What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Paladins

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Κάνω το thread για το παιχνίδι μιας και δεν υπάρχει ακόμα με την αφορμή των τελικών:<br><br>EU EVIE&#039;S WINTER CLASSIC FINALS<br>https://www.youtube.com/watch?v=WxiLXx9YI8I<br><br>LIVE NOW!
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μπήκα για 1 ώρα να θυμηθώ τι παίζει. Πάλι με την Skye και ήταν ωραία η φάση (όταν η ομάδα ήξερε τι έκανε).
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Ο Θεοφιλης βλεπω οτι το ψηλολιωνει... Ολο λεω θα μπω για κανα ματσακι αλλα δε βρησκω το πότε.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Aκόμα δεν το &#039;βάζω στο main PC, λόγω Easy AntiCheat, αλλά έπαιξα στο laptop με τα παιδιά και ήταν αρκετά διασκεδαστικό. Δεν φτάνει στη "διασκεδαστικότητα" του Overwatch, αλλά είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ υποκατάστατο. Και είναι και beta ακόμα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
το ειχα παιξει λιγο, αλλα... νταξ.... δεν ξερω εμμμ μου φανηκε καπως. <br>Στην αρχη ειπα καλη φαση αλλα μετα απο λιγο επαιξε αυτη η κλασσικη σκηνη. σου ερχεται αυτη η ιδεα. καλο ειναι, αλλα θα το δω μετα. τωρα νοιωθω λιγο κουρασμενος για να τρεχω γυρω γυρω.<br>το μετα δεν ερχεται ποτε κτλ. βασικα, το μετα ερχεται, αλλα σε βρισκει να κανεις αλλα πραγματα πχ μπορεις να σκοτωσεις μια μυγα με την μεθοδο "παλαμακια με μυγοσκοτωστρα;"
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
<blockquote><br>Aκόμα δεν το &#039;βάζω στο main PC, λόγω Easy AntiCheat<br></blockquote><br>Τι παίζει μ&#039; αυτό; Βλέπω αρκετά αρνητικά σχόλια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
<blockquote><br><blockquote><br>Aκόμα δεν το &#039;βάζω στο main PC, λόγω Easy AntiCheat<br></blockquote><br>Τι παίζει μ&#039; αυτό; Βλέπω αρκετά αρνητικά σχόλια.<br></blockquote><br>Οι απόψεις διίστανται, αλλά είναι αρκετές ώστε να κρατούν έναν υποχόνδριο σαν εμένα μακριά. <br>http://store.steampowered.com/app/282660/<br>Αυτό βρίσκεται στους όρους χρήσης:<br><br>3. EasyAntiCheat eSports for Counter-Strike will <b>take screenshots of your game screen and upload them on public servers, viewable to everyone, if the server provider wishes so. The author of this software and EasyAntiCheat eSports takes no responsibility of screenshots captured outside the Counter-Strike game screen. If any personal or harmful information is captured into a screenshot, the user is fully responsible of the happened incident and any consequences it may result in.</b> (In case this happens to you, please inform your server provider to remove unwanted screenshots from the server.)<br><br>Στο site τους λένε ότι αυτό γίνεται μόνο για το Counter Strike, https://support.easyanticheat.net/kb/privacy/?lr=en-us<br>"We guarantee you that we do not get involved with screenshots, keylogging, or scanning your hard disk. We are not interested in anything that is personal to you as an individual." αλλά πόσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς;<br><br>Θα μου πεις "τόσος κόσμος το παίζει ρε μπλιετ", και δε διαφωνώ, αλλά όπως είπα, είμαι υποχόνδριος με τα "extra" προγραμματάκια στο PC.<br><br>Επίσης, όπως με επιβεβαιώνει ένας manager, δεν σκοπεύουν να το αφαιρέσουν.<br>http://steamcommunity.com/app/444090/discussions/0/142261352665848834/<br>
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Πάντως το service δεν είναι ενεργό αν δεν τρέχει το παιχνίδι. Μήπως η Blizzard επιστρατεύει astroturfing για να σβήσει τυχόν αντιπάλους;  :pP <br><br>Σταματημένε αγόρι μου, εσύ και οι waifu σου είστε ασφαλείς.  :lol:
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Θεωρώ πως το Paladins (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή) κάνει περισσότερο καλό στο Overwatch παρά κακό.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Εγώ προσωπικά δεν ψηνόμουνα ιδιαίτερα για το Overwatch, λόγω τιμής και εμπορικού μοντέλου (ξεφτίλα το ότι χρεώνεται κανονικά ο τίτλος και τα σκας για επιπλέον περιεχόμενο, έστω και αν αυτό είναι καθαρά διακοσμητικό).<br><br>Σε γραφικά το Paladins τρέχει άνετα ακόμα και στο Μαναρόχρεπο™, και νομίζω ότι και το Overwatch θα έτρεχε, αλλά με χειρότερες επιδόσεις. Όμως έχει και καλύτερα γραφικά.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
<blockquote><br>Θεωρώ πως το Paladins (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή) κάνει περισσότερο καλό στο Overwatch παρά κακό.<br></blockquote><br>Τrue, και ποτέ δε θα το ξεπεράσει, κυρίως λόγω χρημάτων. Μέχρι και στο voice acting (bring out the big guns!) "νιώθεις" ότι παίζεις "δευτεράτζα".
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Ενταξει ειναι ακομα beta και εχει παρα πολλα θεματακια. Εγω βασιζω αυτο που λεω στο οτι το paladins ειναι αυτο που θα παιξει καποιος για free, θα δει οτι του αρεσει η φαση, θα θελησει κατι πιο νοικοκιρεμενο και παει στο overwatch.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Είναι και αυτός ένας τρόπος σκέψης, δε διαφωνώ, αλλά κυρίως συμβαίνει το αντίθετο. Ειδικά από πιτσιρικάδες που δεν τους αγοράζει η μαμά το Overwatch και μαθαίνουν για "εκείνο που είναι σαν το Overwatch, αλλά τσάμπα."  :thumbsup:
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
βγάλανε το bonus damage item, μάλλον θέλουν να σιγουρέψουν το "tankiness" των tanks.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
<span style="font-size:14pt">OB44</span><br>[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tb-B6WZ1qTA[/youtube]
 

renivid anul

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 14, 2012
Messages
238
Stamatimene dont bother. Το έχουν κάνει p2w το Paladins. Έχουν ενσωματώσει crafting system που επακολουθείται από grindfest. Απ&#039; ότι βλέπω στο reddit, έχουμε να κα΄νουμε με tribes ascend 2.0 πλέον...
 

renivid anul

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 14, 2012
Messages
238
Υπάρχει λόγος που έβαλαν την δυνατότητα αγοράς chests με gold. Εισήγαγαν ένα νέο currency το essence το οποίο είναι απαραίτητο για το craft όλων των καρτών. Παράλληλα εκτός από τις κανονικές κάρτες εισήγαγαν legendary κάρτες οι οποίες προσφέρουν απίστευτα bonuses και γίνονται και αυτές craft. Το essence γίνεται drop μόνο αν σου πέσει duplicate card στα gold chests. Γενικώς για να μην μακρυγορώ, το τέσταραν διάφοροι παίκτες και γενικώς λένε ότι για να κάνεις craft μία epic κάρτα(ναι τώρα έχουν rarety και οι υπάρχοντες), πρέπει να κάνιες πολυυυυυυ grind. Ούτε λόγος για τις legendary που είναι ακόμα πιο ακριβές. Με λίγα λόγια αν είσαι νέος παίκτης δεν μπορείς να μπεις στο παιχνίδι αν δεν πληρώσεις, αλλά και παλιός να είσαι το essence που έχεις ως αβαντάζ είναι κυριολεκτικά ΨΙΧΟΥΛΑ(personal experience).<br><br>Γενικώς αν ρίξεις μια ματιά γίνεται γενική φυγή παικτών από το paladins. Στο reddit του overwatch υπάρχουν frontpage topics που καλωσορίζουν τους νέους παίκτες. :rofl2: Βατερλό...<br>
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Και πάλι το grinding δεν καθιστά το game p2w. Απ&#039; όσο ξέρω δεν μπορείς να αγοράσεις essence ή gold με real money. Οπότε ο χαρακτηρισμός p2w δεν νομίζω ότι ταιριάζει. Το αν πρόκειται για υπερβολικό grinding είναι άλλη συζήτηση.<br><br>Καλά, στο reddit βρίσκουν ευκαιρία κάθε φορά που γίνεται κάτι αρνητικό ή "αρνητικό" σε αντίπαλο game. Και στο sub του PoE υποδεχόμασταν παίκτες του D3 μετά τις φοβερές προσθήκες που ανακοίνωσε η Blizzard.
 
Top Bottom