What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν ειναι θεμα πια αριστερου και δεξιου, δεν ειναι "κομματικο". μεχρι σημερα ειχα αποφυγει τον χαρακτηρισμο χουντα που λενε πολλοι, αλλά οταν την πεφτουν σε οικογενεις κυρ παντεληδων με παιδακια, φασιστικα, με τον αερα του βλαχόμαγκα: "δεν πα να χεις sms, ταυτοτητα, χαρτια, εγω θα σε γραψω γιατι ΜΠΟΡΩ", δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λεξη.

απ την αρχη των μετρων, εδω κι ενα χρονο, ειδικα με τα sms, ουρλιαζω δεξα και ζερβα οτι ΑΠΑΙΤΩ συγκεκριμενα πραματα, διαδικασιες ξεκαθαρες και οχι θολες περιοχες. και δεν ειναι θεμα ζωδιακο. οταν για κατι τοσο σοβαρο, δεν βαζεις πλαισιο, ξερω γω να πεις: τοσα sms τη μερα, τοσες ωρες διαρκει το sms, αυτος ο κωδικος ειναι συγκεκριμενα γι αυτα και γι αυτα κλπ. οταν τ αφηνεις λιγο στον αερα και λιγο θολα και λιγο στο περιπου, δινεις την ΕΞΟΥΣΙΑ στον μπεικον και αυτο ειναι που δεν θελω. αν ξυπνησε στραβα το πρωι, αν νομιζει οτι τον στραβοκοιταξες, αν τον στραβοκοιταξες, αν του αρεσει ο ΠΕ σου, αν δεν του αρεσεις εσυ, σου κοβει ενα προστιμο ενω τα χεις ολα σωστα, και σου λεει το φοβερο: κανε ενσταση.
και νομιζω οτι αυτο ειναι εσκεμμενο για να νιωσει ο ζβαν , αλλά κι εσυ οτι ΕΚΕΙΝΟΣ εχει την εξουσια τωρα πανω σου. και να συνηθιζετε κι οι 2 στην κατασταση αυτη.

τα γραφω ολα αυτα για τα sms, γιατι ετσι ξεκινησε και το χτεσινο. γραψανε τους ανθρωπους ετσι επειδη, και μετα που ρωτησανε περαστικοι γιατι και πως αρχισε το ξυλο.

βεβαια, ειναι και λιγο ακατοικητοι στο πανω διαζωμα, ισως φταιει το κρανος, τι να πω? δηλαδη τωρα εν ετει 2021, δεν ξερεις πως οτι κάνεις θα βρεθουν πεντεδεκαεικοσι να το τραβανε με τα κινητα? και εκτιθεσαι ετσι αγαρμπα και ηλιθια?? βγαλανε ανακοινωση οι χρυσοβοιδηδες οτι λεει τους επιτεθηκανε 30 κι ετσι αρχισε το σκηνικο. αν ειχαμε νορμαλ δημοσιογραφια κι οχι πετσωμενη, θα ηταν τωρα κατηγορουμενοι για φεικ νιουζ. εννοω, πριν κανα μηνα η διμηνο, βγηκε περιχαρης ο χρυσαυγιδης οτι μπηκανε καμερες στα κρανη των οργανων της ταξεως κι ετσι θα καταπολεμησουν τους κακους διαδηλωτάς. ας μας δωσει τωρα τα βιντεα με τους 30. δεν υπηρχε μια καμερα μονο (οπως στο καραισκακη στ αποδυτηρια, που χαλασε... φουτμπωλικο οφτοπικ), υπηρχε μια σε καθε κρανος.
κοινοι, σιχαμεροι ψευτες.
σας τα χω γραψει προσφατα. το πραμα βραζει. η εκρηξη ειναι κοντα. ευτυχως. ψιλοφανηκε χτες.

(ναι, γκου. λιτεραλυ σέικι ειμαι τωρα. μην το ρωτησεις.)

κι ενα λινκ απλο και κατανοητο. στο μεγκα μαλιστα. πολλα πραγματα ειναι ο Χοντρος, αλλά βλακας δεν ειναι ενα απ αυτα. καταλαβε οτι το πραμα αρχιζει και γυρναει, προφανως.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Έχουμε παράλληλα και τέτοιους πυλώνες δημοκρατίας:


Ο υπερασπιστής του παιδόφιλου Γεωργιάδη στη Ρουμανία. Εξαίρετο ανερχόμενο στέλεχος.
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
179
Παραβίαση προσωπικών δεδομένων: τσεκ
Παραβίαση τεκμηρίου αθωότητας: τσεκ
Παραβίαση μυστικότητας δικαστικής διαδικασίας: τσεκ
Παραβίαση διάκρισης των εξουσιών (το χειρότερο από ολα): τσεκ

Μόνο μερικές από τις βαρβάτες παρανομίες που διέπραξε ο βουλευτης Κυρανάκης, Ρουφιανιά και παρακράτος με την ασφάλεια της βουλευτικής ασυλίας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Δύο λινκ για τις κάμερες των πηγών γκουαντσιάλε, μου αρέσει να τρώω την καρμπονάρα μου αυθεντική.



Μπορεί να το έχω ξαναπεί. Εχω μπει σε δύο ομάδες στο φμπ φιλων Κούλη και ΝΔ. Το τι λέγεται από κάτω και πως βλέπεις καμιά 500αρια άτομα να χειροκροτούν δεν λέγεται. Ελπίζω να έρθει η ώρα που θα τις φάνε κι αυτοί, όχι ότι θα βάλουν μυαλό. Η χαζομάρα σε συνδυασμό με τις παρωπιδες δεν θεραπεύεται.

Παράλληλα, επειδή συμφωνώ με τον Μαλαχτη ότι το πράγμα δεν είναι μπλέ ροζ, οι αντίστοιχοι του ΣΥΡΙΖΑ περιμένουν οτι θα έρθει ο Αλέκος και θα λυθούν όλα μας τα προβλήματα σε ένα βράδυ. Με έναν νόμο κι ένα άρθρο για όσους θυμούνται.

Δεν θέλω να ρίξω φορουμικη ψήφο εμπιστοσύνης, αλλά ξέρετε ποιο κόμμα εντός της Βουλής τόσα χρόνια μας λέει ότι ο μόνος τρόπος για να πετύχουμε την αλλαγή είναι στον δρόμο και όχι απλώς με την κάλπη;

Προσωπικά, παρατηρώντας τα σοσιαλ μίντια σήμερα άρχισα να πιστεύω ότι μάλλον θα γίνει πάλι καμιά φούσκα τύπου αγανακτισμένοι και θα επανέλθουμε στην κανονική ροή των ελληνικών πεπραγμένων

Λευτέρη λείπεις! :Venizelos:

Υγ: για τα μέτρα, τα SMS και τις αποστάσεις άθλησης να περιμένετε αλλαγές. Είναι μέχρι να αποφασίσει ο Κούλης να γυμναστει σε κάνα βουνό και μετά να μας πουν ααα ξέρετε μπορείτε να πάτε κι εσείς αν κάνετε αυτό κι αυτό...

Το οποίο για την άθληση εντός περιφέρειας το ρώτησα στα κεντρικά του μπατσομεγαρου της περιφέρειας και μου είπαν ότι δεν ισχύει. Για την ιστορία ήθελα να πάω για ορειβασία σε ένα γειτονικό βουνό.
 
Last edited:

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Λογικά θα υπάρχουν και πληρωμένα προφίλ για να τους εξυμνούν, είναι θα θλιβερή πραγματικότητα
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Στο twitter συγκεκριμένα τα πληρωμένα άτομα και τα μποτάκια είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Αναρωτιέμαι πόσοι σκεπτόμενοι άνθρωποι έχουν απομείνει που εξακολουθούν να ψηφίζουν Ν.Δ......
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
To 28.8% είναι (πολύ) μεγαλύτερο από το 29,2%; Είδες τι μαθαίνεις αν παρακολουθείς εκπαιδευτική τηλεόραση;

1615275908639.png
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
To 28.8% είναι (πολύ) μεγαλύτερο από το 29,2%; Είδες τι μαθαίνεις αν παρακολουθείς εκπαιδευτική τηλεόραση;

View attachment 1718
Η συγκεκριμενη εικονα ειναι πραγματικα λυπηρη. Δειχνει ποσο βαθια στο βουρκο κολυμπαμε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καλα, το συγκεκριμενο νομιζω πως ουτε ο σκαι δε θα το εκανε.
απλα δειχνει την νοοτροπια και τον τροπο σκεψης ενος συγκεκριμενου ανθρωπου, που δυστυχως ειναι σε θεση αυτη την στιγμη μεσω των μοχλων πιεσης που διαθετει (καναλια, εφημεριδες, ποδοσφαιρικες ομαδες, στολος) ουσιαστικα να κυβερναει την χωρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
θα είχε επιτεθεί και αυτό με καμια δεκαριά άλλα αυτοκίνητα πριν
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Χθες συζητούσαμε με εναν φίλο και του έλεγα ότι ως φοιτητής στην Πάτρα όσες φορές τις φάγαμε ήταν πάντα με μεταλλικά πτυσσόμενα λοστάρια.
Χθες είδα τον Μπαλάσκα στο Κόντρα να λέει ότι ε και; Αφού δεν τα χορηγεί η υπηρεσία, τα αγοράζουμε μόνοι μας ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ;;;;
Σήμερα βλέπω κάποιον Κρικέτο να λέει άλλα.

Εν τω μεταξύ τέτοια στροφάρα σαν αυτή που κάνει το Μέγκα θα την ζήλευε κι ο Γιώργης.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Νομίζω ότι εδώ βλέπουμε την διαφορά του αστυνομικού και του μπάτσου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τον Μπαλάσκα είναι να τον κλείσεις σε ένα δωμάτιο και να τον αρχίσεις στα κλοτσιδια. Ίσως να είναι και μικρή μια τέτοια τιμωρία
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τον Μπαλάσκα είναι να τον κλείσεις σε ένα δωμάτιο και να τον αρχίσεις στα κλοτσιδια στις γκλοπιές. Ίσως να είναι και μικρή μια τέτοια τιμωρία
Fixed.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

🍿
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Επανέρχομαι για τον τραυματία. Κατά την γνώμη μου τις έφαγε από τους δικούς του για προβοκαρισμα. Δεν γίνεται να έπεσαν πάνω του ορδές από Ορκ και να μην έμεινε τουλάχιστον ανάπηρος.
Ακόμη και το αίμα στην άσφαλτο μου φάνηκε πάρα πολύ για κάποιον που είναι ντυμένος σαν αστακός. Και δεν μπορώ να καταλάβω πως άνοιξε το κεφάλι του από τις πέτρες ενώ φορούσε κράνος. Εκτός και την έφαγε στα μούτρα
 
Top Bottom