What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

πράσινη ανάπτυξη

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Όλα καλά. Ευτυχώς που γεμίζουμε ΑΠΕ, για να δούμε ανταποδοτικά οφέλη και μειωμένη τιμή του ρεύματος. Οι οποίες παίζουν σταθερά στα όρια των μονοψηφιων ποσοστών όσον αφορά το ενεργειακό μείγμα

 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
με εκείνα τα κεραμίδια του μούσκαρου τι γίνεται; να βάλουμε τέτοια να έχουμε φωτοβολταϊκά να πάνε να πνιγούν...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Χθες το βράδυ μιλούσα με έναν φίλο και μου έλεγε τον πόνο του. Κάθε μέρα τον πρήζουν να αλλάξει ενεργειακό πάροχο.
Του είπα ότι όλοι αυτοί είναι τανακια της ΔΕΗ, εάν αποφασίσει να αλλάξει την τιμή χονδρικής, αυτοί θα ακολουθήσουν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Χθες το βράδυ μιλούσα με έναν φίλο και μου έλεγε τον πόνο του. Κάθε μέρα τον πρήζουν να αλλάξει ενεργειακό πάροχο.
Του είπα ότι όλοι αυτοί είναι τανακια της ΔΕΗ, εάν αποφασίσει να αλλάξει την τιμή χονδρικής, αυτοί θα ακολουθήσουν.
κοίτα κάπου τσιμπάς κανά τυράκι όμως, στο σπίτι γλιτώνουμε κανά 100άρικο το χρόνο και στο γραφείο γλίτωσα ένα 150άρι για αναβάθμιση ρολογιού σε τριφασικό για κάποιο λόγο (δεν ρώτησα μην δεν με χρέωσαν καταλάθος και με χρεώσουν τώρα :p)
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Δεν έχω κάποιο όφελος ούτε καν εργάζομαι εκεί, αλλά αυτή την στιγμή το καλύτερο πακέτο το έχει ο Ήρων. Η ΔΕΗ ότι κι αν φαίνεται τώρα οδηγείται προς απορρόφηση της ιδιωτικής αγοράς με σκοπό να δημιουργηθεί ένα ακόμη καρτέλ. Αν μπορέσετε να κλείσετε καλό διετές συμβόλαιο δεν έχετε να φοβάστε τίποτα μέχρι και την λήξη του
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Χθες το πρωι ξεκινησε να χτυπαει το σταθερο, δεν το σηκωσα γιατι στα @@ μου οποιος και αν ειναι. Μετα απο μια ωρα το ιδιο, μετα απο μια ωρα το ιδιο. Επειδη καποια φαση μεσημεριασε, ειπα να πατησω πατουσα στο πατωμα. Εκανα δυο βηματα και ξαναχτυπησε το τηλεφωνο. Αρπαζω το τηλεφωνο και βλεπω νουμερο που με βαζει σε υποψιες οτι θα ριξω μεσημεριανες μπαναγιες.
Ηταν απο την ΔΕΗ και ειχαν καποιες οικονομικες προτασεις τις οποιες δεν μπορουσαν να μου τις δωσουν, επειδη ο λογαριασμος δεν εχει το ονομα μου.
Πιστευω οτι αφηνουν τον ιδιωτη να φερει μια φιλελε κοινωνια και αφου επενδυσουν, θα τους πατησουν στον λαιμο με ακριβοτερα τιμολογια χονδρικης και καλυτερες τιμες για τον πελατη. Τα τιμολογια εχουν ηδη ανεβει και χθες, ηταν η πρωτη φορα που με καλεσαν απο την ΔΕΗ με ΕΠΙΜΟΝΗ, για προνομιακες τιμες στην ενεργεια.
Ασχετο
Η WIND εχει παρει τους δρομους με το συστημα, πορτα πορτα για να βαλεις WIND.
Χτυπουσαν το κουδουνι του αδερφου μου και χρησιμοποιησαν την φραση ειναι "υποχρεωτικο" να του μιλησουν. Σοβαρα, του ειπαν οτι ειναι υποχρεωτικο να μιλησουν.
Τον ρωτησα γιατι δεν πεταξε βραστο νερο απο το μπαλκονι και μου ειπε οτι ηταν ωραιο γκομενακι. Ηθελε να μπει στο σπιτι χωρις μασκα και επειδη ο αδερφος μου της εκανε παρατηρηση του ειπε οτι η μασκα δεν ειναι υποχρεωτικη!!!

Ο ιδιωτης, σε παιρνει και στο νεκροκρεβατο και σου λεει ελα σε μας και θα σου στειλουμε ρωσιδες χορευτριες, του χρονου θα σου στειλουμε τον Μαντιγκο και σε παιρνουν ΚΑΘΕ μερα μεχρι να πεις το ναι. Σου φερνουν και covid στο σπιτι για να εχεις δωρεαν κλησεις στον ΕΟΔΥ.
 
Top Bottom