What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού στο PayPal

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Είχα απο παλια λογαριασμό κ εκει έβαζα τις χρεωστικές μου καρτες.

Σημερα έκανα σύνδεση του τραπεζικού μου λογαριασμού και μου λέει πως εντός δύο ημερών θα βάλουν ένα μικρό ποσο αλλά μετά δεν καταλαβαίνω τι χρειάζεται.

Χρειάζεται μήπως όπως παλια να πάρω κάποιο κωδικό από την τράπεζα μου ή η δουλειά γίνεται αυτόματα;
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Σε δύο εργάσιμες ημέρες περίπου, θα δεις δύο μικρά ποσά ως κατάθεση (κάτι σέντς) στο λογαριασμό σου.

Όταν μπεις στο paypal για να επιβεβαιώσεις την τράπεζα σου, αφού κλικάρεις στη σχετική επιλογή (στο πεδίο Τράπεζα και Κάρτες αν θυμάμαι καλά), σου ζητάει να εισάγεις αυτά τα ποσά. Αφού το κάνεις, τότε το paypal θεωρεί ότι ο λογαριασμός αυτός είναι δικός σου και ολοκληρώνει τη σύνδεση.

Απλά έχε υπόψη σου ότι μερικές φορές τα εν λόγω ποσά αργούν να φανούν. Στην περίπτωσή μου, το έκανα Δευτέρα βράδυ, με αποτέλεσμα να φανούν Πέμπτη πρωί.



 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Αν καταλαβα δλδ, κάθε κατάθεση έχει κ ένα κωδικό τον οποίο θα πρέπει να εισάγω.



Το έκανα λίγα λεπτά πριν δημιουργήσω αυτό το θρεντ. Λογικά οπότε καμια Τρίτη.

 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Όχι ακριβώς, δεν εισάγεις κωδικό, εισάγεις το ακριβές ποσό (π.χ. 0,05 και 0,03).

Αλλά ναι, υπολόγισε Τρίτη με Τετάρτη να φανούν.

 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Σε εμένα 2,5 χρόνια πριν που το έκανα, έδωσαν 0,01 και στην συνναλλαγή υπήρχε ένας κωδικός
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Μου ήρθε μήνυμα στο PayPal πως μπήκαν δύο ποσα ,μικρότερα του ενος ευρώ και από κατω λινκ Επιβεβαίωση Τραπεζας που ζητάει να εισάγω τα δύο αυτά πόσα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Πρέπει να μπεις στο e-banking σου τώρα, να ανοίξεις αναλυτική κίνηση και θα δεις τα δυο ποσά. Καταθέτης PayPal κάτι, θα το καταλάβεις. Σε καλό δρόμο είσαι.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Τα έκανα σήμερα το μεσημέρι και απ' ότι φαίνεται προστέθηκε ο τραπεζικός στο PayPal account.

Αλλά τώρα έχω άλλο προβλημα. Από την σελίδα την οποία θέλω να αγορασω, όταν επιλέγω την επιλογή PayPal, με πηγαίνει στη σελίδα της όπου βάζω τα στοιχεία του λογαριασμού μου και μετά απλά μου ζητάει να προσθέσω μια χρεωστική η πιστωτική κάρτα μιας και όλες οι προηγούμενες έχουν λήξε. Όμως έχω τον τραπεζικό μου ως μέθοδο πληρωμής και δε μου το βγάζει ως επιλογή και τον έχω κ σε προτεραιότητα.

Να κάνω giro pay?
 
Top Bottom