What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με το Φόρουμ; Pull the other one!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Το πρόβλημα με τα fonts ποιο είναι ακριβώς, επειδή δεν έχω καταλάβει. Εμένα όλα κομπλέ μου φαίνονται, αγγλικά ελληνικά αριθμοί πεντάλφες σφυροδρέπανα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τα αγγλικα ειναι, εκτος απο ισχνα, σαν διατρητα και προσωπικα, καποιες φορες δεν μπορω να διαβασω. Παιζει και φωτογραφικο υλικο για την δυσκολια στην αναγνωση. εικονα #1
Εσυ που μπαινεις απο κινητο επειδη παιζεις diablo, μπορει να μην εχεις προβλημα.

p3.png

p1.png

p2.png
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Και από Chrome...

chro1.png

...και από Brave...

brav1.png

...εμφανίζεται μια χαρά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μάλλον η εκάστοτε οθόνη αποδίδει έτσι αναλόγως το pixel pitch. Το font που έχει επιλεγεί ως default έχει μικρές διαφορές από Ελληνικά σε Αγγλικά, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Βασικα ημουν λιγο τεμπελης και δεν ασχοληθηκα, νομιζα οτι θα περασει οπως το κρυωμα.
Το ελυσα με juju και ρυθμιση στον firefox.
Απενεργοποιησα αυτο

fnts.png


Τωρα φαινεται λιγο περιεργη η φαση αλλα τουλαχιστον δεν βγαζω πρεσβυωπια με τους αγγλικους χαρακτηρες.
Ηταν και περιεργο προβλημα για αναζητηση. τι να εψαχνα; εχω διαφορετικο font σε μια και μοναδικη σελιδα και μονο στην αγγλικη γλωσσα;

EDIT
δεν ξερω τι φταιει αλλα το ιδιο προβλημα ειχε και ο @Dark Archon
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Θέλεις να περάσεις Roboto και Lato ως fonts (κανονικά είναι google fonts) να δεις αν το λύνει?
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Σαμποτάζ σκοτεινών δυνάμεων, κατά πάσα πιθανότητα των kakon lykon είναι @lelos kounelos , για να εμποδίσουν την συμμετοχή σου στο forum.
Κάνε ένα φορμάτ, φτιάξτε νέο account στο RQ ,(προτείνω lelos Lagos) και θα τους ξεγελάσεις!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τώρα που μπήκα διαπίστωσα οτι έφτιαξε απο μόνο του. Όλα κομπλέ.
Ο ινδός παράγγειλε απ' έξω και τα έφτιαξε όλα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο ινδός παράγγειλε απ' έξω και τα έφτιαξε όλα.

Εγω λεω να στειλουμε τον Ινδο σε κανενα φυλακιο στα Ινδο-κινεζικα συνορα. Μπορει το δικο σου να εφτιαξε επειδη εφτιαξα εγω το δικο μου. Τα PC μας συνδεονται πνευματικα.

Θέλεις να περάσεις Roboto και Lato ως fonts (κανονικά είναι google fonts) να δεις αν το λύνει?

Απο την στιγμη που εστρωσε, δεν νομιζω να ασχοληθω περισσοτερο. Κουνελισια νοοτροπια.

Σαμποτάζ σκοτεινών δυνάμεων, κατά πάσα πιθανότητα των kakon lykon

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Οι σκοτεινες marvel-ικες δυναμεις προσπαθουν να με εξοντωσουν αλλα ο κουνελος ειναι αθανατος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Οι σκοτεινες marvel-ικες δυναμεις προσπαθουν να με εξοντωσουν αλλα ο κουνελος ειναι αθανατος.

Θα αλλάξω το font ώστε όλα τα Α να είναι το λογότυπο των Avengers.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το χα και γω το "θεμα", με chrome παλιοτερα και πιο προσφατα με vivaldi.
δεν ηταν κατι βαρύ, οπότε δε θεωρησα οτι αξιζει να "ενοχλησω" τους αδμινους.
απλα το λεω για να μη νιωθει μονάχος του ο κουνέλο μας.

απο χτες με την κουβεντα κατι καμνατε και εφτιαξε, γιατι εγω δεν πειραξα τιποτα.
μπραβο στον λελο που εβαλε μπρος τα δασυτριχα στηθια του (ιουυυυυ!!!!) και το αγαπημενο μας (👅👅👅) φορου ειναι ακομα ομορφοτερο και σοφοτερο απο ψες.
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τι εγινε, ρε παιδια? Τι παθαμε? Ζημια? Μηπως ειρθε η ωρα να αναβαθμισουμε πισια?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο Edge μπορει να γινει θεμα για συζητηση. Ο Chrome ειναι τεστ ψυχοπαθειας.
 
Top Bottom