What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Realms of Arcania - Blade of Destiny Reloaded

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Παίδες, ΜΑΚΡΥΑ.

Θα επανέλθω αρκετά αργότερα με λεπτομέρειες, απλά ελπίζω να προλάβω κάναν άλλο ανυπόμονο σαν εμένα. Με το ζόρι το χαρακτηρίζεις μισοτελειωμένο, χρειάζεται επειγόντως patch ΕΠΙΚΩΝ διαστάσεων.

Δυστυχώς, και μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά βλέπω το παιχνίδι να γίνεται για τους αρπιτζάδες, ότι είναι το Aliens: Colonial Marines για τους FPS fans.
 

petross

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2012
Messages
85
Εδω και λιγες ωρες παλευω με τον εαυτο μου να μην κανει κλικ στο add to cart. Διαβαζωντας τα σχολια στο steam επεσα απο τα συννεφα, περιμενα το παιχνιδι σαν τρελος και τελικα ειναι μεγαλη απογοητευση τουλαχιστον σε τεχνικα θεματα. Κριμα παντως, η σειρα ηταν ενα απο τα καλυτερα party based rpg και οταν λεμε Role playing game το εννοουμε. Πες μας και αλλα....''τυχερε'' που το αγορασες.
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
πω πω φιλε....... για να ανοιξες τοπικ, καταλαβαινω για τι πραμα μιλαμε.....
κατι σαν τα γραπτα αεροδρομια μου ακουγεται.....
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,787


Petross wrote:
Διαβαζωντας τα σχολια στο steam</blockquote>
Έχεις κάποιο link?
Δεν μπόρεσα να βρω ούτε ένα θέμα σχετικά με το παιχνίδι στα forum του steam.

 

petross

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2012
Messages
85
Adhan δες εδω
http://steamcommunity.com/app/237550/discussions/
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,787
Wow, DAT SALT.
Έχω δει bugs, glitches και crashes κάθε είδους αλλά αυτό που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση είναι πως το κείμενο του παιχνιδιού είναι κυρίως στα γερμανικά και έχει σε σημεία αγγλικά από google translation. Λ-Ο-Λ.
Ρε λέτε να έκαναν λάθος και να ανέβασαν την unpatched γερμανική έκδοση...?
Έτσι κι αλλιώς για τη retail θα πήγαινα αλλά μέχρι να έρθει η ώρα να το πάρω αν δεν του έχει εφαρμοστεί χειρισμός με αροξόλ, πάμε γι' άλλα.
 

petross

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2012
Messages
85
Οποιος τολμηση να κανει Giveaway αυτο το παιχνιδι θα φαει μονιμο ban :trollface:
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Ελάχιστες ώρες μετά την κυκλοφορία, βγήκε 270mb patch που τουλάχιστον διώρθωσε το σημαντικότερο τεχνικό πρόβλημα που αντιμετώπισα, μιας και πριν το παιχνίδι έκανε crash to desktop σε οποιοδήποτε setting πλην 1600x900 windowed.

Τα προβλήματα με τα μισογερμανικά-μισοαπόντα item και skill descriptions παραμένουν, αν και οι developers ισχυρίζονται πως έγινε παπαριά με το Steam release, και πως θα διορθωθεί ταχύτατα.

Προσωπικά, θα το βάλω στην άκρη για λίγες μέρες, και μετά θα ξαναδοκιμάσω να δω αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

EDIT: Άκυρο, ακόμα και μετά το patch, μία στις δύο φορές, το παιχνίδι κάνει crash to desktop όταν κάνεις κλικ στο New Game...
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516


Great0ldOne wrote:
EDIT: Άκυρο, ακόμα και μετά το patch, μία στις δύο φορές, το παιχνίδι κάνει crash to desktop όταν κάνεις κλικ στο New Game...</blockquote>

ερχομαι να σε παρω να παμε να τους δειρουμε.... :throw:

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Έλα, αλλά καλύτερα να αράξουμε με καμιά αχτύπητη φραπεδάρα, παρά να ασχολούμαστε με το γαμωgame.

Έκανα φιλότιμες προσπάθειες κάνα εικοσάλεπτο να παίξω σαν άνθρωπος.

Στάθηκε απλά αδύνατο, το crash to desktop το έχει ψωμοτύρι, ακόμη και σε τυχαίο κλικ.

Έφαγε ένα rage delete local content όλο δικό του.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Διάβαζα και γώ τα δυσάρεστα, μάλιστα οι δημιουργοί ανέφεραν και κάτι του στυλ "βγάλαμε ένα ακατέργαστο διαμάντι, μαζί θα το κάνουμε όπως πρέπει...", μιλάμε για ξεφτιλίκια! Άποψη μου, άλλη μια μισοτελειωμένη κυκλοφορία που εκμεταλεύτηκε τους νοσταλγούς τέτοιων rpg. Σωστά τα λέει ο συνgamer Great0ldOne, αράζουμε και περιμένουμε 2-3 μήνες να βγούνε τα patches, μέχρι τότε δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεται κανείς τσάμπα.
 
Top Bottom