What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
@shredder καλού κακού έχε τη μπανιέρα γεμάτη με νερό (η θάλασσα πέφτει μακριά). Έτσι κι αλλιώς στους 90 βαθμούς το αγαπημένο σου χρώμα θα γίνει το μπλε του ουρανού της οθόνης. Ή το κόκκινο της φωτιάς.
Όποιο έρθει πρώτο.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Μέσα στο κουτί του σρε πρέπει να σιγοκαίει μια φωτίτσα και δεν το έχει πάρει ακόμα χαμπάρι... Δεν εξηγούνται αλλιώς τέτοιες θερμοκρασίες.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Έχω ενημερώσει την πυροσβεστική να είναι σε ετοιμότητα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
απο βδομαδα θα φωναξω τον τεχνικο για να βγαλει τον 1tbhdd αφου 1 χρονο δεν τον χρησιμοποιω και πιανει χωρο στο κουτι και θα το που πω να το καθαρισει οποτε ετσι θα πεσουν οι θερμοκρασιες. Μονο αυτη την εβδομαδα που ειχαμε καυσωνα εχει τετοιες θερμοκρσιες ευτυχως. Αναρωτιεμαι τι θερμοκρασιες να επιανε η καρτα μεχρι τον Φεβρουαριο του 2017 που τοτε ειχα το αρχαιο κουτι του 2006 το οποιο ηταν πολυ πιο μικρο και με λιγοτερα ανεμιστηρακια.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Σύσσωμη η ragequit κοινότητα είναι αντίθετη με αυτό.
αφου ενα ψρονο καθεται μεσα στο pc. Γιατι με το που πηρα τον ssd εγκαθιστω τα παντα σε αυτον και κλωνοποιηθηκαν τα windows μαζι με οτι ειχα εγκαταστησει στον hdd στον ssd. Ουτε στον 4tb hdd εγκαθιστω τιποτα απο τοτε αλλα εχει μεσα οτι του ειχα βαλει μεχρι τοτε γι αυτο θα τον κρατησω.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Σύσσωμη η ragequit κοινότητα είναι αντίθετη με αυτό.

Λυπάμαι, εγώ θα διαφοροποιηθώ. Ζω για τη στιγμή που ο τεχνικός του Shredder θα βγει στη σύνταξη και θα γράψει τα απομνημονεύματά του.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
φτανει 87c
Συνεχιζεις να με απογοητευεις, ρε κοντογειτωνα. Ενας παιχταρας, πισιαρας, vgaρας σαν εσενα να επιτρεπει, τεμπερατουρες, πανω απο 80. Και μου θελεις και 3090 και ti και super, τι να την κανεις να ψυνεις τοστ? Στρωσου βρες λυση και βαδισε συμφωνα με τους νομους της πιατσας.
Αμ το αλλο που ειπες και μου στραμπουλιξες το σπλαχνο, τεχνικο για να σου καθαρισει τις ψυκτρες, να αλλαξει παστες και να βαλει ανεμιστηρακια? Cant believe it, γμτ το φελαχι μου. Την καρτα που θα παρεις απο πλαισιο, θα τους πας το πισι, εκει να στην βιδωσουν? Ασε για λιγο το σφαξιμο, κανε βιδες και ξαναμονταρισε το πισι, φουλ φορματ και επανεγκατασταση, σηγουρα θαχεις χαμηλοτερες θερμοκρασιες μετα. Με ρεγουλα οι παστες στις ψυκτρες, και συντομα γιατι αλλιως βλεπω την 970 να γινεται σερανο και μετα κλααααααμα, αποξω απο το πλαισιο
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Η ένσταση μου δεν ήταν στο ότι θα αφαιρέσει έναν HDD αλλά το ότι θα φέρει τεχνικό για να του τον βγάλει.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Τι χτυπιέσαι και κλαίγεσαι για θερμοκρασίες; Βγάλε τα καπάκια του κουτιού, ποιος θα σε δει;
Θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα και θα γλιτώσεις και τα λεφτά για τον τεχνικό.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Συνεχιζεις να με απογοητευεις, ρε κοντογειτωνα. Ενας παιχταρας, πισιαρας, vgaρας σαν εσενα να επιτρεπει, τεμπερατουρες, πανω απο 80. Και μου θελεις και 3090 και ti και super, τι να την κανεις να ψυνεις τοστ? Στρωσου βρες λυση και βαδισε συμφωνα με τους νομους της πιατσας.
Αμ το αλλο που ειπες και μου στραμπουλιξες το σπλαχνο, τεχνικο για να σου καθαρισει τις ψυκτρες, να αλλαξει παστες και να βαλει ανεμιστηρακια? Cant believe it, γμτ το φελαχι μου. Την καρτα που θα παρεις απο πλαισιο, θα τους πας το πισι, εκει να στην βιδωσουν? Ασε για λιγο το σφαξιμο, κανε βιδες και ξαναμονταρισε το πισι, φουλ φορματ και επανεγκατασταση, σηγουρα θαχεις χαμηλοτερες θερμοκρασιες μετα. Με ρεγουλα οι παστες στις ψυκτρες, και συντομα γιατι αλλιως βλεπω την 970 να γινεται σερανο και μετα κλααααααμα, αποξω απο το πλαισιο
Δεν το παω ποτε στο Πλαισιο ο τεχος μου ειχε δικο του μαγαζι με pc. Αν καει πριν βελτιωθει η διαθεσιμοτητα τοτε θα αγοραω rtx 3070ti και rtx 3080tiκ αι θα παρω οποια ερθει πρωτη . Τεχνικος τεχνλογιας ιντερνετ ειμαι οχι τεχνκος pc γι αυτο εχω τον τεχνικο που τον φωναζω καθε φορα που αναβαθμιζω η οταν χαλαει το pc. Θα μιλησω αυριο μαζι του για να κανονισουμε ποια μερα θα ερθει να το δει.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τεχνικος τεχνλογιας ιντερνετ ειμαι
Ωραια, αυτην την ειδικοτητα χρειαζομαι. Πληρονω 24αρι ιντερνετ κι εχω 11αρι και ναμαι κι ευχαριστημενος λενε. Περνεις παραμασκαλα τον πυργο, και αριβαρεις, εσυ μου βελτιωνεις την ταχυτητα ιντερνετ, κι εγω στο καθαριζω, αλλαζω δισκους παστες, καρτες, φανια κτλ. Εγγυηση 20 βαθμους κατω.
Υ.Γ. προσβαση στο καφαο της γωνιας, εχω μεσον. Επισης παρεχονται φραπες με 27 παγακια και μπουζυ μπιρονια. Ποστιες με το ιντερνετ δεκτες
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ένα μαύρο πενηντάρικο για δέκα λεπτά δουλειά; Θα έρθει πριν προλάβεις να κλείσεις το τηλέφωνο.
Θα την παρω, εγω την δουλεια, ειμαι φτηνοτερος!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
@bald_killer_clone Όλα κι όλα. Ο Σρέ μας είναι Τεχνικός Τεχνολογίας Internet (Sic). Τί θα κάνει, θα μπαίνει στα χωράφια των Τεχνικών Τεχνολογίας HDD; Γίνονται μωρέ αυτά τα πράματα;

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Χρειαζόμεθα:

- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας HDD για την αφαίρεση του HDD
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας Ψυκτρών για καθαρισμό της ψύκτρας
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας Αφαίρεσης Παστών (όχι ψαριών ούτε σεράνο - θερμοαγώγιμων) για αφαίρεση της παλιάς πάστας από τον επεξεργαστή
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας Τοποθέτησης Παστών (όχι ψαριών ούτε σεράνο - θερμοαγώγιμων) για τοποθέτηση της νέας πάστας στον επεξεργαστή
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας Καθαρισμού Ανεμιστήρων
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας φορμαρίσματος λειτουργικού συστήματος
- Έναν Τεχνικό Τεχνολογίας εγκατάστασης λειτουργικού συστήματος
.
.
.
.
.
Κυρ Στέφανε, τα γράφεις; :Ρ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Αν τα γράφω λέει; Έβγαλα και φιλική τιμούλα (συν την διακριτική προμήθεια του φιλεύσπλαχνου γραφείου μας) για όλο το πακέτο, Επτά τεχνικούς στην τιμή των εννιά θα πάρει, θα τον ζουλεύει όλος ο ντουνιάς!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
βαλτε και κανεναν βοηθο του βοηθου στην τιμη. να κραταει τον σκληρο μωρε οταν βγει απο το κουτι :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Κοιτα ρε που βαλθικανε να μου φανε την δουλεια. Καλα μου ταλεγαν, "μακρυα απο ελευθερους επαγγελματιες"
 
Top Bottom