What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

solaufein

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,682
Η nvidia ετοιμαζεται σιγά σιγά για την 1080Τι οποτε ειναι καιρός να αρχίσει να ρίχνει σιγά σιγά τις επιδόσεις στις υπόλοιπες για να πιάσει ακριβές νούμερο κέρδους 25% από την σκέτη 1080  και ουχί 22%, που είναι χάλια νούμερο γιατί καίγεσαι και στην είκοσι-μία. :trollface:<br><br>Δε ξέρω το λόγο αλλά εκατέρωθεν δεν πάνε καλά από λογισμικό ... τόσους κακούς drivers και hotfix στο hotfix ποια ...
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
4Κ 60 FPS ULTRA σε ολα τα παιχνδια δεν θθα πιανει αν δεν εχει τουλαιστιον 50% καλυτερη αποοδση απο την 1080. Για 8κ ultra 60 fps δεν υπαρχει περιπτωση εκει θες μια καρτα με 100% πανω απο την titan x οπως βλεπουμαι απο το benchmark του battlefiel 1 με titanx sli
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,421
Ότι δεν υπάρχουν οθόνες που να υποστηρίζουν 8Κ με λογικό κόστος το σκέφτηκες;
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
duuude... λεφτά υπάρχουν λέμε! <br>ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Στα 100 ευρω η 1080 ti συμφωνα με τις τελευταιες φημες  http://www.enstarz.com/articles/180794/20161129/why-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-better-titan-x-things.htmκαι φαινεται πως σε καποια χαρακτηριστικα θα ειναι ανωτερη απο την titan pascal. Αν ομως δεν μπορει να τρεξει με Nvidia HTFS VXAO και ολα τα υπολοιπα gameworks σε Ultra 4k 60 fps τι να την κανεις? Εδω η titan x τρεχει το watchdogs 2 στα 30 fps με ολα maxed 4k.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
<blockquote><br>Στα 100 ευρω η 1080 ti συμφωνα με τις τελευταιες φημες<br></blockquote><br><br>Κελεπούρι.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
ενα μηδενικο εφαγε ο αθρωπος, πως κανετε ετσι?
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Φτου, πρέπει να βρω ακόμα 4500ευρώ δηλαδή τώρα; Πως την πάτησα έτσι με το preorder...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
<blockquote><br>Αν ομως δεν μπορει να τρεξει με Nvidia HTFS VXAO και ολα τα υπολοιπα gameworks σε Ultra 4k 60 fps τι να την κανεις? <br></blockquote><br><br>Πώς το πες αυτό; Δεν μπορώ να το προσφέρω γμτ. Την έπεσα σε μια και της λέω κούκλα, να κεράσω ένα ποτάκι, έχω βιχαο.<br>Και μου λέει, άμα έχεις βήχα, σιροπακι.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
τι βιχάο ρε? χαόα δε σου πα να τους λες??<br>καλα σου απαντησε το κοριτσι.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
http://www.gamenguide.com/articles/76618/20161128/nvidia-geforce-gtx-1080-ti-release-date-specs-news-update-gpu-cheaper-than-titan-x-launch-date-price-other-details-revealed.htm<br><br>Αν ειναι κατωτερη απο την Titan x τοτε καλυτερα να μην την βγαλουν.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Και ο αλλος χοντρος φιλος μου ετοιμαζεται για αναβαθμιση και θα παρει 1080 ti τον Ιανουαριο μαζι με 4κ οθονη. Του προτεινα να παρει την GIGABYTE GAMING η οποια μαλλον θα ειναι η πιο γρηγορη 1080ti. Η να παρει καποια αλλη?
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Κι αν είναι πιο αργή από την Titan X, πώς θα δείχνει τα μούτρα του στην κοινωνία;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
^Τότε να πάρει κάποια άλλη.
 

peisistratos

Hobgoblin Captain
Joined
Mar 4, 2014
Messages
319
http://www.pcgamer.com/nvidias-37849-gpu-drivers-break-hardware-encoding-in-steam/?utm_content=buffer94a5d&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
<blockquote><br>http://www.pcgamer.com/nvidias-37849-gpu-drivers-break-hardware-encoding-in-steam/?utm_content=buffer94a5d&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb<br></blockquote><br><br>Από fail σε fail πάει η Nvidia με τους drivers της.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μα τι λέτε; Μόνο η κακιά AMD δεν τα έκανε αυτά;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,421
Χμ, δεν είναι βασική λειτουργία του driver, και ίσως ξέφυγε στον ποιοτικό έλεγχο. Αναρωτιέμαι μήπως έπαιξε ρόλο και ότι η Nvidia προσφέρει παραπλήσια τεχνολογία με τις πιο πρόσφατες κάρτες της και τις Shield συσκευές.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εγώ πάλι θα προδώσω την Nvidia επειδή άργησε να μου στείλει το τσεκ αυτό το μήνα - για feature που η ίδια η Nvidia προωθεί ως φοβερό και τρομερό, είναι λίγο τραγικό να γίνεται broken σε driver update. <br><br>Δοκίμασα πάντως το Shadowplay recording που νομίζω χρησιμοποιεί την ίδια λειτουργία και δουλεύει κανονικά. Αναρωτιέμαι μήπως μαζί με την Nvidia έχει και η Valve μερίδιο ευθύνης.
 

peisistratos

Hobgoblin Captain
Joined
Mar 4, 2014
Messages
319
παντως δεν ειναι μονο το προβλημα με το στιμ στριμινγκ, πολλοι (αναμεσα τους και εγω) βλεπουν προβληματα σε αρκετα παιχνιδια, frame drop σε rocket league, artifacts σε dark souls 3, κοκ
 
Top Bottom