What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προγραμμα για live streaming capture

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Καλησπερα παιδια. Ξερετε κανενα προγραμμα για να καταγραψω ενα live stream?
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
fraps μαλλον....
αλλα για πες, τι ακριβως προσπαθεις να κανεις?
<span class="bbcode_spoiler">μια αλλη λυση ειναι με το κινητο σου<span class="bbcode_spoiler"> :trollface: </span></span>
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Λοιπον γινεται ενα πανηγυρι στο χωριο μου, το οποιο θα μεταδιδεται μεσω live streaming και θελω να το καταγραψω για να το δειξω σε εναν συγγενη που μενει εξωτερικο και εχει πολλα χρονια να ερθει. Για αυτο το θελω.

Τωρα πως θα κανουν live streaming καλυψη πανηγυριου δεν εχω ιδεα....... :silly:
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
για να μην κουραζεσαι, λεμε τωρα, στειλτου απευθειας το λινκ...
επισης, δωσε και σε μας το λινκ να καμαρωσουμε λιγο
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Δυστυχως δεν εχει ιντερνετ και ειναι και μεγαλης ηλικιας, οποτε θα το γραψω σε ενα ντιβιντι και θα το στειλω.....
Για λινκ δεν ξερω ακομα, περιμενω να μου πουν και εμενα (το Σαββατο ειναι το πανηγυρι). Μαλλον το ηπειρος tv θα το κανει... Θα ποσταρω λινκ μολις μαθω.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Δοκίμασε πάντως και το http://www.streamtransport.com/" class="bbcode_url">Stream Transport. Λογικά θα κάνει αυτό που θες.
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
ρε παιδια, ο ανθρωπος θελει απλα να κανει RECORD περιεχομενο της οθονης του.
τι πιο απλο απο ενα frapsακι!
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Απλό είναι το record της οθόνης του, όμως αν θέλει να κάνει κάτι άλλο στο PC θα πρέπει να διακοπεί η ροή εγγραφής. Ενώ με το Stream Transport κατεβάζει (θα το επιβεβαιώσω σε λίγο καθώς δεν θυμάμαι 100% αν κάνει και για video που παίζουν live) απλώς το βίντεο.

EDIT
Τώρα το δοκίμασα με το live του ANT1 και για κάποιο λόγο το πρόγραμμα crashάρει όταν ξεκινά η εγγραφή-κατέβασμα. Οπότε ίσως να μην μπορεί να κατεβάσει live video. Αν θες πάντως κοίτα το κι εσύ αλλά μάλλον τελικά η λύση του Infamous είναι ο ευκολότερος δρόμος.
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Ρε συ Ινφεημους, το φραπς τραβαει μονο 30 δευτερολεπτα βιντεο και μετα ξεκιναει καινουριο βιντεο παλι των 30 δευτερολεπτων.... Τι παιζει?

Και ναι οντως απλα record την οθονη μου θελω να κανω, απλα και ευκολα...
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
http://epirustv1.gr/" class="bbcode_url">Εδω το πανηγυρι του χωριου, ξεκιναει στις 21:30... :cheers:
 
Top Bottom