What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ρεύματα Ζωγραφικής (και τέχνης γενικότερα)..

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Arwindan wrote:
Έτοιμα; Έγω τουλάχιστον έχω τη ευγένια και το μυαλό για να μην μιλάω για πράγματα που δεν γνωρίζω.</blockquote>

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: επισης δινεις και υπευθυνες συμβουλες :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Εχμμ δε θυμάμαι να έδωσα καμία συμβουλή στο παιδί που άνοιξε το thread. Το μόνο που έκανα να απαντήσω στο δικό σου σχόλιο-συμβουλή.
Αν ήθελες να μιλήσουμε σοβαρά θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να το κάνουμε. Αλλά εδώ ρίχνουμε άδεια για να πιάσουμε γεμάτα...
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Arwindan wrote:
Εχμμ δε θυμάμαι να έδωσα καμία συμβουλή στο παιδί που άνοιξε το thread. Το μόνο που έκανα να απαντήσω στο δικό σου σχόλιο-συμβουλή.
Αν ήθελες να μιλήσουμε σοβαρά θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να το κάνουμε. Αλλά εδώ ρίχνουμε άδεια για να πιάσουμε γεμάτα...</blockquote>

εγω παντως για την περιπτωση σου, κραταω μικρο καλαθι

edit: επισης οταν λεμε οτι δεν εδωσες συμβουλη, αλλα συγονταρισε μια αλλη, πως να το παρω εγω; οτι τωρα θα παιξουμε με τις λεξουλες; ή μηπως εισαι απο αυτους που παντα θελουν να βγαζουν την ουριτσα τους απεξω;;;
τελικα δαχτυλιθρα θα κραταω.

 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μπορείς να κρατήσεις ότι καλάθι θες ελεύθερα...
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Arwindan wrote:
Μπορείς να κρατήσεις ότι καλάθι θες ελεύθερα...</blockquote>

να σαι καλα! :lol:

tip: το σκορδο ριχνει την πιεση

 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μην ανησυχείς είμαι νέος ακόμα για να έχω πίεση. Όταν έλεγα πριν για τα άδεια και τα γεμάτα μάλλον δεν το έπιασες. Ευτυχώς εγώ έχω πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω από το να προσπαθώ να flameαρω αγνώστους σε forums. Πρέπει να φας πολύ ψωμί ακόμα για να καταφέρεις να με εκνευρίσεις.
Καλή συνέχεια.
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Μην αρπάζεστε παιδιά.
Infamous καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά πρέπει να καταλάβεις και εσύ ότι λέμε το ίδιο. Όπως εσύ θα έκανες ένα τέλειο σπίτι LOTR, έτσι και εγώ θέλω να κάνω ένα τέλειο μουσείο τέχνης. Το ότι μπορεί να μην έχει σχέση με πληροφορική και παιχνίδια δεν σημαίνει ότι πρέπει να το αποκλείουμε. Είναι ωραία αυτά τα μπερδέματα διαφορετικών "πεδίων".
Επίσης, τέτοιες 3d πλατφόρμες χρησιμοποιούν και αρχιτέκτονες πχ για να φτιάξουν κάποιο έργο αντί να χαλάνε λεφτά σε υλικά για μακέτες. Δεν είναι ανάγκη να είσαι πληροφορικάριος.
Εννοείται ότι ο στόχος μου είναι να παρουσιάσω το καλύτερο interactive 3d κτίριο που μπορώ και ξέρω πως να το κάνω, γι'αυτό δεν ζήτησα συμβουλές για αυτό. Απλά σκέφτηκα ότι μπορώ μέσω αυτού να μάθω και 5 πράγματα για έναν τομέα που είμαι άσχετος.

Και για να το παίξω και λίγο γνώστης και κουλτουριάρης μιας και ασχολούμαστε με την τέχνη, ζήτησα βοήθεια για το χρώμα και όχι για το υλικό......
πςςςςς ψαγμένο και έτσι....... :silly: :silly:
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Arwindan wrote:
Μην ανησυχείς είμαι νέος ακόμα για να έχω πίεση. Όταν έλεγα πριν για τα άδεια και τα γεμάτα μάλλον δεν το έπιασες. Ευτυχώς εγώ έχω πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω από το να προσπαθώ να flameαρω αγνώστους σε forums. Πρέπει να φας πολύ ψωμί ακόμα για να καταφέρεις να με εκνευρίσεις.
Καλή συνέχεια.</blockquote>

γεια σου φιλε, ευχαριστω για τις συμβουλες σου!
θα τρωω ολο μου το φαγητο.

 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
Βαγγελη, η τελικα επιλογη ειναι δικη σου.
αφου ανοιξες τοπικ γιατι προφανως σκεφτηκες οτι οι σκεψεις μας θα σε χρησιμευαν, αποφασισα να σου τις παραθεσω.

και φυσικα οταν με το καλο το τελειωσεις, ποσταρε κανενα λινκ εδω να δουμε και μεις τα ποπολα τι πραγματευεσαι (αν φυσικα θες)

κλεινοντας το ποστ αυτο, θεωρω οτι επειδη δεν μιλαμε για gaming, αλλα κατι πιο υπευθυνο, εριξα για λιγο τη μασκα του gamer.
 

vagelis_h

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 1, 2012
Messages
326
Καλά έκανες και παρέθεσες τις απόψεις σου, αυτό ήθελα.
Για λινκ δεν παίζει. Θα ανεβάσω screenshots ή και video capture μόλις τελειώσω. Είναι στον σέρβερ της σχολής και για να μπείς πρέπει να κάνεις εγγραφή με το μητρώο σου και να πάρεις έγκριση από τον διδάσκοντα.
Θα επανέλθω μόλις το στήσω λίγο για παρατηρήσεις/απόψεις/πιθανές αλλαγές.

Εντιτ: http://avriogrid.gr:9000/wifi" class="bbcode_url">Αυτό είναι το site του grid μας. Στη φωτό που φαίνεται είναι οι περσυνές εργασίες στο νησί της σχολής.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
εχασα τις φλογες που εκαψαν την βιβλιοθηκη της αλεξανδρειας;
αφου ανεβηκε η θερμοκρασια σε σχολικη εργασια, τοτε εχουμε μελλον.
peace brothers. \/ \/
 
Top Bottom