What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

SIFU

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Οι συντελεστές της ομάδας ανάπτυξης Sloclap θα πρέπει να είναι τεράστιοι οπαδοί των πολεμικών τεχνών. Δεν εξηγείται αλλιώς η προσήλωσή τους στα beat’ em ups, αφενός με το προ-πενταετίας multiplayer Absolver, που απέκτησε το δικό του φανατικό κοινό, αφετέρου με την πρόσφατη κυκλοφορία του Sifu. Ενός παιχνιδιού που θα λατρέψουν όσοι έχουν ανεβάσει μυωπία, παρακολουθώντας ταινίες του Bruce Lee, αλλά και σχετικά νεότερες παραγωγές, όπως το Oldboy ή το Kill Bill.
Ακολουθώντας κατά γράμμα λοιπόν τις βασικές αρχές των εν λόγω ταινιών, που συνήθως περιστρέφονται γύρω από μια ιστορία εκδίκησης, το Sifu μας τοποθετεί στα παπούτσια του μικρού υιού (ή θυγατέρας – το φύλο δεν παίζει κάποιο ρόλο, εκτός από την εμφάνιση) ενός δάσκαλου kung-fu της σχολής Waguan. Μία βροχερή νύχτα, μια ομάδα από πέντε σκοτεινούς τύπους εισβάλλει στο dojo και δεν αφήνει τίποτε όρθιο. Ο επικεφαλής της ομάδας δε, ο Yang, τον οποίο μάλιστα ελέγχουμε κατά τη διάρκεια του tutorial, στην αναπόφευκτη...

Continue reading...


 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,517
Γαμώτο. Το κόνσεπτ και η καλλιτεχνική διεύθυνση με συγκινούν τα μάλα και έχω ιδιαίτερη αδυναμία στις αποκλειστικότητες του Παναγιότατου Τιμοθέου. Από την άλλη, ξέρω πως μονάχα μετά το 2035 θα μπορούσα ν'ασχοληθώ όπως πρέπει μαζί του και είναι κρίμα κι άδικο.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
αν και δεν είμαι των roque like games είιναι στα υπόψη για μελλοντική αγορά.
Πολύ όμορφο και το review. Μπράβο.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Γαμώτο. Το κόνσεπτ και η καλλιτεχνική διεύθυνση με συγκινούν τα μάλα και έχω ιδιαίτερη αδυναμία στις αποκλειστικότητες του Παναγιότατου Τιμοθέου. Από την άλλη, ξέρω πως μονάχα μετά το 2035 θα μπορούσα ν'ασχοληθώ όπως πρέπει μαζί του και είναι κρίμα κι άδικο.

Δύσκολο. Τα αρθριτικά και η υψηλή πίεση δεν το επιτρέπουν.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,517
Σνίφ, σνίφ, πολύ φοβάμαι πως έχεις απόλυτο δίκιο Ζώρζ. Αντίο Σίφου, ΑΝΤΙΟ :D
 
Top Bottom