What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ποιά είναι η Αγία Τριάδα των Diabloειδών?

Παρακαλώ επιλέξτε 3 ο καθένας.


  • Total voters
    32

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Θυμάμαι επιλοχία στον Στρατό που το έπαιζε σκληροπυρηνικά όταν είχε υπηρεσία. Το Titan Quest, να μην παρεξηγούμαστε.
Γενικά ασχολιόταν με games, και εκεί που τον θεωρούσαμε στρίντζο, βγήκε "δικό μας" παιδί.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Βάγγο δεν έχουμε 1995 για να θεωρούμε "δικό μας παιδί" κάποιον επειδή παίζει games. Επί '10s που πήγαμε εμείς φαντάροι το gaming ήδη ήταν αρκετά διαδεδομένο ώστε να μην αρκεί από μόνο του για να κρίνουμε το αν κάποιος είναι στρίντζος ή όχι. Kαι εγώ πέτυχα έναν που έπαιζε Rise of Nations και μονολογούσε "ψοφήστε κωλοφάνταρα" αλλά δεν ασχολήθηκα. Άμα είχα βέβαια laptop θα τον πέρναγα ένα μανίκι, αλλά υγεία.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Κοίτα, δεν ξέρω αν ψαχνόταν για meta-gaming o δικός σου ή απλά είχε το Rise Of Nations για να σκοτώσει την ώρα του. Ο επιλοχίας την έψαχνε με builds κτλ. Και ήταν 40+. Στο σπίτι του, που είχε Internet, ασχολιόταν και με World of Tanks ap' ότι έλεγε, σόβαρα, με clan κτλ..

Nox και Throne of Darkness, ή έστω μια επιλογή MIscellaneous.
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Low-key πιστεύω ο συνδιασμός στρατιωτικά-αστυνομικά επαγγέλματα και παιχνιδιών με έντονο ελληνικό στοιχείο ΚΑΙ World of Tanks είναι λίγο red flag, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου εξαιτίας κακών συναπαντημάτων. Και είναι κρίμα, γιατί τα παραπάνω γκέμια έχουν τη χάρη τους. Ήμουν και εγώ σε clan βασισμένη στο Girls Und Panzer, ωραίες εποχές.

Δε μπορώ να προσθέσω ή να αλλάξω επιλογές στο poll, αλλά όπως φαίνεται μάλλον η Αγία Τριάδα έχει ήδη αποφασιστεί.
Και παραδέχομαι ότι έκανα λάθος για το Torchlight 2, ούτε σε Αγία Πεντάδα θα έμπαινε, καθώσφάινεται.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
έκανα λάθος για το Torchlight 2, ούτε σε Αγία Πεντάδα θα έμπαινε, καθώσφάινεται.

ο κουνέλος θα ηταν αντιθετος σ αυτό.
(αλλά μαλλον ειναι σε διηπειρωτικο ταξιδι τωρα για δουλειες. οταν ξαναμπει, θα μας κεραυνοβολησει για τις επιλογες μας :D )
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Και εμένα από τα αγαπημένα μου είναι, αλλά ο Λαός μίλησε.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Δε μπορώ να προσθέσω ή να αλλάξω επιλογές στο poll
Δε γίνεται να αφαιρέσεις τα 3 ξεχωριστά Van Helsing entries;. Έτσι κι αλλιώς η ύπαρξη του final cut, τα υπερκαλύπτει./καθιστά ξεπερασμένα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
ισχυει. εξαλλου δεν θυμαμαι να ειχαν και τοσο μεγαλες διαφορες στο κειμπλέι. τα sacred οκ, ηταν πιο διακριτά, αλλά δεν πειραζει, δεν βγαζουμε κυβερνηση εδω να εχουν τοση σημασια οι ψηφοι, νομιζω μπορει να μπει ως επιλογη vh series, sacred series κλπ.

και στη θεση τους να μπουν άλλα πιο διακριτά κειμς που ηταν διαφορετικες μορφες νιταμπλοκλόουνς (και ει δυνατον οχι κοπυ πειστ με τα ντιάμπλος) και τα ζητησε ο κοσμος οπως το nox π.χ. ή ξερωγω το Darkstone που μου ρθε τωρα φλασιά και το αποθεωνε αν θυμαμαι καλα ο τσούρινας, αλλά δεν μπορουσα να ξεπερασω τα χάλια στα ματια μου γραφικά και δεν το προχωρησα ποτές. να ενα ωραιο υποθετικο ρημέικ ας πουμε...
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Δε μπορείς να κάνεις edit αφού μπούνε ψήφοι, και λογικό θα έλεγα. Όταν έβαζα όλα τα Van Helsing ήταν με τη λογική ότι λόγω διαφορών στα mechanics κάποιοι τα προτιμούν ξεχωριστά παρά να παίξουν το Final Cut.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Νομίζω ότι εδώ είναι το κατάλληλο νήμα. Ξεκίνησα πρόσφατα το 1o Van Helsing. Παίζω αυτόνομο το πρώτο game και όχι το Final Cut, γιατί το είχα στη library δεν θυμάμαι και εγώ από που. Καλύτερα να πάρω και να παίξω το Final Cut ή να συνεχίσω με τα αυτόνομα games;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τορτσλαητ 2.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Δε μπορείς να κάνεις edit αφού μπούνε ψήφοι, και λογικό θα έλεγα
Να αφαιρέσεις, έχεις δίκιο, δε γίνεται. Αλλά να βάλεις κι άλλες επιλογές πχ Nox, Darkstone, other κλπ που αναφέρθηκαν, γίνεται. Το έκανα μόλις στο poll για τα Resident Evil.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μάλλον έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις, μόλις αφαίρεσα τα Episodes 1-3 του Van Helsing μιας και δεν είχαν ψήφο (και είχαν το Final Cut), διαγράφοντας απλώς την καταχώρησή τους.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
άμα θέλεις κάνε και το "ΝΟ" "ΝΟΧ" αφού το θέλει ο λαός.
 
Top Bottom