What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προσιτή καρέκλα γραφείου;

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,984
@nitro912gr : Όποια καρέκλα κι αν αποφασίσεις να επιλέξεις, φρόντισε να έχει τα εξής:

- Τις σωστές διαστάσεις ανάλογα με τον σωματότυπό σου. Όλες οι καρέκλες φαίνονται σούπερ γουάου σε εικόνες, αλλά μπορεί στην πράξη να χωράει μόνο το ένα σου κ@λομέρι. Μέτρα την καρέκλα που έχεις τώρα και κάνε τις συγκρίσεις σου.
- Να έχει αρκετά ψηλή πλάτη ώστε να μπορείς να ακουμπάς το κεφάλι σου όταν χρειάζεται
- Να έχει ρυθμιζόμενα (τουλάχιστον καθ' ύψος) μπράτσα

Μπόνους, αν βρεις καρέκλα με μεγάλη ανάκλιση πλάτης.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Flintan δεν μου κάνει χωρίς τα χερούλια
Βγαινει και με χερουλια. Επισης πωλουνται και ξεχωριστα τα χερουλια.

Ναι, δες καλυτερα μια ματια στην Πατρα. Παιζει κανενα Praktiker, Leroy στα περιξ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
έχει praktiker αλλά δεν μου άρεσε καμία από τις καρέκλες του, έχει και jysk αλλά από εκεί πήραμε αυτές που έχουμε, πρακτικά είναι αυτές οι μουφοκαρέκλες ΟΕΜ που κυκλοφορούν με 10 ονόματα παντού.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
ενδιαφέρουσα η Markus αλλά πάμε στο 200άρι κοντά

Μια τέτοια έχω από το 2014, έχει αντέξει δύο μετακομίσεις (Κοζάνη και πίσω), και τώρα μου έβγαλε ένα πρόβλημα με τον μηχανισμό, που κάποιες φορές δεν κρατάει το ύψος (Αλλά είμαι πού "γεροδεμένος" :p :p :p )!!!

Αν μπορείς να την δοκιμάσεις και σου κάνει, βάλτη σε πολλές μικρές δόσεις, και αγόρασέ την!!

Μπόνους, αν βρεις καρέκλα με μεγάλη ανάκλιση πλάτης.

Η Markus έχει!! Με τα πόδια σε σκαμπό, μέχρι και που με πήρε ο ύπνος!!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Ρε φίλε, ο Willow είσαι και δεν φτάνεις καμία καρέκλα γραφείου;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Επειδη ξεκινησαμε τα μακρια και τα κοντα μας. @nitro912gr. Αφου πιεζουν αναγκες, ελπιζω τα ιατρικα θεματα να μην ειναι να αλλαξεις φυλο. καλοκαιρι ερχεται, θα γεμισει η μυκονος ξαναμενους. μαζεψε μερικα φραγκα και κανε την αγορα σου και επελεξε μια στιβαρη καρεκλα. Απο αυτες που εχουν ροδακια γιατι δεν σηκωνονται χωρις λουμπαγκο.
Με μια απλη καρεκλα μπορεις να κανεις για λιγο καιρο την δουλεια σου. Γνωμη μου ειναι, σορυ παιδες, να μην πας σε ΙΚΕΑ και πρακτικερ, Εκτος και αν εισαι απο αυτους που αγοραζαν προφυλακτικα απο το περιπτερο, αυτα που εχουν πανω 20 ποντους σκονη, τα βαραγε ο ηλιος, εβηχε πανω τους ο γερος που πηγε να αγορασει sante κτλ.

Πριν παρω τον θρονο μου, καθομουν για 1-2 μηνες σε καρεκλα που πηρα απο την κουζινα. Σε 2 εβδομαδες τα κωλομερια μου ηταν λες και τους ειχα κανει αμμοβολη. Πηρα αυτο που ηθελα και το αφρωδες υλικο ειναι ακομα ακεραιο.
Καλυτερα να κανεις υπομονη και την ερευνα σου παρα βιαστικες κινησεις.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Στο μαγαζί χρησιμοποιώ αυτή του link, χωρίς προσκέφαλο. Τίμιο εργονομικό για 150€ και 5 χρόνια εγγύηση.

Shameless plug (αν και δεν έχω καμία σχέση ή όφελος), το συγκεκριμένο κατάστημα έχει πολύ ποιοτικές καρέκλες. H Μ5 που έχουν είναι η ίδια με την Ergochair Core της Autonomous. Την χρησιμοποιώ σπίτι και είναι εξαιρετική.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Θα έλεγα ότι το καλύτερο στην αγορά καρέκλας, όπως και παπουτσιού, είναι όχι απ' το ίντερνετ! ΠΡΕΠΕΙ να κάτσεις πριν την πάρεις για να δεις αν σε βολεύει σωματοδομικά. Βέβαια αυτό δεν συνέβη σε μένα, έτυχε να με βολεύει. Θα μπορούσες να πας σε κατάστημα που έχει 10-15 στημένες, να κάτσεις και, αν εκεί είναι πιο ακριβές απ' του ίντερνετ (που θέλουν στήσιμο), παραγγέλνεις απ' το ίντερνετ αυτή που σε βόλεψε.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
@nitro912gr
Jysk παιζει να ειναι χειροτερες και απο του Πλαισιου. Ακομα και απο το site φαινεται η κακη ποιοτητα.

Κανε μια βολτα Πατρα, δες τι παιζει, κατσε 5-10 λεπτα σε οσες μπορεις και καλη τυχη.

Θεωρω οτι αν σε βολεψει σαν σχεδιο η οποιαδηποτε, μπορεις καποια στιγμη να την πας σε μαγαζι για αλλαγη του αφρωδους στο καθισμα και να την αναβαθμισεις.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
κοιτα τι επαθα ρε νιτρομαν με την καρεκλα σου. Με φακελωσαν.

kg.jpg
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Mερακλωθηκα τωρα. Ολα τα λεφτα χερουλια στην καρεκλα σου καλε.
Αρχιζω να πιστευω κι εγω, καλυτερα 500 στην πολυθροναρα, απο τα να μαζεψεις 2500 για καρτα
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
737
Καρεκλontopic:

Παρατήρησα πρόσφατα μια περίεργη φθορά στη Secretlab μου (σχίσιμο από την εσωτερική πλευρά) σε ένα από τα υποβραχιόνια (armest) που πιστεύω έγινε από κακή στάση και το πως ακουμπούσε και ασκούσε πίεση ο αγκώνας μου.

Αγχωμένος για το αν θα υπάρχουν ανταλλακτικά επικοινωνώ μαζί τους και τους λέω εξ' αρχής ότι από δική μου κακή χρήση και δεν έχω θέμα να πλερώ.

Παρ' ολά αυτά μου έστειλαν με δικά τους έξοδα καινούργιο κάλυμμα και μάλιστα με εργαλείο για την αντικατάσταση:

20220330_123253.jpg


Ίσως αυτονόητα πράγματα αλλά +1 Secretlab για μένα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Ωραίοι, αλλά 600€ για καρέκλα είναι απλά αδύνατο ποσό για εμένα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Για 600€ καρεκλα, εγω θα εστελνα το ανταλλακτικο και ευχαριστη παρουσια στον χωρο σου ή οπου αλλου θελεις.
Για να μην εχουμε παρεξηγησεις, εννοω τον Μπορατσο. Να σου λεει παραμυθια, γαργαροντας καποιο φαντεζι αλκοολ, για να σε παρει ο υπνος.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
737
Κανά 400άρι είχε πάει και με δικά τους μεταφορικά και μάλιστα το 2020. Βέβαια από τότε πόλεμος οπότε θα ανέβηκαν οι τιμές.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Με 400αρι, αντε να σου εστελνα κανεναν σρεντερ, να σου διαβαζει την λιστα με το hardware του και τις ρυθμισεις που βαζει στα παιχνδια, για να εχει 500 FPS. Ποτο, καποιο ανθρακουχο μολυβονερο.

Το range 400 € ειναι καλο για καρεκλα αλλα αυτη η φθορα, περιεργη. Εκτος και αν το gaming gear σου περιλαμβανει και αυτο
arm.jpg
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
737
Με 400αρι, αντε να σου εστελνα κανεναν σρεντερ, να σου διαβαζει την λιστα με το hardware του και τις ρυθμισεις που βαζει στα παιχνδια, για να εχει 500 FPS. Ποτο, καποιο ανθρακουχο μολυβονερο.

Το range 400 € ειναι καλο για καρεκλα αλλα αυτη η φθορα, περιεργη.

Ούτε για αστείο το spoiler. Μένει και κοντά μου, δεν είμαστε σε ηλικία για τέτοια.

Έλα ντε, το θέμα είναι ότι είναι και το αριστερό. Να ήταν το δεξί να λέγα. :trollface:
 
Top Bottom