What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πανος Σομπολος Thread - Aστυνομικο Ρεπορταζ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
giphy-downsized.gif
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,835
Δεν ξέρω πόσοι είδατε την εκτέλεση στο νέο Κόσμος, αλλά για επαγγελματίες πολύ προχειρότητα. Πάει ο άλλος από το ένα μέτρο να πυροβολήσει με το καλάσνικοφ σε θωρακισμένο όχημα. Εύκολα σε πετυχαινει δική σου σφαίρα από εξοστρακισμο. Καλά όταν πάει να αλλάξει γεμιστήρα, καμία αρμονία στις κινήσεις του. Μόνο στο έδαφος δεν ακούμπησε το όπλο για να τον αλλάξει
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
Εχει πολυ καπνο και δεν φαινεται καθαρα. Νομιζω οτι του επεσε η γεμιστηρα, εσκυψε να την παρει, πηγε να την βαλει στην τσεπη και ειδε οτι το οπλο δεν εχει γεμιστηρα. Ο ντελιβερας απο απεναντι... το τερματισε το γκαζι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,551
κουνελο εχεις δει το "λαθος" βιντεο. σ αυτο με τον "καπνο" ελαχιστα φαινονται. κυκλοφορησε ενα το βραδυ πολυ πιο καθαρο.

εχει δικιο ο νειμλε. του επεσε η γεμιστηρα, που δειχνει ταραχη, εσκυψε, την μαζεψε, την εβαλε στην τσεπη, αργησε και στην αλλαγη καπως και οταν πηγε στο τζαμι, βαραγε σαν μπαρμπαγιωργος. υποθετω ελαχιστες σφαιρες πηγαν προς το στοχο.
α, κι ο συνεργος του ερχεται σε εντελως λαθος θεση, απο πισω δεξια και πυροβολαγε στο πουθενα. πιο πιθανο ηταν να πετυχει τον φιλο του, παρα το θυμα. φαινεται τον φοβοντουσαν πολυ, ενταξει, δεν ηταν και ακριβως αθωα περιστερα ο μακαριτης...

μονο οι χαριστικες βολες ηταν "επαγγελματικες" (εχω δει ταινιες εγω και ξερω...)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
κουνελο εχεις δει το "λαθος" βιντεο. σ αυτο με τον "καπνο" ελαχιστα φαινονται.
Οτι του επεσε η γεμιστηρα ειπα κι εγω... μη με μαλωνεις.

μονο οι χαριστικες βολες ηταν "επαγγελματικες" (εχω δει ταινιες εγω και ξερω...)
Οι χαριστικες βολες ηταν οι τελευταιες 235; Ουτε σε πεδιο βολης δεν πεφτουν τοσοι καλυκες.

Τιποτα Βουλγαροι θα ειναι που δεχτηκαν να κανουν την δουλεια με λιγοτερα λεφτα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,835
Με τόσο επαγγελματισμό που έδειξαν πάντως, εάν τους είχε πληρώσει εγώ, θα πλήρωνα άλλους για να φάνε αυτούς που πλήρωσα για να φάνε. Τους κόβω να τραγουδάνε εάν τους πιάσουν σε κανένα εξωτερικό

Edit συμφωνεί και ο Κακλαμάνης μαζί μου Καλλιακμάνης στον ΣΚΑΪ για Νέο Κόσμο: Εισαγώμενοι οι εκτελεστές του 44χρονου

«Δεν υπήρχε επαγγελματισμός» Σχετικά με τον επαγγελματισμό των δραστών ο ίδιος δήλωσε: Θεωρώ ότι δεν υπήρξε επαγγελματισμός καθώς στο συγκεκριμένο σημείο υπήρχουν πολλές κάμερες, φαίνεται πως οι δράστες δεν έκαναν σενάρια για το πως θα προσεγγίσουν τον στόχο», τόνισε
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,806
Τα τζάμια δε θα έπρεπε να έχουν κόκκινες πιτσιλιές (έχω δει και γω ταινίες και ξέρω...);
Επίσης, στο τέλος εκεί που άνοιξε την πόρτα περίμενα να αφήσει αναμνηστική γρενάδα μπας και το σιγουρέψει.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,889


Οσον αφορα τη σχεση της ανοδου της εγκληματικοτητας και της ανοδου των τιμων (πληθωρισμος)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,677

Όταν δολοφονήθηκε ο Καραϊβάζ πχ, η αστυνομία δε φάνηκε να κόπτεται ιδιαίτερα. Όταν άρχισαν να δολοφονούνται αναμεταξύ τους εκτελεστές της Μαφίας όπως ο Ρουμπέτης, λες και έγινε ζήτημα τιμής για το κράτος να διαλευκάνει την υπόθεση.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
Ο Καραϊβάζ δεν ηταν δικος τους, θα ελεγε καποιος κομπλεξικος κ' πικροχολος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
Τωρα μαθαμε και γιατι ο Κυργιακος εστειλε οπλα στην Ουκρανια, θα ελεγε αλλος κομπλεξικος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,677

Ίσως πρόκειται για αυτοκτονία.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Σκοτώνουν την επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα. Λίγους Πακιστανούς "υπενοικίασε" και είχε και ένα side-hustle με τη μεταφορική του. Τίποτα να στεριώσει σε αυτόν τον τόπο...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,517
Αυτο το φαινομενο με τα καλασνικοφ για καθε επιχειρηματια, μπορει να δωσει την λανθασμενη εντυπωση οτι τον επιχειρηματικο τομεα στην ελλαδα τον απαρτιζουν μαφιοζοι.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,539

Ίσως πρόκειται για αυτοκτονία.
"Δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα εάν το αμάξι πήρε φωτιά από τους πυροβολισμούς ή εάν οι δράστες της δολοφονία πυρπόλησαν οι ίδιοι το αυτοκίνητο προκειμένου να καλύψουν τα ίχνη τους."

Αυτο. Ας λυσουν τουλαχιστον αυτο για να κοιμηθουν ησυχα αποψε οι ανθρωποι και να πανε ξεγνοιαστοι αυριο στις δουλειες τους.

Εμποριο οπλων, trafficking, ναρκωτικα, μπαλα. Τοσα πολλα πραγματα και δεν του φαινοταν, τι λεει η γειτονια για αυτα;
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
181
Όταν λούμπεν μαφιόζοι επιχειρηματίες που "αυτοκτονούν" με καλάσνικοφ και φωτιά, επενδύουν σε ομάδες του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Η αισθητική είναι πάντα η ίδια, η οικονομική επιφάνεια και το επίπεδο των ομάδων είναι αυτά που διαφέρουν.

Έργα και ημέρες Γιαλιά στα Τρίκαλα | Οι κόντρες, η μπανάνα και η παρουσίαση μεταγραφών στο σπίτι του... (VIDEO & ΦΩΤΟ) | CamposNews
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Βλέπω ένα market opportunity για οικοδομικά και εύφλεκτα υλικά στην Ελλάδα.
 
Top Bottom