What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

No Man's Sky

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

η 5500ΧΤ αναστενάζει από αγανάκτηση λίγο :p
Αυτό που βγαίνει από την ατμόσφαιρα χωρίς ένα μικροpause αναρωτιέμαι αν είναι από το update ή λόγο του συστήματός μου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
όπως το φοβόμουν... με έσκισε στα frames και έπαιζα τα πάντα σε enhanced κάτω από high δηλαδή. Για κάποιο λόγο το μεγαλύτερο impact το έχει μόλις μπω στο σκάφος που μου κόβει από 75fps μέσα στο capital ship μαχαίρι στα 40. Όταν πάω να φύγω από πλανήτη κιόλας ακόμα χειρότερα ναι μεν βλέπω όλο το σύμπαν το βράδυ αλλά από 45-50fps πέφτω πλέον στα 25...

άκυρο, κάτι κολούμπρα θα ήταν με τίποτα cache του παιχνιδιού, δείχνει καλύτερα και αποδίδει καλύτερα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
δεν πρέπει να το ξαναβάλω... να παίξω και τίποτα άλλο... δεν πρέπ....

Oh shit... βάση είναι αυτό; *installing*

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Κάτι κάνουμε λίγο λίγο, με καθυστερεί πολύ το ότι πρέπει να βρω τα υλικά, αλλά τουλάχιστον είμαι τόσο πλούσιος που απλά τα αγοράζω φουλ όπου τα πετύχω.

20210809003653_1.jpg
20210809003846_1.jpg

20210809003906_1.jpg

20210809003922_1.jpg
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Πω-πω 5 συνεχόμενες αναρτήσεις! Άλλα παιχνίδια δεν έχεις δεν σε συγκινούν;!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Πω-πω 5 συνεχόμενες αναρτήσεις! Άλλα παιχνίδια δεν έχεις δεν σε συγκινούν;!!
πως δεν έχω, και Hellblade και Autonauts και λίγο defense grid και καμιά πασιέτζα και λίγο farmville στο κινητό :p

Αλλά μάλλον όλοι οι άλλοι το έχουν παρατήσει το NMS και για αυτό είμαι σόλο καριέρα εδώ 😅
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Είναι μέχρι να αποφασίσω να κυνηγήσω τα achievement για permadeath survival run, Nitro. Και να μην ποστάρω, λογικά το rage qq που θα ρίξω θα ακούγεται σε πανελλαδική εμβέλεια.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
πολύ φώλα έχει πέσει με διάφορα bugs, την βάση στην στρατόσφαιρα δεν μπορώ να την συνεχίσω πλέον γιατί κάτι μλκ έκαναν και έπεσε πάρα πολύ το base range.

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Tα patches πέφτουν βροχή, τουλάχιστον στο experimental branch, όπως γίνεται μετά από κάθε κυκλοφορία major update άλλωστε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ναι στρώνουν τα πράγματα το ένα μετά το άλλο, θα περιμένω λίγο να στρώσει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Είπα να ξεκινήσω το expedition, πολύ ενδιαφέρον θα έλεγα. Σίγουρα είναι μια καλή ιδέα για να συνεχίσει ο κόσμος να ασχολείται με το παιχνίδι και μετά τον τερματισμό του.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Lol, ποιος σταματάει να παίζει No Man's Sky μετά τον "τερματισμό";

Expedition πάντως σίγουρα θέλω να δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Α, δοκίμασα και survival permadeath run. Μέχρι στιγμής, 6 θάνατοι πριν μπορέσω να φτάσω στο πρώτο σκάφος (μετάφραση, πριν το πρώτο πεντάλεπτο) και 1 θάνατος ενώ είχα καταφέρει να μαζέψω το hermetic seal και ήμουν 50 μέτρα από το να επιστρέψω στο σκάφος (μετάφραση, μισή ώρα run). Υποψιάζομαι πως υπό αυτές τις survival permadeath συνθήκες, το πρώτο δίωρο είναι μακράν το δυσκολότερο κομμάτι, και πραγματικά μεγάλη άσκηση νεύρων και υπομονής.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Lol, ποιος σταματάει να παίζει No Man's Sky μετά τον "τερματισμό";

Expedition πάντως σίγουρα θέλω να δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Α, δοκίμασα και survival permadeath run. Μέχρι στιγμής, 6 θάνατοι πριν μπορέσω να φτάσω στο πρώτο σκάφος (μετάφραση, πριν το πρώτο πεντάλεπτο) και 1 θάνατος ενώ είχα καταφέρει να μαζέψω το hermetic seal και ήμουν 50 μέτρα από το να επιστρέψω στο σκάφος (μετάφραση, μισή ώρα run). Υποψιάζομαι πως υπό αυτές τις survival permadeath συνθήκες, το πρώτο δίωρο είναι μακράν το δυσκολότερο κομμάτι, και πραγματικά μεγάλη άσκηση νεύρων και υπομονής.
α το permadeath είναι ΚΑΙ survival difficulty?
με έψησες τώρα, θα το δοκιμάσω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Του έριξα κι εγώ μια δοκιμή στο gamepass, κόλλησα και μετά θυμήθηκα αυτό που έλεγε ο νίτρος, ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις τα save, όποτε το τσίμπησα στο steam.
Το παιχνίδι απαιτεί να ακολουθήσεις το στόρυ ή μπορείς και να κόβεις βόλτες εξερευνώντας πλανήτες και χτίζοντας;
 
Top Bottom