What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Shill us your pc 2024

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
Δεν είδα κανένα πρόσφατο thread για τα πσια μας. Αν έχετε όρεξη να βάλετε καμιά φώτο των setup σας (όλο το γραφείο, το tower ξεχωριστά και προς τα μέσα), να παίρνουμε ιδέες.

Δεν είναι απαραίτητο να έχει κάποιος πολύ σύγχρονο σύστημα ή να έχει αλλάξει από τα προηγούμενα θρεντς.

Αν θέλετε βάλτε και χαρακτηριστικά του πισιου. Επίσης ποια εργαλεία θεωρείτε απαραίτητα για pc μερεμέτινγκ;

ΥΓ Δεν βάζω πρώτος, για να δω πως θα ρολάρει.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Shilling my laptop if that suits you...

- 5500U APU (mobile graphics)
- cordless mouse από Μικρομαλακή
- καφεδάκι σε Nescafe ποτηράκι "Der frühe Vogel" = πρωινό πουλί... (αντε να ζεστάνει λίγο ο καιρός ακόμα να πάμε σε φραπέ)
- μπισκοτάκια Leibniz με 30% λιγότερη ζάχαρη, αλλά αύριο μάλλον θα κάνω δικά μου λόγω καθολικού Πάσχα
- νερό για να μην αφυδατωθούμε από το gaming, εμφιαλωμένο για να μην γίνουν μάρμαρο τα σωθηκά μας από τα άλατα του tap water
- το background είναι ΑΙ made

Σε αυτό το σετ απ έβγαλα Dark Souls Remastered κ ο άλλοι με 4κ 200φπσ RTX FSR κλαίνε πως είναι δύσκολο...

hp.jpg
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
minimalistis μερακλής. Εσπρεσάκι δεν πίνεις εν έτη 2024 ? :p

Ποιο λαπιτοπ έχεις; μοντέλο;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
αυτο που εκτιμησα βαθια, μπαλντ κιλερ (κλοουν), ειναι η σχεδον ocd προσοχη στην τοποθετηση των σορτκατς στο ντεσκτοπ, υποθετω για να μην λειτουργουν διασπαστικα/ανταγωνιστικα στον πρωταγωνιστη, που ειναι το μπαγκραουντ.

δεν ξερω εγω απ αυτα? που παιζω τετρις με τα σορκατς καθε μερα για να μην σκεπαστει η μορφη του Σφαγεα του μπλαβικεν??
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
minimalistis μερακλής. Εσπρεσάκι δεν πίνεις εν έτη 2024 ? :p

Ποιο λαπιτοπ έχεις; μοντέλο;
Μηχανή δεν έχω πάρει ακόμα, δε τρελαίνομαι κιόλα δλδ, αλλά είναι στα σχέδια κάποια στιγμή. Αν με το καλό όλα πάνε καλά, τέλος του χρόνου θα πάρω θηρίο desktop αλλά σίγουρα θα κρατήσω τον μινιμαλιστικό χαρακτήρα, δλδ mini tower, χωρίς τζάμι κ RGB λαμπιόνια.

Διάολε, ξεχασα πώς λέγεται το λαπτοτ μου κ έπρεπε να το σηκώσω να το δω από κάτω. HP 255 G8, 8GB ram, 256GB NVM, Windows 10...


αυτο που εκτιμησα βαθια, μπαλντ κιλερ (κλοουν), ειναι η σχεδον ocd προσοχη στην τοποθετηση των σορτκατς στο ντεσκτοπ, υποθετω για να μην λειτουργουν διασπαστικα/ανταγωνιστικα στον πρωταγωνιστη, που ειναι το μπαγκραουντ.

δεν ξερω εγω απ αυτα? που παιζω τετρις με τα σορκατς καθε μερα για να μην σκεπαστει η μορφη του Σφαγεα του μπλαβικεν??
Το main screed μπορεί να φαίνεται καθαρό αλλά από πίσω τα files είναι ολίγον σκόρπια....
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
dbg.jpg

Αυτό που φαίνεται σαν πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί, είναι πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί ο οποίος δε χωρά να κουμπώσει κάπου επειδή όλες οι υποδοχές είναι πιασμένες.
 
Last edited:

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
Τίμιο ακούγεται το λαπιτοπ.

Να μας το ποστάρεις το θηριάκι, όταν έρθει η ώρα

Αυτό που φαίνεται σαν πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί, είναι πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί ο οποίος δε χωρά να κουμπώσει κάπου επειδή όλες οι υποδοχές είναι πιασμένες.
ω ρε μαναμ, tha gates of hell.

Παίρνει λίγο τακτοποίηση μέσα το tower νομίζω. :)
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
Πάρτε και το δικό μου, αν και δεν έχω πειστεί πλήρως ότι όλο αυτό δεν έιναι παρά ένα περίτεχνο κόλπο του @ccwr γιά να δει τι έχουμε και να έρθει να μας ψειρίσει.

17117266487201.jpg
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
ω ρε μαναμ, tha gates of hell.

Παίρνει λίγο τακτοποίηση μέσα το tower νομίζω. :)
Παιρνει και αρκετη μαλιστα, αν και εχω πιασει πολλα καλωδια για να μην πετανε δεξια και αριστερα. Σκεφτομουν να επαιρνα ενα τρει για να εβαζα τον περισσευούμενο hdd αλλα και παλι που να το στηριζα;
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Με τόσο έντονο κόκκινο φωτισμό, ελπίζω ο κόσμος που περνάει απ´έξω να μη νομίζει τίποτε άλλο....
Οσο για τον HDD απλά βάλτον στο φούρνο μικροκυμάτων κ πάρε έναν SSD να σιάσεις.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317

Na σου ψειρίσω την κούπα με την σαντιγί, μπορεί. :cool: (τι είναι αυτό?)


Ρε σεις βάλτε και κανά, τεκ σπεκ. Δεν είμαστε ίνστα εδώ να ουμ :p
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
Na σου ψειρίσω την κούπα με την σαντιγί, μπορεί. :cool: (τι είναι αυτό?)
Mug cake

Specs: R9 7940HS - 16gb - RTX 4060 8gb - Win11

Για το mug cake, παίρνετε μια αντιhellion κούπα, βάζετε 1 αυγό (χωρίς το τσόφλι), 100 γρ πραλινα, 25 γρ αλεύρι γ.ο.χ και αν είστε μερακλήδες λίγο μπεϊκιν, ανακατεύετε καλά και 2½ λεπτά στην μεγάλη σκάλα στον φούρνο μικροκυμάτων, μετά 3 κιλά σαντιγί και παναγία μου, γιατί το κάνω αυτό στο εαυτό μου?
 
Last edited:

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
Όπως το βλέπω το setup σου @vlad ,αν σφάξεις μιά παρθένα όλα θα τακτοποιηθούν.

Με τόσο έντονο κόκκινο φωτισμό, ελπίζω ο κόσμος που περνάει απ´έξω να μη νομίζει τίποτε άλλο....
Οσο για τον HDD απλά βάλτον στο φούρνο μικροκυμάτων κ πάρε έναν SSD να σιάσεις.
Χαχαχαχα τι μλκες ειστε, κλαιω. Μπαλντ εχω μεσα 2 ssd και εναν nvme2, δεν εχω προβλημα με τους δισκους και ο συγκεκριμενος μια χαρα εξυπηρετει το σκοπο του, απλα δε χωραει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
View attachment 7658

Αυτό που φαίνεται σαν πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί, είναι πεσμένος δίσκος μέσα στο κουτί ο οποίος δε χωρά να κουμπώσει κάπου επειδή όλες οι υποδοχές είναι πιασμένες.
Πες μας τι pc εχεις? ΕΙχα βαλει και εγω καποιες φωτογραφιες το 2021 οταν αλλαξα καρτα γραφικων και το 2017 οταν αλλαξα επεξεργαστη μνημη και μητρικη. ΤΟ PC μου ειναι αυτο της υπογραφης
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Εχω κρατησει 3 απο τοτε το 2021 . Αυτεςpc.jpg
 

Attachments

  • pc 3.jpg
    pc 3.jpg
    1.3 MB · Views: 7
  • PC 2.jpg
    PC 2.jpg
    1.2 MB · Views: 7

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Bρηκα και τις αλλες AYTO EINAI TO TERAS MOY!!!!!
 

Attachments

  • PC 4.jpg
    PC 4.jpg
    1.7 MB · Views: 9
  • PC 5.jpg
    PC 5.jpg
    936.5 KB · Views: 10
  • PC 8.jpg
    PC 8.jpg
    1.3 MB · Views: 9

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
πρέπει να ανοίγω τα παράθυρα πιο συχνά και να μην βρικολακιάζω τόσο, άνοιξα να βγάλω την φώτο και είδα και πόση σκόνη έχει.
Το κουτί δεν έχει τίποτα να δείτε, μια παπαριά turbex που ξέμεινε και κρέμονται δίσκοι χωρίς πλαϊνό είναι.
Μόλις το μετακομίσουμε το γραφείο σπιτιού στο άλλο δωμάτιο θα βάλω κανένα της προκοπής mini ITX χωρίς φανφάρες. Θα ανεβάσω τότε :p

ginekapoueinaitoazax.jpg
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
Μηλοκλέφτη πρωινιάτικο; να κατέβουν τα φαρμάκια ? :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
όχι δεν έφτασα σε τέτοιο σημείο ακόμα, από χθες το βράδυ είναι :p
 
Top Bottom