What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Τι μου θυμήσατε τώρα... Το μακρινό 1994, στο πρώτο μου PC (έναν 486 με 4 ολόκληρα μεγαμπάιτ μνήμη!!!11!) είχα κοτσάρει δίπλα στην Cirrus Logic VGA μου και μια κάρτα 3D Monster accelerator μόνο και μόνο για να τρέχω γρήγορα τα equations στο AmiPro και να δημιουργώ σούπερ γραφήματα στο Εξέλι... :Ρ Εγώ; Παιχνίδια; Ποια παιχνίδια; :Ρ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,339
Πάντως εγώ τσίμπησα μια Vega 56, και άφησα το Ray Tracing για τις πολύ επόμενες γενιές!!!!!!!!

Εμείς οι παλαιοί, κάναμε Ray Tracing με Amiga 500, Γατάκια!!!!   :p  :p  :p

Τόσο θράσος είχαμε!!!!!! :mrgreen:  :lol:  :lol:

 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Γλυκιές καλημέρες από το Μιλγουόκι και καλό Φθινόπωρο στο πιο κεφάτο φόρουμ-μαγκαζίνο της Ελλαδάρας μας!!!!!!!!

Μιζεριάζω με την AMD. Δεν γίνεται η πιο φθηνή RX 560 να έχει 140 ευρώ και η πιο φθηνή 570 να είναι στα 240 ευρώ! Πέσανε βέβαια τον τελευταίο μήνα, αλλά για καθίστε λίγο ρε μάγκες!

Περιμένω ακόμα Navi 7nm να πάρω μια πολύ τίμια καρτούλα στα 200 ευρώ και έτσι να κλείσω μια και καλή το κεφάλαιο 1080p gaming  @60FPS και να αποσυρθώ στο 25 στρεμμάτων ράντσο μου που μόλις αγόρασα με την πολύτιμη βοήθεια του Δονάλδου Τραμπ.

Οκ Ray-Tracing κ.λ.π. κ.λπ. , αλλά δεν νομίζετε πως με τις νέες γενιές GPU το 1080p θα είναι πάντα στα 60FPS από δω και πέρα άμα σκάσεις ένα 200άρι;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ναι το FullHD πλέον μαξάρεται πάρα πολύ εύκολα (και οικονομικά). Η επόμενη περίπου διετία θα αποτελέσει την μετάβαση και το 2020/21 το 4κ/60FPS/Ultra θα είναι προσιτό στις άπλυτες μάζες των προλετάριων. Όου ντήαρ δηλαδή, θα πρέπει να πάρουμε τις πορσελάνες μας και να μετοικήσουμε στα 8Κ για να <del>μπορούμε να σταθούμε πλάι στον Άρχοντα Κονσερβοσφάχτη </del>αισθανόμαστε πως μια κάποια μικρή αξία την έχουμε, επάνω σε τούτη τη Γη.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Τώρα που βγήκαμε και στις αγορές, ποιος μας πιάνjειιιι!

Δώστε "Κ" στο λαό!!!11!!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
Οι φετινες καρτες δεν θα τρεχουν 8κ . Αν λοιπον αγορασοουμε RTX 2080TI θα πρεπει μετα παλι να αναβαθμιζουμε! Επιτηδες το κανει η Nvidia. Αλλα αφου θα κερδισουμε σιγουρα ολοι στον διαγωνισμο της Nvidia που κανει στο youtube δεν θα χρειαστει να ξοδεψουμε ουτε ενα ευρω. Tι εγινε Epitaph πηγες στο Μιλγουοκι για να μου ξεφυγεις ε? Δεν μενεις Ελλαδα πλεον?
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
ΩΧ ΩΧ !  http://athina984.gr/wp-site/2018/09/15/neoi-dasmoi-200-dis-stin-kina-apo-ton-tramp-anisychia-gia-to-pagkosmio-emporio/



https://wccftech.com/exclusive-nvidia-rtx-series-msrp-pc-cost/



100-200 ευρω αυξηση σε ολα τα εξαρτηματα pc απο 1 οκτωβριου εκτος αν αλλαξει κατι μεχρι τοτε. Αλλα το ιδιο θα ισχυει για ολα τα προιοντα τεχνολογιας και οχι μονο για εξαρτηματα pc.

 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
μαλλον ΔΕΝ εχει νοημα το upgrade αυτη τη στιγμη..τουλαχιστον να δουμε παιχνιδια με rt...αλλα και παλι

...χλωμοτατο..για ενα πενιχρο 20%???...δε λεει ..:(:(



vtheo...τι εγινε το θρεντ με τις καρτες ηχου???...

δε θα μας φτιαξεις κανα καινουργιο κειμενακι??
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Πράγματι, ξεφούσκωσε άσχημα όλο το hype. H πλάκα είναι πως όταν θα υπάρχουν στην αγορά ray traced παιχνίδια που θα κάνουν αισθητή διαφορά, η ίδια η Nvidia θα κυκλοφορήσει τις 21ΧΧ κάρτες της.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
Τα πρωτα παιχνιδια με DLSS/RAYTRACIΝG βγαινουν τον Νοεμβριο και ειναι τα Hitman 2 Darksider 3 . Αλλα και τα 2 εχουν μονο DLSS . Παντως απο τα bencrhmark φαινεται πως η 2080ti τα τρεχει ολα ultra 100+ fps σε 1440p που σημαινει οτι αν ο Borracho ειχε παρει και αυτος 1440p οθονη οπως εγω δεν θα χρειαζοταν να περιμενει τις επομενες καρτες.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
Βγηκαν και στα υπολοιπα μαγαζια  https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=latest_keyphrases&amp;keyphrase=rtx+2080ti

Πιο φθηνες ειναι οι Αsus και η palit αλλα η palit ειναι λιγο πιο γρηγορη. Αν επαιρνα θα προτιμουσα αυτη με το μεγαλυτερο overclock στην πιο φθηνη τιμη αρα την palit. Αλλα ειπαμε οχι και 1200 ευρω για μια καρτα!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Είπαμε είπαμε, αλλά σε βλέπω να τρώγεσαι Σρε :D
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Πάνε οι εποχές "αγοράζω αύριο 8 ναυαρχίδες άμα θέλω" κλπ κλπ, έπεσαν μνημόνια και στο Σρε.
 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
[quote quote=505071]Πάνε οι εποχές “αγοράζω αύριο 8 ναυαρχίδες άμα θέλω” κλπ κλπ, έπεσαν μνημόνια και στο Σρε.

[/quote]

τωρα με τις τιμες της πρασσινης παιρνει 8 ...αραχιδες...

κ ολιγον πασατεμπο για τα διαλλειματα που θα κανει το πισι του που θα φορτωνει 8 ωρες με το μηχανικο δισκο

κ που θα τρωει κ κανα διωρο σε απανωτα loading screens

...

ειπαμε

#jesuis1080pshredder
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,423
Αφου φετος εχω βρει και αλλη δουλεια αρα εχω περισσοτερα λεφτα απο περσι μπορω να παρω και 2 RTX 2080TI. Ανακοινωθηκαν οι νικητες. Και.. Δεν κερδισα!   https://www.youtube.com/watch?v=ygQKQd7duXs  Δειτε τι τους ειπα!!!! Οχι δνε θα πεσω στην παγιδα τους!!!!
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Aφού θα πάρεις 2 δεν κάνεις giveaway στο RQ την μία μπας και δούμε και εμείς άσπρη μέρα σε 4Κ;
 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
ΩΧ!!!!...

αμαν!!!!

...νομιζα πως εκαναν πλακα στο βιντεο του σρε.....

...

...

...ΑΜ ΔΕ!!!!



...τωρα πρεπει να παρω και δευτερη 2080ΤΙ για να ολοκληρωσω το συστημα???

(ΑΚΑ msg "cool cool" ......:):):):) ....





σρεντερινο πρεπει να με δανεισεις...εχω χρονια να φτιακω πισι με μια μονο καρτα...



...δεν με ακους???...να τη κανω εγω τοτε γκιβαγουει
 
Top Bottom