What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Red Letter Media Appreciation Thread

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Βλέποντας όλη αυτή την σαβούρα στα Best of the Worst χρησιμεύει στο να είμαστε πιο συγκρατημένοι για την νοσταλγία των media της νιότης μας. Η εποχή της βιντεοκασέτας των 80s-90s είχε τόνους από πραγματικά ελεεινές ταινίες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Προσωπικά μου αρέσει να βλέπω τέτοιες ταινιούλες.
Θαρρώ ότι εκείνες οι εποχές είχαν μια δόση ρομαντισμού. Οκ, αρκετοί πηγαίνανε για το "εύκολο" κέρδος, αλλά έβλεπες ζήλο σε αυτό που έκαναν. Επιπλέον, αυτές οι ταινίες ήταν σχολείο για κάμποσους μεταγενέστερους σκηνοθέτες.
Σήμερα, τα περισσότερα "τρας" έργα είναι αρκετά γυαλιστερά και γίνονται για να γίνουν (μπας και παίξει σχολιασμός από καναν γιουτιουμπερ). Εκείνη την εποχή, απλά τα δημιουργούσαν επειδή είχαν για σκεπτικό "ΡΕ! Εχω ωραία Ιδέα που θα φέρει χίλια λεφτά! Κάλεσε τον Γκόφρι Χό για σκηνοθέτη" ή γιατί το crew πίστευε στην ιδέα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Προσωπικά μου αρέσει να βλέπω τέτοιες ταινιούλες.
Θαρρώ ότι εκείνες οι εποχές είχαν μια δόση ρομαντισμού. Οκ, αρκετοί πηγαίνανε για το "εύκολο" κέρδος, αλλά έβλεπες ζήλο σε αυτό που έκαναν. Επιπλέον, αυτές οι ταινίες ήταν σχολείο για κάμποσους μεταγενέστερους σκηνοθέτες.
Σήμερα, τα περισσότερα "τρας" έργα είναι αρκετά γυαλιστερά και γίνονται για να γίνουν (μπας και παίξει σχολιασμός από καναν γιουτιουμπερ). Εκείνη την εποχή, απλά τα δημιουργούσαν επειδή είχαν για σκεπτικό "ΡΕ! Εχω ωραία Ιδέα που θα φέρει χίλια λεφτά! Κάλεσε τον Γκόφρι Χό για σκηνοθέτη" ή γιατί το crew πίστευε στην ιδέα.

Πιθανώς να ήταν τότε πιο αγνά τα κίνητρα αλλά στο μυαλό μου έχει μείνει η εντύπωση ότι οι περισσότερες ταινίες της εποχής ήταν τελικά τόσο κακές ποιοτικά που συχνά δεν βλεπόταν. Ένας ξάδερφός μου είχε πάθος με τις ταινίες δράσης και όποτε καθόμασταν να δούμε ταιινία που είχε νοικιάσει, 9 στις 10 φορές κοιτούσα συνέχεια το ρολόι μου μετά το πρώτο εικοσάλεπτο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Ίσως το πιο αυτιστικό βίντεο του Μάικ.



Βλέπει Star Trek TNG σε Blu-Ray και επισημαίνει τα λάθη που δε φαίνονταν παλιά λόγω χαμηλής ανάλυσης, όπως ξεχασμένα αντικείμενα στο πλατό, αντανακλάσεις, πόρτες που δε κλείνουν καλά, κτλ.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268

ΝΕΑ ΤΑΙΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΣΤΕΡ ΟΦ ΣΙΝΕΜΑ!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Το γύρισε και αυτός σε green screen, καταραμένη Μάρβελ χάλασες και τον δάσκαλο Νιλ Μπριν!
 
Top Bottom