What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με ghostery και fb

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Έχει λίγες μέρες που στο fb, όταν το ανοίγω με firefox, δεν εμφανίζει την συνομιλία, τα μηνύματα και τις ειδοποιήσεις. Αφού έψαξα κάθε add-on, βρήκα ότι φταίει το ghostery και με σύντομη αναζήτηση είδα ότι είναι bug παλιότερης έκδοσης που όμως υποτίθεται ότι έχει επιλυθεί. Έχει κανένας καμιά ιδέα τι να κάνω (εκτός απ' το να το απενεργοποιήσω οριστικά)? Έχω την τελευταία έκδοσή του ghostery εγκατεστημένη.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω τις τελευταίες μέρες αλλά δεν το πολυ έψαξα............
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Δοκίμασες με Chrome; Γιατί εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στον συγκεκριμένο browser.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Μόνο με τον firefox υπάρχει το πρόβλημα και εμένα από τον opera μια χαρά δουλεύει
 

castorsia

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 9, 2012
Messages
810
Και έσπαγα το κεφάλι μου γιατί δε δουλεύουνε τα μηνύματα-ειδοποιήσεις. ΝΑΙ, ΕΧΩ ΓΚΟΣΤΕΡΙ!

Το είχα ξεχάσει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
εμενα παντως δουλευει μια χαρα.
δοκιμασες να το διαγραψεις και να το εγκαταστησεις ξανα;
τσεκαρες ρυθμισεις;
<blockquote>Note: Blocking may interfere with webpages in unexpected ways. If you experience issues with videos, logins, comment forms, etc., tell Ghostery to not block anything on that page by adding it to the Whitelisted Sites list below. </blockquote>
και τελος
δεν πιστευω να εχεις το ghost rank enabled
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
@TomG Ναι, το πρόβλημα είναι μόνο στον firefox, ο chrome δουλεύει μια χαρά

@κούνελε, Ναι το ξαναεγκατέστησα. Έκανα πρώτα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων στον firefox, μετά πέρασα ένα ένα τα add-on κι έτσι βρήκα ότι έφταιγε το ghostery.
Όχι δεν έχω ενεργοποιημένο το ghost rank
Θα δοκιμάσω να κάνω whitelist το fb και επανέρχομαι

ΕΝΤΙΤ: Ναι με το whitelist δουλεύει κανονικά! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 
Top Bottom