχει μείνει στο τι ήταν η anime/manga κουλτούρα στα 90s.

Πάνε δες κανά σημερινό comic fest/convention να καταλάβεις πόσο μπορατσίζεσαι, εγώ τα βλέπω και κλαίω που γεννήθηκα τόσο νωρίς.
 
Top Bottom