What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

[Πωλειται] Razer Taipan Battlefield 4 edition καινουριο

stanezio

Commoner
Joined
Dec 18, 2012
Messages
26
Αρκετα selfexplanatory. Δεν νομιζω οτι εχω κατι αλλο να πω. ειναι ακομα στο κουτι του σφραγισμενο (το μονο "προβλημα ειναι ενα σκισιμο μικρο στη συσκευασια. αλλα δεν ειναι ανοιγμενο). Η τιμη ειναι 80 ευρο. ευελικτη
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το ίδιο ποντίκι που ήταν σε προσφορά στο πλαίσιο πριν κάτι μέρες (ούτε βδομάδα καλά-καλά) στη μισή τιμή αν θυμάμαι καλά? Smooth......
 

stanezio

Commoner
Joined
Dec 18, 2012
Messages
26
Για αυτο ακριβως και ειπα ευελικτη. Δεν θελω να το ξεφτυλησω. Απλα θελω να βγαλω καποια περισσοτερα λεφτα για να αγορασω κατι αλλο.
 

stanezio

Commoner
Joined
Dec 18, 2012
Messages
26
Μαλλον θα ηταν καλυτερα να πω η τιμη ξεκιναει στα 80 και οποιος μπορει την κατεβαζει
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για να είμαι κι εγώ σαφής τότε, θα επεξηγήσω το post μου.

Δε νομίζω να έχεις τύχη να το πουλήσεις εδώ 80€ ή ακόμη φθηνότερα. Αν υποστηρίζεις πώς είναι ολοκαίνουργιο και μη ανοιγμένο (που είναι, διότι η προσφορά για το συγκεκριμένο ποντίκι ήταν πριν 4 μέρες ανοιχτή στο πλαίσιο όπως φαίνεται και στο http://ragequit.gr/forum/hardware-forum/1906-razer-taipan-bf4-edition-49" class="bbcode_url">thread εδώ), θα οφείλεις να δώσεις απόδειξη για να μπορέσει να ισχύει η εγγύηση του προϊόντος. Διαφορετικά ακόμη και μη ανοιγμένο, το προϊόν χάνει την αρχική του "mint" αξία και πρέπει να το πουλήσεις το πολύ 2/3 της αρχικής του τιμής, ως μεταχειρισμένο hardware, ήτοι ~53€, δηλαδή πάνω-κάτω όσο το πήρες.

Σε περίπτωση όμως που όντως δώσεις απόδειξη, δεν πιστεύω κάποιος που είναι στα λογικά του (τουλάχιστον από αυτήν την κοινότητα) να πετάξει από τη χαρά του για το όλο σκηνικό, διότι αυτό που συμβαίνει εδώ αγγίζει τα όρια της αισχροκέρδιας. Ειδικά όταν όλη η κοινότητα γνωρίζει για την προσφορά αυτή (και αν δε γνώριζε πριν, το γνωρίζει τώρα).


StanEzio wrote:
Απλα θελω να βγαλω καποια περισσοτερα λεφτα για να αγορασω κατι αλλο. </blockquote>

Έχουμε μπερδέψει το Auction House του WoW, με την πραγματική ζωή. Nice gamble. Καλύτερη τύχη θα έχεις στο e-bay πάντως.

Γενικώς η όλη κατάσταση μου θύμισε http://ragequit.gr/word-of-manos/item/the-end-of-reselling-the-humble-bundles" class="bbcode_url">αυτό. Το thread το αφήνω παρόλα αυτά αυτά ανοιχτό, αλλά όφειλα, ως διαχειριστής του site που φιλοξενεί την αγγελία, <u>να διαχωρίσω τη θέση μου</u> η οποία θεωρώ πώς αντιπροσωπεύει και την υπόλοιπη διαχειριστική ομάδα (και θα ήθελα να πιστεύω και αρκετά μέλη της κοινότητας).

Καλή τύχη στην εύρεση "θύματος".

 

stanezio

Commoner
Joined
Dec 18, 2012
Messages
26
απο τη στιγμη που ειναι ετσι οι κατασταση κανω εγω λαθος. αποδειξεις μπορω να αναιβασω φοτογραφιες. αλλα οπως και να εχει ευχαριστω για την γνωμη και αν ειναι θα ηθελα να διαγραφει το thread
 
Top Bottom