What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Ποτέ δεν μ' άρεσαν ταινίες με υπερήρωες που έχουν τόσα αστεία. Ακυρώνεις εσύ ο ίδιος τη σοβαρότητα του όλου πράγματος και την απειλή που αντιμετωπίζει ο κόσμος! Π.χ. στους Avengers ήταν διάσπαρτα και αραιά. Όπως και στους X-Men. Εννοείται ότι ο Deadpool εξαιρείται από μόνος του!
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Ποτέ δεν μ' άρεσαν ταινίες με υπερήρωες που έχουν τόσα αστεία. Ακυρώνεις εσύ ο ίδιος τη σοβαρότητα του όλου πράγματος και την απειλή που αντιμετωπίζει ο κόσμος! Π.χ. στους Avengers ήταν διάσπαρτα και αραιά. Όπως και στους X-Men. Εννοείται ότι ο Deadpool εξαιρείται από μόνος του!
Υπάρχει και το DC extended universe που δεν είχε αστεία και πήγε λίγο άπατο και, ας μην κοροιδευόμαστε, δεν είχε καλές ταινίες, με εξαίρεση το Shazam που είχε πολλά κωμικά στοιχεία και ήταν αρκετά ευχάριστο
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)
ΠΟΛΥ ωραίο, και αυθεντικό B' horrorάκι με '90ς αέρα, έτσι ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι μια ταινία Resident Evil.
Πολύ καλό καστ, αν και θα έβαζα μια καυκάσια να παίξει την Jill, δε με χάλασε ιδιαίτερα η Χάνα, συνηθίζεται.
Και είναι πάντα ευχάριστο να βλέπεις τον Donal Logue (Gotham) να κάνει το βετεράνο μπάτσο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τις τελευταιες ημερες βλεπω μια αυξηση στα Χ. Δεν ξερω εαν φταιει η ζεστη ή αν μας εχει καλομαθει ο @nitro912gr.

Ειδα το All Nighter στο ERTflix. Ο βασικος λογος που καθησα να το δω, επειδη η ταινια ηταν αγνωστη στην κουνελισια γνωση, ειναι ο ηθοποιος J.K Simmons ο οποιος παραλιγο να κλεψει την παρασταση στο Ladykillers. Για οσους χειροκροτανε διαφημισεις και βλεπουν Marvel. Aυτος που επαιζε στο Spiderman 3 και καπνιζε πουρα.
Η ταινια δεν προσφερει πρωτοτυπο σεναριο και δεν εχει κατι ιδιαιτερο. Τσουλαει σχετικα ευχαριστα και δεν σε κανει να βαριεσαι.
Μην σας μπερδευω. Δεν ειναι απο τις ταινιες που θα γραψετε εδω.
Το τελος ηταν αρκετα meh αλλα απο τετοια ταινια δεν μπορουσα να περιμενω κατι διαφορετκο.

H ταινια πηρε πολυ κακες κριτικες και σε αυτο το σημειο θα αναφερω το rotten tomatoes. Απο εκει πηρε 4.20/10 και η βαθμολογια βγηκε απο 14 review. Αυτος ο αριθμος ειναι πολυ μικρος, ακομα και για cm πεους. Δεν λεω οτι η ταινια αξιζε καλυτερη βαθμολογια αλλα οτι η βαθμολογια βγηκε απο 14 ανθρωπους που παιζει να την ειδαν και παρεα, μετα το παρτι.

Θα μπορουσαμε να φτιαξουμε μια ομαδα και να δινουμε αριστες βαθμολογιες σε μετριες ταινιες.
πχ 9/10 η υποκριτικη ειναι τοσο καλη που δεν χρειαζοταν να γραψουν σεναριο.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Τις τελευταιες ημερες βλεπω μια αυξηση στα Χ. Δεν ξερω εαν φταιει η ζεστη ή αν μας εχει καλομαθει ο @nitro912gr.

Ειδα το All Nighter στο ERTflix. Ο βασικος λογος που καθησα να το δω, επειδη η ταινια ηταν αγνωστη στην κουνελισια γνωση, ειναι ο ηθοποιος J.K Simmons ο οποιος παραλιγο να κλεψει την παρασταση στο Ladykillers. Για οσους χειροκροτανε διαφημισεις και βλεπουν Marvel. Aυτος που επαιζε στο Spiderman 3 και καπνιζε πουρα.
Η ταινια δεν προσφερει πρωτοτυπο σεναριο και δεν εχει κατι ιδιαιτερο. Τσουλαει σχετικα ευχαριστα και δεν σε κανει να βαριεσαι.
Μην σας μπερδευω. Δεν ειναι απο τις ταινιες που θα γραψετε εδω.
Το τελος ηταν αρκετα meh αλλα απο τετοια ταινια δεν μπορουσα να περιμενω κατι διαφορετκο.

H ταινια πηρε πολυ κακες κριτικες και σε αυτο το σημειο θα αναφερω το rotten tomatoes. Απο εκει πηρε 4.20/10 και η βαθμολογια βγηκε απο 14 review. Αυτος ο αριθμος ειναι πολυ μικρος, ακομα και για cm πεους. Δεν λεω οτι η ταινια αξιζε καλυτερη βαθμολογια αλλα οτι η βαθμολογια βγηκε απο 14 ανθρωπους που παιζει να την ειδαν και παρεα, μετα το παρτι.

Θα μπορουσαμε να φτιαξουμε μια ομαδα και να δινουμε αριστες βαθμολογιες σε μετριες ταινιες.
πχ 9/10 η υποκριτικη ειναι τοσο καλη που δεν χρειαζοταν να γραψουν σεναριο.
Ποιό είναι το All Nighter; Δεν το βλέπω στο ertflix!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μαλλον δεν σου εδωσαν το "καλο" ertflix :p
Αφου το ειδε ο κουνελος δεν χρειαζεται να το δει κανενας αλλος ή το εστειλαν στο χρονοντουλαπο γιατι τωρα η αναζητηση δεν το εμφανιζει.
Το ειχαν πρωτη θεση στην αρχικη σελιδα. Αλλος ενας λογος που το ειδα, δεν χρειαζοταν να κανω τιποτα αλλο εκτος απο το να πατησω ΟΚ.
Δεν θυμαμαι εαν το ειδα χθες ή προχθες.

το καλυτερο που μπορω να κανω για εσενα φιλε μου και συναγωνιστη, ειναι αυτο

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ. Μιαμιση χαμένη ώρα από την ζωή μου που ποτέ δεν θα πάρω πίσω. Έπεσα στην παγίδα γιατί δεν μπόρεσα να πάω στο Καβούρι για μπάνιο χθες και θέλησα να φέρω την θάλασσα στο σαλόνι μου. Ακόμα και το shallows μπροστά του είναι υπερπαραγωγή. Τουλ έχεις την Blake Lively να περιφέρεται στην μισή ταινία με ένα μπικίνι. Έχει και τις κλασικές λήψεις που χτυπάει ο καρχαρίας την βάρκα, κάποιος πέφτει στο νερό και στο επόμενο καρέ είναι 20 μέτρα από την βάρκα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Κατι καλο ψηνεται. εχω καλο προαισθημα, κουνελισιο.


Είμαι σίγουρος ότι, θα αρέσει πολύ στον κ. Ναύαρχο!!
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Έχει κάνει ο Ντι Κάπριο ποτέ πραγματικά κακή ταινία? Εγώ τουλ δεν θυμαμαι. Ο Μάρτιν, από την άλλη, δεν μας τα λέει πολύ καλά τώρα τελευταία
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Έχει κάνει ο Ντι Κάπριο ποτέ πραγματικά κακή ταινία? Εγώ τουλ δεν θυμαμαι. Ο Μάρτιν, από την άλλη, δεν μας τα λέει πολύ καλά τώρα τελευταία

Ναι, στον Τιτανικό. :Ρ
Σε όποια ταινία έχει παίξει πάντως ο Ντι Κάπριο, ήταν κορυφαίος! Και σε ρόλους ιδιόμορφους και αρκετά δύσκολους.

Έχω υψηλές προσδοκίες για τη νέα ταινία!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Η μόνη ταινία που έπαιξε ο ντι κάπριο και ήταν παπαριά ήταν αυτή που πήρε όσκαρ... ειρωνεία.
Για τον λύκο της γουόλ έπρεπε να το πάρει, η καλύτερη ερμηνεία του μέχρι σήμερα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Η μόνη ταινία που έπαιξε ο ντι κάπριο και ήταν παπαριά ήταν αυτή που πήρε όσκαρ... ειρωνεία.
Για τον λύκο της γουόλ έπρεπε να το πάρει, η καλύτερη ερμηνεία του μέχρι σήμερα.
Επειδή έχω ξανακάνει αυτή την συζήτηση, ο τύπος (ή ο ατζέντης του) έχει πολύ καλό κριτήριο. Το revenant, προσωπικά και universally, άρεσε αλλά δεν θέλω να επεκταθώ για να μην επαναφέρω τις μνήμες του βιασμού από την αρκούδα στον @Hellion
 
Top Bottom