What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ragequit members που ειναι steam scammers???

ChristosK

Awakened Shrub
Joined
May 3, 2020
Messages
2
@shredder Φιλε δεν σε ξερω προσωπικα αλλα σε εχω στους φιλους στο steam απο το DSOG. Eψαχνα μιση ωρα να βρω τροπο να επικοινωνισω μαζι σου και ειδα οτι ησουν ενεργος προσφατα εδω. Σου εχουν κανει hijack το steam !!!! Πρεπει να κανεις αμεσα ανακτηση. Προσπαθησαν να μου πουλησουν και εμενα το παραμυθι αλλα επειδη το ξερω τους ειπα οτι εκανα report και μετα εκαναν το προφιλ σου private.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Από όσο έχω καταλάβει από όσα γράφει ο Σρέδερ, δεν έχει και δεν χρησιμοποιεί κανενός είδους τραπεζικής κάρτας. Πάλι καλά, και αν τυχόν κάνω λάθος, @shredder οι τράπεζες έχουν 24/7 help desk για τις κάρτες, επικοινώνησε και ακύρωσε/μπλόκαρε αμέσως.

Κατά τα άλλα, κάνε και τα προβλεπόμενα για την ανάκτηση του Steam account.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,328
καλα κανω και δεν μιλαω σε κανεναν. σρε, προσπαθησε να ξεπερασεις το σοκ, συγκεντρωσου και κανε τα βηματα για να παρεις πισω οτι σου ανηκει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μου εστειλαν νεο κωδικο απο το steam και μπηκα κανονικα απο σημερα! Καποιος χακερ θα ηταν. Δεν εχει σβηστει τιποτα. Αν και αυτα των ubisoft ea rocktar και bethesda επειδη εχουν τα δικα τους launcher δεν θα μπορουσε να τα πειραξει .
 

bluetribe

Hobgoblin Captain
Joined
Jul 10, 2015
Messages
245
Όπως σου είπα και σε private, άλλαξε όλους τους κωδικούς από όσους λογαριασμούς έχεις.
 

ChristosK

Awakened Shrub
Joined
May 3, 2020
Messages
2
Μου εστειλαν νεο κωδικο απο το steam και μπηκα κανονικα απο σημερα! Καποιος χακερ θα ηταν. Δεν εχει σβηστει τιποτα. Αν και αυτα των ubisoft ea rocktar και bethesda επειδη εχουν τα δικα τους launcher δεν θα μπορουσε να τα πειραξει .

Χαιρομαι που πηρες πισω το account σου! Αν θες μπορεις να με ξεμπλοκαρεις και να με ξανακανεις add γιατι με μπλοκαραν. ChristosK ειμαι και στο steam.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Καλού-κακού, βάλε και ένα two-factor authentication...

Εννοείται ότι το password που είχες βάλει στο Steam δεν το χρησιμοποιείς ξανά ποτέ και πουθενά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Κατέβασε το Steam στο κινητό και ενεργοποίησε το Steam guard για να είσαι ασφαλής. Μην ξαναβάλεις τον ίδιο κωδικό με πριν! Το είπε και ο Sephir.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Μόνο εμένα με φαίνεται περίεργο που λύθηκε τόσο γρήγορα το πρόβλημα? @shredder όπως λένε τα παιδιά άλλαξε τους κωδικούς στα ΠΑΝΤΑ
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Με βάση τα στατιστικά τού στημ που δεν μας κατασκοπεύει όπως το epic, ο μέσος χρόνος απόκρισης σε τέτοια ζητήματα κυμαίνεται από 2,41-11,67 ώρες. Μέσα στα όρια δηλαδή.
Και ναι, Σρέντερ βάλε two-factor authentication.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,138


Μου έστειλε και μένα χθες βράδυ όπως φαίνεται και στο screenshot
Γαμώτο, δεν τράβηξα και τη συνέχεια της συζήτησης...
Πρόλαβα και του έστειλα μερικές απειλές ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΔΟΜΗΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΤΕΝΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ αλλά με έκανε μπλοκ.
Πάντως report στο προφιλ του δεν έκανα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,328
και σε εμενα φανηκε περιεργη η ταχυτητα. εχουν περασει τοσα χρονια και ακομα δεν εχω καταφερει να παρω πισω τον κωδικο απο το battle.net (τον ξεχασα).
εγω ειμαι old school δεν μιλαω σε ξενους, δεν τρεχω αγνωστα email, δεν τρεχω αρχεια οπως tokolimou.exe/bat/reg κτλ
τα πολλα authentication με κουραζουν και τα βαριεμαι. νομιζω οτι αυτη η συζητηση εχει ξαναγινει.

ολα ξεκινουν απο τις πολλες κοινωνικοτητες και την περιεργεια, ετσι πιστευω εγω. ουτε antivius δεν εχω. Η ωρα για το antivirus ειναι οταν δω κατι υποπτο. τωρα θα μου πειτε, ρε κουνελε, μηπως το μουλιαζεις και χωρις λατεξ;
ολα ειναι θεμα εμπειριας και κοινης λογικης.
 

bluetribe

Hobgoblin Captain
Joined
Jul 10, 2015
Messages
245
"Ο χαμένος τα παίρνει όλα" κουνελε;
Ελπίζω να έπιασες το τρύπιο υπονοούμενο
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μονο καρτες steam χρησιμοποιω για λογους ασφαλειας. Ειναι η πρωτη φορα που χακαραν το δικο μου προφιλ. Εχω ακουσει ιστοριες για αλλους αλλα δεν το περιμενα οτι θα συμβει και σε εμενα. Οι χελωνες φταινε αυτοι τον εβαλαν!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Μονο καρτες steam χρησιμοποιω για λογους ασφαλειας. Ειναι η πρωτη φορα που χακαραν το δικο μου προφιλ. Εχω ακουσει ιστοριες για αλλους αλλα δεν το περιμενα οτι θα συμβει και σε εμενα. Οι χελωνες φταινε αυτοι τον εβαλαν!
σε όλους μπορεί να συμβεί, μου είχαν φάει το lol account από account leak της adobe... ας μην γελιόμαστε όλοι έχουμε 2-3 master passwords που τα βάζουμε παντού.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κάθε φόρμα έχει τον κωδικό της με μία λογική από πίσω στο πως γίνεται η κατανομή των passwords για ώρα ανάγκης. Παίρνεις κι ένα τετράδιο για να τα έχεις γραμμένα και καθάρισες. Όχι ότι αν παίξει διαρροή ή χακάρισμα σώθηκες, αλλά τουλάχιστον για να σώσουμε ότι μπορούμε.
Σρέντερ, να δεις που θα ήταν εκείνο το βρωμχέλωνο ο Ντονατέλο! Σημασία έχει που δεν έπαθες μεγαλύτερη ζημιά. Σας έβαλε τα γυαλιά ο Ποδαρονίντζας. Στιμοκάρτες κι άφησε τους χάκερς να ψάχνονται. Έχει και τον θέιο για τα υπόλοιπα.
 
Top Bottom