What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official thread περί adventure games

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Lol, Blacksad ripoff εντελώς. Τουλάχιστον φαίνεται καλύτερη υλοποίηση.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Κι όμως serious, τελικά. Είναι για VR και υποστηρίζει φυσικά και flat screen. Ίσως το μετέφεραν όλο σε unity?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
φαπ φαπ φαπ

επισης 3 τουλαχιστον φαπ ακομα γι αυτο:


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ το απσκειλ στα βιντεακια...
επισης σχεδον μαντηαρς στο πρωτο ηχητικο στο κατω μερος της σελιδας, ρημαστερντ κιολας... που παιζει στο γραφειο του τεξ και σε διαφορους αλλους εσωτερικους χωρους.
ποσο ηρεμη και ποσο "βροχερη_νεα υορκη_στα_70s_με_νεον_επιγραφες_απο_μπαρ_στο_φοντο" αιθηση σου μεταφερει.....

αντε πχια, φερτε το.
και ξερω, μαλλον θα ποσταρει παλι σκουριασμενα μπαλακια ο αδμιραλ, αλλά ή γερασα ανεπανορθωτα ή η γκέιμι βιομηχανια δεν παει καλα, οταν οι πιο αναμενομενες κυκλοφοριες για μενα ειναι το ρημαστε παντόρα και το ρημαστε γκοθικ1.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
agkalia.png

Literally δάκρυα στο άκουσμα της μελωδίας στο πιάνο. Τέτοια συναισθήματα είναι ίσως ότι πιο κοντινό στο time-travel θα μπορέσουμε να βιώσουμε ποτέ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Αν έπρεπε να διαλέξετε ένα: Indiana Jones and the Fate of Atlantis ή The Dig;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
e

έσπαγα το κεφάλι μου τι το θέλει το AMD FX SuperResolution το Myst που έγραφαν οι λίστες και καπάκια βγήκε αυτή η ανακοίνωση...

Πόσο θα την αρμέξει ρε την αγελάδα; Σε λίγο θα πεθάνουν από γεράματα οι νοσταλγοί και δεν θα τα αγοράζει κανένας.

Επίσης @Northlander νομίζω τα μετάφεραν όλα σε unreal engine πλέον. Με το Riven δεν έχουν ασχοληθεί γιατί το κάνουν κάτι παλικάρια με το Starry expanse project με τις ευλογίες της Cyan, λογικά θα τους δώσουν τίποτα ποσοστά όταν το βγάλουν για πούλημα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
So eh... βασικά βγήκε το Schizm 3, που δεν το λένε Schizm αλλά Nemezis(?) ΙΙΙ και είναι sequel των Schizms?

Τεσπά φαντάζομαι είχα βάλει κάποτε wishlist όταν το έλεγαν ακόμα Schizm 3, γιατί ήρθε email για αυτό και δεν είχα ιδέα τι είναι αυτό.

Το feeling το έχει πάντως, λογικά και τους ανώμαλους γρίφους.
 

eternal champion

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2018
Messages
62
Πράγματι αρχικά το έλεγαν Schizm 3: Nemezis. Στο gog υπάρχει και σε συλλογή μαζί με τα Schizm και Reah, που νομίζω συμφέρει για κάποιον που δεν έχει κανένα. To Schizm II: Chameleon υπάρχει στο gamersgate ως drm free.
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορεί να βρεθεί το Sentinel: Descendants in Time για να συμπληρώσουμε την συλλογή με games της Detalion;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Και το Sentinel έχει το Gamersgate, αλλά με τον αμερικάνικο τίτλο Realms of Illusion. Τώρα τι DRM free είναι αυτό που δεν μπορείς να κάνεις Install χωρίς να κάνεις login στο account, δεν ξέρω. Εγώ από όσα υποτίθεται DRM free games έχω από εκεί, μόνο το Crystal Key 2 κάνει όντως Install απευθείας από τα downloaded installation files.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Πριν χρονια, ειχα ξεκινησει το Memento Mori 2 αλλα δεν ειχα προλαβει να το τελειωσω. Πριν λιγο καιρο ειπα να το συνεχισω αλλα δεν θυμομουν τιποτα. Το στορι, τι εκανα, που παω κτλ. Ειπα να το πιασω απο την αρχη αλλα ειχα καμια 50αρια gaming ωρες και το βρηκα λιγο Ouch. Το παρατησα και σημερα αποφασισα οτι πρεπει να το τελειωσω. μου πηρε κανενα 20λεπτο να το τελειωσω. Ειχα σταματησει μερικα κλικ πριν το τελος. Δεν υπαρχει καμια αναμνηση για την εμπειρια μου στο συγκεκριμενο παιχνιδι. ξενερωμα.
το κοντερ εγραψε 52 ωρες που ειναι παρα πολλες. αποκλειεται να ειναι τοσο μεγαλο παιχνιδι, καπου θα ειχα κολησει πολυ ασχημα. ξενερωμα Νο2.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Και το Sentinel έχει το Gamersgate, αλλά με τον αμερικάνικο τίτλο Realms of Illusion. Τώρα τι DRM free είναι αυτό που δεν μπορείς να κάνεις Install χωρίς να κάνεις login στο account, δεν ξέρω. Εγώ από όσα υποτίθεται DRM free games έχω από εκεί, μόνο το Crystal Key 2 κάνει όντως Install απευθείας από τα downloaded installation files.
Το gamersgate με είχε παιδέψει κάποτε σχετικά με το θέμα και είχα βρει αυτό. Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα δλδ. Store:GamersGate - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods, guides and improvements for every PC game
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Να 'σαι καλά ρε Brain, μου τα είχε κάνει κουραμπιέδες το gamersgate με αυτό το θέμα και άκρη δεν έβγαζα.

Με λίγα λόγια, το θέμα τελικά είναι πως όταν λες στον gamersgate installer να κρατήσει τα installation files, κρατάει όλα τα data εκτός από το setup.exe, κάνοντας τα data άχρηστα. Δεν υπάρχει αρκετό facepalm στον πλανήτη.

Και το ερώτημα είναι γιατί; Η κατάσταση ισχύει εδώ και δεκατρία χρόνια που έχω λογαριασμό, το κοίταξα. Άρα κατά λάθος δεν είναι. Υπάρχει άλλος λόγος πέρα από το να μην είναι DRM-free χωρίς αλχημείες, παιχνίδια που πωλούνται ως DRM-free?
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Αύγουστο ήταν να κυκλοφορήσει αρχικά, για Οκτώβρη πήγε. Seems good.

 
Top Bottom