What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Σοβαρά τώρα, προτιμάτε την Yennefer από την Triss;

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Παίζω αυτό τον καιρό το Witcher 3 και πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα διαβάζοντας ότι ο περισσότερος κόσμος προτιμά την Yennefer ως romance option από την Triss. Πλάκα κάνετε ρε; Η Yennefer είναι ο πιο εκνευριστικός χαρακτήρας του παιχνιδιού, κάθε φορά που ανοίγει το στόμα της για να πει την σαρκαστική σαχλαμάρα της θέλω να βρίσω. Η Triss είναι κλάσεις ανώτερη και όσοι λέτε το αντίθετο είστε cucks. Αυτά.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠ' ΤΙΣ 19/05/2015.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,652
^"Ο άντρας είναι νταβάς και πρέπει να σώζει την πριγκίπισσα."
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Όσοι θέλετε μία ήρεμη ζωή νοικοκυραίου διαλέχτε την φλογερή κοκκινομάλλα. Αν είναι να ζαρώσεις από ανία, καλύτερα σαν κάρβουνο να ζεις, οπότε Γιεν με τα μπούνια
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,633
Όπως οι γυναίκες λένε πως "έχουν τον μαλακομαγνήτη" και άλλα παρόμοια, έτσι και οι άνδρες έχουμε ένα προγραμματιστικό σφάλμα στο DNA μας, σύμφωνα με το οποίο πάντα θα σνομπάρουμε τα "καλά κορίτσια" με τα οποία "ταιριάζουμε" και "περνάμε καλά", και θα εστιάζουμε πάντα στις διαβολογυναίκες που σου πρήζουν τα @@, σου κάνουν τη ζωή κόλαση και σου πηδάνε την ψυχολογία. Case in point, η Yennefer.

Επίσης βέβαια εν προκειμένω τη διαλέγουμε και επειδή είναι η canonical γυναίκα του Γκέραλτ με βάση το backstory. Οπότε είναι και θέμα RP.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
τι ειπε ο αθρωπας τωρα?? τι???
φουρκίστηκα, μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι, λογκαρισα με το επισημο ακαουντ, τα βλεπω ολα διπλά, στα προθυρα της εμβολης ειμαι.
τι ειπε ο άθρωπας?
μα το καλυμαύκι του παπαφλεσα, αλλο ενα τετοιο "σοβαρο" ερωτημα και θα με χασετε ουάνς εντ φορ ωλ.

:trollface:
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,824
Εγώ team κοκκινομάλλα από το πρώτο παιχνίδι ακόμα και για όλη την σειρά . Μόνη εξαίρεση μεμονωμένα περιστατικά που ήταν όμως ζήτημα ζωής ή θανάτου.;)

Μεγάλο ρόλο βέβαια έπαιξε ότι δεν είχα ιδέα για τα βιβλία όταν ξεκίνησα το 1 και γνωρίζεις την Triss πολύ νωρίτερα στο την yennyfer.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,652
Ας αφήσουμε τα βιβλία στην άκρη (παρότι με βολεύει αφού επιλέγω canon lore). Λέτε την Yennefer high bitch και δικαίως. Από την άλλη είναι ό,τι βλέπεις παίρνεις. Η Triss σε "παίζει κανονικά" καθόλη την τριλογία, αφού γνωρίζει τα πάντα και χρησιμοποιεί δικαιολογίες για να μην μιλήσει, ώστε να εξυπηρετήσει τους σκοπούς της (ανάμεσα και τους σαρκικούς).

Sorry, αλλά δεν θα πάρω. Λατρεία οι κοκκινομάλλες, αλλά η Triss είναι δίμουρη.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Έπαιξα το Witcher 3 δύο φορές επιλέγοντας την Triss την πρώτη φορά. Τη δεύτερη φορά είπα να πάω προς Yennefer για να δω και αυτή την επιλογή, αλλά την κρίσιμη στιγμή απλά δεν πήγαινε το χέρι μου στη συγκεκριμένη επιλογή, οπότε διάλεξα και πάλι Triss. Όπως είπε και ο Ναύαρχος η Yennefer ήταν πολύ αντιπαθητική για τα γούστα μου.
Βέβαια διαβάζοντας λίγα παραπάνω πράγματα για τα βιβλία (τα ίδια τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει ακόμα), αλλά και βλέποντας τη σειρά, τη συμπάθησα λίγο περισσότερο. Οπότε μηπως ήρθε η ώρα για τρίτο playthrough του W3;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,652
Αν ακολουθήσεις το quest της μέχρι τέλους, αξίζει τον κόπο. Διάβασε το Last Wish έστω προτού το κάνεις.

Είναι πολύ περίπλοκος χαρακτήρας, από την μονοδιάστατη, δίμουρη Triss. Σαν τον Πικάσσο ένα πράγμα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
...Triss.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Αμφιταλαντεύτηκα πολλάκις αλλά τελικά έμεινα πιστός στην Triss κυρίως για λόγους role-play και συνοχής της (videogame) saga.
Παρά την πλήρη αφοσίωσή μου στη φακιδομύτη και την αρχική αντιπάθεια προς την Yen για τους λόγους που ανέφερε κι ο Ναύραρχος, ομολογώ ότι σταδιακά άρχισα να κλονίζομαι και το quest με το djinn μου έσκισε την καρδιά... Το δεύτερο playthrough σε καμιά 10ετία από τώρα θα έχει σίγουρα Yen.

Πάντως ενώ το παιχνίδι με έπεισε για το παρελθόν των δυο τους, η Yen του Netflix δεν με κέρδισε. Καλά η τηλεοπτική Triss σκέτη τραγωδία, έπρεπε να την παίζει η κοπέλα που έκανε την Renfri, μην πω η τύπισσα που έκανε τη μάνα του Geralt. Κρίμα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Tο καλύτερο γκομενάκι ήταν η Keira Metz.
Επειδή στην αναβροχια καλό ειναι και το χαλάζι.
Η Triss είναι γυναίκα για πραγματα. Η Yennefer είναι γυναίκα για θεματα.

Το τι κάνει η Yennefer και τι παίζει με το lore δεν μας ενδιαφέρει. Αν δεν κάνω λαθος μιλάμε για προσωπικά γούστα και ένα γούστο για triss το έχω.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
μιλησες στη γέρικη καρδια μου, μαλαντρόι.
ξεχασα να το γραψω εκει στο θρέντ του τιβιγουίτσε, αλλά το σκεφτομουνα συνεχεια Πόσο θα ταιριαζε η ρενφρι στο ρολο της τρις η εστω καποιας άλλης τσούπρας.
τοσο απλη, καθαρη, γήινη ομορφια και τη σκοτωσανε οι παπαρες στο πρωτο επεισοδιο.
ειπαμε, καστινγκ απ τα λιντλ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
μιλησες στη γέρικη καρδια μου, μαλαντρόι.
ξεχασα να το γραψω εκει στο θρέντ του τιβιγουίτσε, αλλά το σκεφτομουνα συνεχεια Πόσο θα ταιριαζε η ρενφρι στο ρολο της τρις η εστω καποιας άλλης τσούπρας.
τοσο απλη, καθαρη, γήινη ομορφια και τη σκοτωσανε οι παπαρες στο πρωτο επεισοδιο.
ειπαμε, καστινγκ απ τα λιντλ.

Πραγματικά όμως.

@Northlander να λες διμούτσουνη ρε, γεμίζει ωραία το στόμα :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,652
Είναι αναφορα στο Mater Chef. :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Αν ακολουθήσεις το quest της μέχρι τέλους, αξίζει τον κόπο. Διάβασε το Last Wish έστω προτού το κάνεις.

Είναι πολύ περίπλοκος χαρακτήρας, από την μονοδιάστατη, δίμουρη Triss. Σαν τον Πικάσσο ένα πράγμα.

Το έκανα μέχρι τέλους το quest, απλά στο τέλος απάντησα το αντίθετο. Η Yennefer από το πρώτο λεπτό που εμφανίζεται στο παιχνίδι μέχρι και εκείνο το σημείο έχει τον Geralt κανονικά στο χέσιμο και στην υποτίμηση. Θα πρέπει να παίξεις τον Geralt ως εντελώς παντοφλάκια για να τα ανεχθεί όλα αυτά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,652
Nope. Όπως όλα στην πραγματική ζωή και στο έργο του Σαπκοφσκι δεν είναι άσπρο ή μαύρο. Έτσι είναι και στη σχέση μεταξύ Geralt και Yenn. Υπάρχουν πολλά λεπτά στοιχεία που καθορίζουν τη σχέση τους αλληλοεξαρτωμενη και άκρως ενδιαφέρουσα.

Επίσης το να λες παντοφλακια τον Geralt επειδή το βασικό αμόρε το αφήνει να έχει προσωπικότητα ενώ είναι τόσο μπηχτης που μόνο κάτι Drowner βόρεια του Pontar έχει αφήσει να μπορούν να κάτσουν, ακούγεται κάπως.
 
Top Bottom