What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με το Φόρουμ; Pull the other one!

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Τόσο ευαίσθητο είναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε για το σάιτ και έχει τόσο συχνά προβλήματα για να μπει κανείς;

Ο κώδικας του Ινδού φίλου μας έχει πατέντες που δεν μπορούν να κατανοήσουν οι κοινοί servers, είναι πολλά χρόνια μπροστά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Τα φτηνά εργατικά χέρια είναι μαχαίρια.
Μια βόλτα να κάνει κάποιος στο YouTube, στα μέρη όπου κάποιος Ινδός έχει ένα tutorial για τα κλασσικά όπως office, Photoshop, access κ.α θα καταλάβει ότι αυτοί οι άνθρωποι δεν έχουν ιδέα τι κάνουν. Το 90% αυτων των tutorial είναι κάτι που είδε ο Ινδός, κάπου και το μεταφέρει με την μέθοδο της μνήμης. Αυτό το πράγμα δεν λειτουργεί έτσι.
Έτσι λειτουργούν και εκτός YouTube, όταν παριστάνουν ότι δουλεύουν.
Ένα δεύτερο πρόβλημα είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι βαριουνται να εμπνεύσουν, που ειναι κατι ευκολότερο από την εισπνοή.
Είναι ικανοί να εξαφανίσουν την φράση, άφησε την τελευταία του πνοή.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Υπάρχει κάποιο θέμα με το Stay logged in? Ενώ το έχω επιλέξει συνεχώς με πετάει
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Χθες έκανα restart τον σέρβερ 2-3 φορές για να δοκιμάσω-διορθώσω κάποια πράγματα, και όποτε συμβαίνει αυτό ενδέχεται να ξελογκάρονται οι πάντες. Οπότε ίσως φταίει αυτό.

Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα. Αν συμβαίνει και σε άλλους, αναφέρετέ το για να το διερευνήσω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Το πάθαινα σε κάποια φάση με firefox, έχω μια υποψία ότι κάτι έπαιζε με τo sync
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα με το φόρουμ.


image7.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Επειδη αυτο το θεμα βγαζει μια καταθλιψη,ενα δυσαρεστο φενγκ σουι, ενα αναπηρο ΖΕΝ με στυτικη δυσλειτουργια, επειδη ειναι γεματο με πολλα μικροπροβληματακια και αγχος που σκοτωνει το κρεβατι. ειπα να το φωτισω λιγο βγαινοντας οφτοπικ.
Αυτο το Ancient Red Dragon πολυ το γουσταρω ναουμε, βγαζει μια επικ-αυλιτιδα ναουμε με σαντιγι σοκοκαλτιλα και κερασια σε μεγεθος πορτοκαλιου.

lekounel.png


 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Ο κόσμος ήταν, είναι και θα είναι γεμάτος προβλήματα.
Ούτε ο Θεός μπόρεσε να τα λύσει... Πέρα από το Σκοαν Σαλόνικας που χρησιμοποιεί το "ΕΞΩ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΖΙΖΑΖ ΚΡΑΗΣΤ" για να καταλαγιάσει τα οινοπνεύματα, αλλά ο γιός ήταν Ανάρχας και δεν πιάνεται στα πρακτικά. Οπότε μην περιμένετε να φτιάξει και ετούτο εδώ. Άλλωστε όπως είχε ειπωθεί κάποτες από κάμποσους αυτόχθονες Λαμιώτες: "It's not a bug, it's a feature"
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Δεν ξερω τι εκανε ο πακιστανος και αν εριξε ραμαζανια στο φορουμ αλλα νομιζω οτι πρεπει να παμε να τον βρουμε.
δεν θα πει κανενας τιποτα, εχω κονε.
Τον τελευταιο καιρο εχω αυτο το θεμα
rqp.jpg


συμβαινει συχνα, οχι συνεχεια. Αν εμφανιστει το error και ξαναπροσπαθησω θα εχω μηνυμα τζιζ κακο να δινεις γρηγορες απαντησεις.
πρεπει να κλεισω το error και να κανω reload γιατι
α) παιζει να σας εχει ερθει κανονικα η απαντηση μου και ας λεει οτι θελει το error.
β) παιζει να κλεισω το error, να πατησω ξανα το κουμπι για το reply και να μην βγει γκρινια για τις γρηγορες απαντησεις και να βρεθω με double post γιατι δεν φαινεται η απαντηση μου.
Η σωστη διαδικασια ειναι κλεινω error, reload, βλεπω και κανω.

μολις τωρα καταλαβα οτι ειμαι καραγκιοζης γιατι δεν ανοιξα το browser console.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Τρώει, που λέτε, εκεί κατά τις 9-9μιση το site μια φλασιά, και δεν ανοίγουν τα άρθρα.

Πας να κλικάρεις οπουδήποτε, κενή σελίδα. Επίσης περιστασιακά η κεντρική εμφανίζεται ανακατεμένη, και σταματάνε να δουλεύουνε τα widgets της κεντρικής. Καταστροφή, την κάτσαμε τη βάρκα. Τι κάνουμε?

Σκαλίζει το πρόβλημα Ο ΜΑΛΑΚΑΣ επί 4 ώρες, ενεργοποιεί/απενεργοποιεί Plugins, καθαρίζει τα Caches, φορτοεκφορτώνει νέα αρχεία config για να αυξήσει το memory allocation μπας και, παίζει με το Wordpress Debug, ψάχνει άρθρα με αντίστοιχα προβλήματα...

Και ξαφνικά εκεί κατά τη 1 ώρα Ελλάδος ανεβαίνει στο σαιτ του Cloudflare αυτό:


cloudflare-error.png


window-fuckit.gif



ΥΓ. Λέλο αν ξανασυμβεί το θέμα τσέκαρε το browser console και πες. Επίσης ρίχτε ένα νόημα αν συμβαίνει και σε άλλους για να το σκαλίσω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Με τοσα που σκαλισες παιζει να γινει skip στα μελλονιτκα προβληματα των επομενων 15 μελων.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Σιχτήρια και κατάρες.

Πάω για ποτά.

(αν εξακολουθεί να μην εμφανίζεται ο editor, κάντε ctrl-f5)
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣ-Σ-Σ-Σ-Σ!!!111!!!

Ευχαριστούμε @Hellion!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
ΥΓ. Λέλο αν ξανασυμβεί το θέμα τσέκαρε το browser console και πες. Επίσης ρίχτε ένα νόημα αν συμβαίνει και σε άλλους για να το σκαλίσω.

rqer.jpg


Πρεπει να το κανει. ισως λεμε, οταν πατας post reply ενω εισαι στο preview, ισως.

EDIT
Λαθος, το δοκιμασα με αυτο το ποστ και η απαντηση σας ηρθε κανονικα

εξτρα
rqer2.jpg
 
Top Bottom