What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,482
Είπα να αξιοποιήσω τη συνδρομή μου στο ναητ και να τσεκάρω τις ταινίες/ντοκιμαντερ/γοατεβερ.

In the Cold of the Night, του Νίκου δενειμαιχουντικος Μαστοράκη.

Ένας φωτογράφος την έχει δει δολοφόνος στα όνειρα του και προσπαθεί να καταλάβει τι του συμβαίνει.
Mind control, διάλογοι ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΣΕΞ και παρτα λεφτά να φύγουμε (όπως γινόταν σε όλες τις ταινίες του Μαστοράκη).
3/10, μιας και έπρεπε να πάρει τα 3 μας.


Next Station. Το Disco Godfather του 79.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,803
Είδαμε το Cruella σήμερα, δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε αυτή η ταινία και να πω την αλήθεια με ξίνισε λίγο ότι πάμε να βγάλουμε λάδι την μουρλέγκο, αλλά συνολικά ήταν ευχάριστη ταινία και η Έμα Στόουν έδωσε ρέστα.

Ωραίο soundtrack, κάποιες φάσεις λίγο κριντζ, ωραία δεμένο για prequel στο 101 Σκυλιά της Δαλματίας. Το τέλος δεν γλίτωσε από το woke της φάσης, αλλά δεν χάλασε την ταινία (και καλά έκαναν την Anita μαύρη ξέρω εγώ, καλά κλάιν δηλαδή)
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
176
Είδα πρόσφατα το Aquaman and the Lost Kingdom

Βασικά τι φάση μ' αυτούς τους τίτλους. Lost Kingdom, Lost World κτλ. Μηδέν φαντασία;

Συγχαρητήρια στους δημιουργούς. Κατάφεραν να την κάνουν χειρότερη από την προηγούμενη.

Πάλι υπάρχει ένας υπερ-κακός σ' ένα χαμένο βασίλειο/κόσμο. Η ταινία σ' αρκετές φάσεις μου θύμιζε ότι είχαν εμπνευστεί κομμάτια από το Star Wars και τις ταινίες της Marvel.

Καλά το σενάριο φοβερό και πρωτότυπο, NOT. Ο villain (τον οποίο δεν τον θυμόμουν καν) από την προηγούμενη ταινία εμφανίζεται και πάλι και βρίσκει μια σπασμένη τρίαινα. Την οποία την είχαν σπάσει από έναν προηγούμενο πόλεμο και την άφησαν εκεί πεταμένη.... Γιατί; Γιατί έτσι ξέρω γω. Και συνδέεται νοητικά μ' έναν σούπερ κακό, τον Kordax, ο οποίος του δίνει οδηγίες πως να τον ελευθερώσει.

Και μετά ξεκινάει ένα ταξίδι από περιοχή σε περιοχή, από χώρα σε χώρα χωρίς νόημα κι ουσία.

Α ναι, ο Aquaman πάει κι ελευθερώνει τον αδερφό του για να τον βοηθήσει μάλλον να νικήσει τον Black Manta ή μάλλον καλύτερα για να τον βρει. Ή μάλλον ήθελε ο σεναριογράφος να δώσει μια πινελιά τρέλας και αστείων σκηνικών μεταξύ των 2 αδερφών... Ξεκαρδιστικές καταστάσεις... Να τους βλέπουμε να τριγυρνάνε στο κόσμο και να παίζουν μπουνιές με τους minions και να ανταλλάσσουν αστεία. :sleep:

Και κάπως έτσι μετά από 2 ώρες φτάσαμε στην τελική μαχη με τον super duper villain όπου τελειίωσε σε 2 δευτερόλεπτα. Γιατί ο Kordax αποφάσισε να κάνει κανένα πεντάλεπτο eye contact με την πρώτη τρίαινα που την έπιασε στον αέρα μέχρι να του πετάξουν και την δεύτερη και να τον σκοτώσουν.

Κι όλα αυτά διανθισμένα με οικολογικά μηνύματα και με την δύναμη της αγάπης και κάτι άλλες σαχλαμάρες που δεν είχαν καμία σημασία.

Ούτε και τα εφέ δεν ήταν καλά νομίζω. Κάπου μου κλώτσαγαν. Αυτά...
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,391
Είδα πρόσφατα το Aquaman and the Lost Kingdom

Βασικά τι φάση μ' αυτούς τους τίτλους. Lost Kingdom, Lost World κτλ. Μηδέν φαντασία;

Συγχαρητήρια στους δημιουργούς. Κατάφεραν να την κάνουν χειρότερη από την προηγούμενη.

Πάλι υπάρχει ένας υπερ-κακός σ' ένα χαμένο βασίλειο/κόσμο. Η ταινία σ' αρκετές φάσεις μου θύμιζε ότι είχαν εμπνευστεί κομμάτια από το Star Wars και τις ταινίες της Marvel.

Καλά το σενάριο φοβερό και πρωτότυπο, NOT. Ο villain (τον οποίο δεν τον θυμόμουν καν) από την προηγούμενη ταινία εμφανίζεται και πάλι και βρίσκει μια σπασμένη τρίαινα. Την οποία την είχαν σπάσει από έναν προηγούμενο πόλεμο και την άφησαν εκεί πεταμένη.... Γιατί; Γιατί έτσι ξέρω γω. Και συνδέεται νοητικά μ' έναν σούπερ κακό, τον Kordax, ο οποίος του δίνει οδηγίες πως να τον ελευθερώσει.

Και μετά ξεκινάει ένα ταξίδι από περιοχή σε περιοχή, από χώρα σε χώρα χωρίς νόημα κι ουσία.

Α ναι, ο Aquaman πάει κι ελευθερώνει τον αδερφό του για να τον βοηθήσει μάλλον να νικήσει τον Black Manta ή μάλλον καλύτερα για να τον βρει. Ή μάλλον ήθελε ο σεναριογράφος να δώσει μια πινελιά τρέλας και αστείων σκηνικών μεταξύ των 2 αδερφών... Ξεκαρδιστικές καταστάσεις... Να τους βλέπουμε να τριγυρνάνε στο κόσμο και να παίζουν μπουνιές με τους minions και να ανταλλάσσουν αστεία. :sleep:

Και κάπως έτσι μετά από 2 ώρες φτάσαμε στην τελική μαχη με τον super duper villain όπου τελειίωσε σε 2 δευτερόλεπτα. Γιατί ο Kordax αποφάσισε να κάνει κανένα πεντάλεπτο eye contact με την πρώτη τρίαινα που την έπιασε στον αέρα μέχρι να του πετάξουν και την δεύτερη και να τον σκοτώσουν.

Κι όλα αυτά διανθισμένα με οικολογικά μηνύματα και με την δύναμη της αγάπης και κάτι άλλες σαχλαμάρες που δεν είχαν καμία σημασία.

Ούτε και τα εφέ δεν ήταν καλά νομίζω. Κάπου μου κλώτσαγαν. Αυτά...

Δεν είναι να απορείς λοιπόν, που ο Momoa, διαφημίζει παγωτά για να ζήσει!!!
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,970
Δεκτό το δεύτερο hashtag, αν ξεχάσουμε ότι γύρισε και το Northman.

Τουλάχιστον τούτο εδώ φαίνεται καλό, κρίνοντας απ' το trailer.
 
Top Bottom