What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Τρεις ταινίες που είδα πρόσφατα με μικρή απόσταση μεταξύ τους.

Mulan (live-action)
Απόπειρα της Disney να σπρώξει άχαρα την female empowerment ατζέντα της σε μια ιστορία που δεν το είχε ανάγκη καθώς από τη φύση της περιστρέφεται γύρω από μια badass πολεμίστρια που σώζει το βασίλειο και την τιμή της οικογένειάς της. Βαρετές και κάπως φτηνιάρικες σκηνές δράσης, κακό σεναριακό flow που ζέχνει προχειρότητα, αδιάφοροι χαρακτήρες, γενικά μια απογοήτευση. Μου άνοιξε, πάντως, την όρεξη να ξαναδώ το αυθεντικό cartoon, οπότε κάτι είναι κι αυτό.
3/10

Enola Holmes
Συμπαθητικό αλλά αρκετά αφελές παραμυθάκι για την τσαούσα μικρή αδερφή των Sherlock και Mycroft. Ευχάριστη ατμόσφαιρα και χαριτωμένες ερμηνείες αλλά όχι ιδιαίτερα αξιομνημόνευτο αποτέλεσμα. Βλέπεται για να περάσει η ώρα ή με το μικρό ανιψάκι σας.
6/10

Hell or High Water
Σύγχρονο καμπόικο crime δράμα με δυνατές ερμηνείες από τους τρεις κύριους πρωταγωνιστές, ατμόσφαιρα μοιρολατρικής παρακμής και κάπως προβλέψιμη αλλά ενδιαφέρουσα πλοκή. Λιτό, απέριττο, ανδροπρεπές. Βρείτε χρόνο να το δείτε.
8.5/10
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632


ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Η πιο σημαντική ελληνική παραγωγή της γενεάς μας.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Νέο έπικο trailer για το έπος, ρεσιτάλι ερμηνείας και οι πρωτότυποι διαλόγοι, φυσικά την παράσταση κλέβει η μουσική που δεν έχει καμία σχέση με τις μελωδίες του τίτλου. Ψέμματα λέω την παράσταση κλέβει η πρώτη εμφάνιση palico στο τέλος τέλος.

Αχ θέμα χρόνου είναι να ξανακυλήσω στο MHW

 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Alatreon και Fatalis προλάβατε (καλά το 2ο δεν νομίζω γιατί βγήκε πρόσφατα); Γιατί χάσατε το endgame αλλιώς.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αχ αυτο το endgame 500+ ωρες το κυνηγαμε. Το τελευταιο τερας που φαγαμε και σταματησαμε ηταν ο Raging Brachydios. Και απο story μας ειχε μεινει ο Ruiner Nergigante γιατι καποιος βαριοτανε να lvlαρει στο τελος. Και οι 2 που ανεφερες μπηκαν πιο μετα.

Τωρα που ολοκληρωθηκαν τα updates, σιγουρα θα ξαναμπω καποια στιγμη να κλεισω εκκρεμοτητες. Το μονο προβλημα που ειχε το παιχνιδι ηταν πως παιζαμε 5-7 ωρες καθε μερα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Προτείνετε καμία καλή ταινία να δω σε 4K με πολλά εφέ και τσιτσιμπλίκια μιας και πήρα νέα TV.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Εν μέσω λοκντάουν μας βάζεις να σκεφτόμαστε ταινίες και τελικά εσύ βλέπεις ότι σου κατέβει;
Για τιμωρία κάτσε τώρα να δεις και το Happytime murders. Έτσι για να μάθεις. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Εν μέσω λοκντάουν μας βάζεις να σκεφτόμαστε ταινίες και τελικά εσύ βλέπεις ότι σου κατέβει;
Για τιμωρία κάτσε τώρα να δεις και το Happytime murders. Έτσι για να μάθεις. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Μα ακριβώς αυτό εν μέσω lockdown είπα να σας βοηθήσω να βρείτε κάτι να ασχοληθείτε για να μην βαριεστε :p

Θα τις δω και τις δικές σας τις προτάσεις σύντομα. Πάντως δεν το μετάνιωσα που έβαλα το Interstellar. Ο συνδυασμός της ταινίας με την TV ήταν άψογος.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
The Gentlemen

Guy Ritchie στο είδος που τον έκανε γνωστό.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Πώς σου φάνηκε;
Νομίζω είναι αποδεκτό από όλους ότι ο Nolan φτιάχνει ιδιαίτερες και αξιομνημονευτες ταινίες. Πάντα ή σχεδόν πάντα είναι πρωτότυπες και περιλαμβάνουν πράγματα που δεν έχουμε ξαναδεί καθόλου ή έστω ελάχιστα. Το αν μας αρέσουν ή όχι είναι άλλο θέμα.
Προσωπικά δεν έχω δει ταινία του Nolan που να μην μου άρεσε. Οπότε και το Interstellar μου άρεσε αρκετά. Δεν στέκομαι στο αν ήταν επιστημονικά ορθή (έτσι κι αλλιώς δεν έχω τις γνώσεις για να το κρίνω), αλλά ήταν πολύ καλή για τα γούστα μου.
 
Top Bottom