What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC-Gaming News

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
τσοζεν, ο χειρομαλαχτης παντως που λατρεψε το 1 κι αγαπησε το 2, εκανε ρεηκουι/ρεηανιστώ σε 10 λεπτα.

αλλά γουστα ειν αυτα.

Ναι κύριε Χειρομαλάχτα μου, αλλά πείτε και μια-δυο κουβέντες για εμάς που επίσης λιώσαμε 1+2 και γλυκοκοιτάζαμε το νέο μέλος της οικογένειας. Τι σας χάλασε τόσο;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λες να ταν η κακια στιγμη??
τι να σου πω γκου?
δες κανα ρηβιου. εσενα μπορει να σ αρεζει.

 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
ωραίο jrpg game αυτό εδώ που το αναμένουμε στο επόμενο διάστημα




 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
έχει η Sega τα 60 της χρόνια και δίνει κάποια φοβερά game free στο steam. Retro βέβαια αλλά δείχνουν πανέμορφα






1602780099138.gif
εδώ είναι τα game


Golden Axed: A Cancelled Prototype on Steam


Armor of Heroes on Steam


Streets Of Kamurocho on Steam


Endless Zone on Steam


και εδώ πληροφορίες για τα 60 χρόνια και τις προσφορές που θα κάνει


SEGA 60th Anniversary Site - Sega60


η σελίδα στο steam είναι εδώ


SEGA's 60th Anniversary Celebration
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ολα αυτα τα επαιξα το 1997 στο πρωτο μου pc ενα 486 100 mhz.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
που βρήκες το Protype του 2010 ρε τσακάλι και το έτρεξες μάλιστα σε 486, 10 χρόνια νωρίτερα;
Επίσης τι στο καλό, φτωχός ήσουν το 1997 και είχες ακόμα 486; Εμείς είχαμε όλοι Pentium και Celeron τότε στα 266-300Mhz
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ελπιζω να μην ειναι καμια φουσκα, ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!
το atari στέλνει χαιρετίσματα, απλά κάποιοι πατάνε στην νοσταλγία να πουλήσουν φθηνό έρωτα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Amiga και φτηνος ερωτας δεν χωρανε στην ιδια προταση. Η Amiga ειναι σαν τον πρωτο ερωτα, δεν τον ξεχνας ποτε. Ολα τα αλλα ειναι σαν το σεχ που κανουν οι πιτσιρικαδες επι πληρωμη.
Η Amiga με μυησε σε πραγματα πρωτογνωρα και μοναδικα, τι να πρωτοθυμηθω;
Χωρις ιντερνετ για να μου τα "πει". επαιζαν antivirus, αλλα συνηθως καταστρεφοταν ενα κοινο αρχειο, το L; το εκανα copy απο αλλη δισκετα και ολα κομπλε. Τα ιδια τα antivirus διορθωναν, οχι παπατζιδικα, και δισκετες.
Εφαρμογες που σε εβαζαν στον κωδικα του παιχνιδιου. Μου επετρεπαν να κανεις απιστευτες χακεριες, πριν μαθω τι ειναι το hack και ο κωδικας.
Θυμαμαι εφαρμογη που σε εβαζε στο τριπακι της ζωγραφικης, οχι MS paint. Του εδινες ρυθμισεις και σου σχεδιαζε ζωγραφικο πινακα που θα τον ζηλευε και ο αξιοτιμος αφανας.
Δεν θελω να διαβαζω αλητειες για την Amiga, επειδη ειχε εναν κοσμο που πολυ αργοτερα τον ειδε το ποπολο, μεσα απο αλλα περιβαλλοντα.
To Workbench ηταν αιχμη και παραθυρα....

tenor.gif


οταν οι αλλοι αντεγραφαν κασσετες με πρασινα πιξελ.
Oταν ξεκινησα να χρησιμοποιω windows, ανακαλυψα οτι το λειτουργικο κολαει, ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΜΩΡΕ???
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Amiga και φτηνος ερωτας δεν χωρανε στην ιδια προταση. Η Amiga ειναι σαν τον πρωτο ερωτα, δεν τον ξεχνας ποτε. Ολα τα αλλα ειναι σαν το σεχ που κανουν οι πιτσιρικαδες επι πληρωμη.
Η Amiga με μυησε σε πραγματα πρωτογνωρα και μοναδικα, τι να πρωτοθυμηθω;
Χωρις ιντερνετ για να μου τα "πει". επαιζαν antivirus, αλλα συνηθως καταστρεφοταν ενα κοινο αρχειο, το L; το εκανα copy απο αλλη δισκετα και ολα κομπλε. Τα ιδια τα antivirus διορθωναν, οχι παπατζιδικα, και δισκετες.
Εφαρμογες που σε εβαζαν στον κωδικα του παιχνιδιου. Μου επετρεπαν να κανεις απιστευτες χακεριες, πριν μαθω τι ειναι το hack και ο κωδικας.
Θυμαμαι εφαρμογη που σε εβαζε στο τριπακι της ζωγραφικης, οχι MS paint. Του εδινες ρυθμισεις και σου σχεδιαζε ζωγραφικο πινακα που θα τον ζηλευε και ο αξιοτιμος αφανας.
Δεν θελω να διαβαζω αλητειες για την Amiga, επειδη ειχε εναν κοσμο που πολυ αργοτερα τον ειδε το ποπολο, μεσα απο αλλα περιβαλλοντα.
To Workbench ηταν αιχμη και παραθυρα....

tenor.gif


οταν οι αλλοι αντεγραφαν κασσετες με πρασινα πιξελ.
Oταν ξεκινησα να χρησιμοποιω windows, ανακαλυψα οτι το λειτουργικο κολαει, ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΜΩΡΕ???

Δεν μου δίνεται η δυνατότητα, να σου κάνω 6απλό like, αγαπητέ Κούνελε, γιατί συμφωνώ τα μάλλα!! Τρεις έχω και δουλεύουν ακόμα (πιστεύω, αλλιώς πάμε για αλλαγή πυκνωτών!!!)

το atari στέλνει χαιρετίσματα, απλά κάποιοι πατάνε στην νοσταλγία να πουλήσουν φθηνό έρωτα.

Να ήταν η ζήλια, ψώρα, αιρετικέ Αταρόβιε!!!!

tenor.gif


Μεταξύ μας, έχω και ένα Mega ST2, που τσίμπησα από το Πανεπιστήμιο!!!!

Πλάκα, πλάκα, αγόρασα ένα C64 mini, (μου ήρθε χτες) και νομίζω ότι έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά. Απλά η Amiga, είναι λίγο πιο πολύπλοκη.. (Αν μπορεί να υποστηρίζει Whdload, θα πάει καλά!!)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
νομίζω με παρεξηγήσατε, μακάρι να είναι καλή η κόπια, αλλά όπως είπα έχω δει πολλές μούφες που πατάνε στην νοσταλγία.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
νομίζω με παρεξηγήσατε, μακάρι να είναι καλή η κόπια, αλλά όπως είπα έχω δει πολλές μούφες που πατάνε στην νοσταλγία.

No problemo!! Εννοείται ότι καναμε μια πλάκα, την οποία οι millenials δεν θα καταλάβαιναν!!! ;)

Νομίζω πάντως ότι το C64mini, είναι πολύ καλό. Το έβαλα στην 48"άρα και έφυγε μία ώρα, χωρίς να το καταλάβω. Στο μεταξύ φορτώνει κανονικά, ότι του βάζεις από το φλασάκι!!

Αλλά χρειάζεται, να έχει ένα μικρό πληκτρολόγιο, γιατί είναι ψιλοσπαστικό το virtual, ενώ δε με βόλεψε και η απομίμιση του Quickshot joystick. Αλλά θα πέσει κανονικό δεξιόχειρο ελληνικότατο arcade joystick και μετά uridium στην 48άρα!!

Περιμένω, αντίστοιχα PC-Engine mini, και Genesis Flashback!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,566
Tactical RTS με θέμα τη Ρώμη.


Γιατί την αποκαλεί "holy roman empire" βέβαια στην περιγραφή, είναι άλλο θέμα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
To Uplay ενώνεται με το Ubi Club και θα λέγονται όλα μαζί Ubisoft Connect.

H Ubi θεωρεί πως αξίζει να φτιάξει trailer γι αυτό οπότε ορίστε

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
εχω τα rewards για παιχνιδια που δεν εχω. καλη φαση.
 
Top Bottom