What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Should I buy... ? ( Gorky 17)

malakemporas

Gelatinous Cube
Joined
Dec 5, 2012
Messages
60
Το γκειμ βρίσκεται στο indie Gala ( http://www.indiegala.com/ ) και πωλειται ξεχωριστά και στο Steam .
Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι παλιοί που το έχουν παίξει , θα ήθελα να δω αν όντως αξίζει να αφιερώσω κάποιες ώρες ( πόσες ? ) ?

Θα ήθελα και κάποιες ενναλακτικές προτάσεις για γκειμς σε παρόμοιο χώρο ( action-rpg ,ect )

:drummer:
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,820
Πάει πολύς καιρός που το είχα παίξει αλλά πρέπει να είναι γύρω στις 8 ώρες, ίσως λίγο παραπάνω. Γενικά είναι γραμμικό, έχει turn-based μάχες και η ατμόσφαιρά του θυμίζει αρκετά τα παλιά Resident Evil. Για την τιμή που το έχει (παρεπιπτόντως υπάρχει και στο GoG) πιστεύω αξίζει.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Το είχα μεγάλο άχτι το παιχνίδι, είχα παίξει ένα ντέμο μικρός, θυμάμαι το είχα βρει εκπληκτικό για τα δεδομένα της εποχής, ακριβώς όπως λέει ο Αδερφός Άνταν, σε σούπερ-σένιο εικαστικό περιτύλιγμα (για την εποχή).

Όταν το αγόρασα επιτέλους πέρυσι στο GoG και το έβαλα για να ζήσω το εφηβικό μου όνειρο, έφαγα ένα άλφα-βήτα-γάμμα ξενέρωμα, έχοντας συνηθίσει πλέον στις μοντέρνες "ευκολίες" και την πιο κινηματογραφική παρουσίαση. Κρίνω πως είναι ένας τίτλος ο οποίος δεν έχει γεράσει όμορφα, καθώς και η δράση του αυτή καθεαυτή, είναι αρκετά περιορισμένη και μετά από ένα σημείο, απλά κάνεις το σταυρό σου να σου έρθουν καλά criticals και πολεμάς ακριβώς τις ίδιες χλαπάτσες μέχρι να βαρεθείς τη ζωή σου.

Για ένα ντάλαρ βέβαια, δε χάνεις απολύτως τίποτα να το δεις!
 

malakemporas

Gelatinous Cube
Joined
Dec 5, 2012
Messages
60
Eiναι γύρω στα 6 $ για το ινδιε γκαλα και 5 ευρω στο στεαμ χωρις εκπτωσεις..
Κατάλαβα το ποιντ σου .Απλά το συστημά μου είναι αρκετά παλιό και ψάχνω απλές μη απαιτητικες λύσεις .Ευχαριστώ για τα σχόλια παιδιά!
 

malakemporas

Gelatinous Cube
Joined
Dec 5, 2012
Messages
60
ευχριστώ ! θα δω μηπως πάρω το γκαλά εχει κάποια ακόμα που μπορεί να θέλω!
 
Top Bottom