What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,416
Εiδα το DOOM Anihilation. Αυτη τη φορα το εκαναν  σαν τα παιχνιδια. Τα τερατα ειναι δαιμονες και ο στο τελος μια γυναικα μενη ζωντανη η οποια παει και τους πολεμαει στην κολαση. Ο Dr Betruger ειναι ο κακκος οπως και στο DOOM 3 που βοηθαει τους δαιμονες.  Θα συνεχιστει γιατι στο τελος ενω αυτη επεστρεψε στη γη η πυλη απο την κολαση εμεινε ανοικτη. Καλυτερο απο το πρωτο αλλα τα τερατα ηταν μονο imp δεν ειχε αλλους δαιμονες.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
https://www.youtube.com/watch?v=DmmHvnS0IKM
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
ΡΕ ΠΟΙΟΣ ΤΗ ΧΕΖΕΙ ΤΗ ΤΑΙΝΙΑ



ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΡΕ ΜΠΡΑΔΕΡ - ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΜΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΛΕΙΨΕΣ.



:lol:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,657
https://youtu.be/YqNYrYUiMfg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Δεν μπορώ τόσο βαριά κουλτούρα, οπότε χαζοείδα το τελευταίο Rambo. Δεν ενθουσιάστηκα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,657


Προδιαγράφεται μεγάλη ταινιάρα αυτό. Λογικά προς Γενάρη θα κυκλοφορήσει σε εμάς.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Παρακολούθησε κανείς στο σινεμά το τελευταίο Σβαρτσενέκερ να πει εντυπώσεις;
Όχι spoilers πλζ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,657
Το Terminator λες? Κάποιοι φίλοι μου υπερφάνς των Terminator και των 80s action films γενικά πήγαν και το λάτρεψαν γιατί "OMG LINDA HAMILTON KAI ARNIE MAZI OMG". Οι πιο "μετριοπαθείς" απόψεις βέβαια λένε πως είναι επιεικώς μέτριο, οι κριτικοί λένε πως είναι άθλιο, και εισπρακτικά φαίνεται να πατώνει.

Προσωπικά είχα προτάσεις να πάω να το δω αλλά όσα είχα ακούσει και διαβάσει με ψιλοαπέτρεψαν.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Έχω δει φαν να λένε πως είναι επιεικως άθλιο. Θα το δω από περιέργεια. Έτσι και αλλιώς συνηθισμένος στις σαβουρες xD
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Παρακολούθησε κανείς στο σινεμά το τελευταίο Σβαρτσενέκερ να πει εντυπώσεις;
Όχι spoilers πλζ.

Ο αδελφός μου είναι φανατικός του Terminator (έχει δει τα 1 και 2 30+ φορές) και μου είπε ότι το Dark Fate είναι ταινία 6-6,5/10. Άρα όχι μάπα αλλά πολύ μακριά από την ποιότητα των πρώτων δύο. Με την ευκαιρία, όταν μπορέσεις βάλε ένα avatar, ευχαριστώ!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Εγώ είμαι φανατικός μόνο του 1. Το δύο είναι εξίσου καλό αλλά δεν έχει την ατμόσφαιρα του 1.
Τα υπόλοιπα είναι απλώς action ταινίες με cyborg.

Από το trailer φαινόταν ψιλομουφα. Λίγο ο γέρο Αρνί, λίγο το team, λίγο και το παιδί που υποδύεται τον κακό.
Επίσης, η ιδέα με το υπερεξελιγμενο cyborg, που είναι πρακτικά άτρωτο αλλά δεν μπορεί να σκοτώσει μια ομάδα χόμο σάπιενς και ένα πεπαλαιωμένο μοντέλο cyborg, δεν κανει πια. Κούρασε. Κάνει μπαμ πως μπαίνει απλά ως σάκος του μποξ για να στήνουμε σκηνές με εκρήξεις και fight scenes.


Το τελευταίο καλό ήταν το 4.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ταινιάρα το Joker αλλά και οι παραλαγές του HISHE δεν πάνε πίσω.

Spoilers Ahead
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
ριχνω μια προταση η οποια ναι μεν δεν ενοιωσα οτι εχασα τον χρονο μου αλλα τα σχολια στο IMDB ειναι head shot.

κλισε και πιτσα με εχτρα cheese.


Η γαλλικη γλωσσα νομιζω οτι δινει ενα extra και ναι, την προτεινω επειδη εχω δει χειροτερες ταινιες με μεγαλυτερο μπατζετ, που ολοι χειροκροτησαν επειδη χολιγουντ.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
Παραμένουμε στα του γαλλικού..Τσεκάρετε το "I lost my body", του Netflix.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
The Irishman. Τρισήμιση ώρες ταινία που νιώθεις πως έχεις ξαναδεί καμιά τριανταριά φορές. Υπάρχει σκηνοθετική και υποκριτική ποιότητα φυσικά (o Robert De Niro άψογος, ο Al Pacino με σκαμπανεβάσματα). Αξίζει να το δει κανείς, απλά μην περιμένει κάτι φρέσκο ή πρωτοποριακό, πέρα από την εντυπωσιακή χρήση του ψηφιακού ξεγεράσματος (το έχουμε ξαναδεί φυσικά στο Antman και στο Guardians of the Galaxy 2, αλλά σε cameos των 5 λεπτών, όχι σε τέτοια έκταση).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
The Irishman. Τρισήμιση ώρες ταινία που νιώθεις πως έχεις ξαναδεί καμιά τριανταριά φορές. Υπάρχει σκηνοθετική και υποκριτική ποιότητα φυσικά (o Robert De Niro άψογος, ο Al Pacino με σκαμπανεβάσματα). Αξίζει να το δει κανείς, απλά μην περιμένει κάτι φρέσκο ή πρωτοποριακό, πέρα από την εντυπωσιακή χρήση του ψηφιακού ξεγεράσματος (το έχουμε ξαναδεί φυσικά στο Antman και στο Guardians of the Galaxy 2, αλλά σε cameos των 5 λεπτών, όχι σε τέτοια έκταση).

Άρα ακολουθεί το γνωστό μοτίβο εγκληματίας-άνοδος-δόξα-πτώση;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Πάνω-κάτω ναι, αν και τον ένα χαρακτήρα τον συναντάμε μικροαπατεώνα και βλέπουμε την άνοδο, και τον άλλο στο απόγειο της δόξας αλλά ταυτόχρονα και στο χείλος του γκρεμού. Δεν υπήρχαν άλλωστε και πολλές επιλογές στο πώς θα εξελιχθεί η ιστορία που βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, και ειδικά η περίπτωση του Jimmy Hoffa είναι πασίγνωστη, τουλάχιστον στις ΗΠΑ.
 
Top Bottom