What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ο Σκάρσγκαρντ είναι για όσκαρ και νόμπελ μαζί.

MVP MVP MVP MVP

“Calm. Kindness. Kinship. Love. I’ve given up all chance at inner peace. I’ve made my mind a sunless space. I share my dreams with ghosts. I wake up every day to an equation I wrote fifteen years ago from which there’s only one conclusion, I’m damned for what I do. My anger, my ego, my unwillingness to yield, my eagerness to fight, they’ve set me on a path from which there is no escape. I yearned to be a savior against injustice without contemplating the cost and by the time I looked down… there was no longer any ground beneath my feet. What is my… What is my sacrifice? I’m condemned to use the tools of my enemy to defeat them. I burn my decency for someone else’s future. I burn my life to make a sunrise that I know I’ll never see. And the ego that started this fight will never have a mirror or an audience or the light of gratitude. So what do I sacrifice? Everything!”

Άντε επιτέλους! Καιρό είχαμε να ακούσουμε λίγο διάλογο της προκοπής στο σύμπαν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πάμε όλοι μαζί: "ευχαριστούμε μαμά Disney που μας χάρισες το καλύτερο Star Wars από την εποχή της original trilogy ". Όχι μόνο να κραζετε!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ρε σεις ασχολούμαστε με το Andor αλλά βγήκαν τέλη Οκτώβρη μαζεμένα και τα 6 επεισόδια της animated σειράς Tales of the Jedi. Τα είδε κανένας?
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Ρε σεις ασχολούμαστε με το Andor αλλά βγήκαν τέλη Οκτώβρη μαζεμένα και τα 6 επεισόδια της animated σειράς Tales of the Jedi. Τα είδε κανένας?

Τίποτα ιδιαίτερο, αλλά βγαίνουν σε ένα απογευματάκι.

Παρεμπιπτόντως, Andor ep 11: MVP του επεισοδίου ένα droid ( :cry: ) και ένα διαστημόπλοιο ( 😲 ).
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τέλος η season 1 του Andor, έχει mid-credit σκηνή το τελευταίο επ.

Ακόμα ένα πολύ καλό επ. Μου άρεσαν πολύ
-η πομπή στην κηδεία
- η σύγκρουση του κόσμου με την Empire
- Θεά η Mon Mothma με το "Πάλι χαρτοπαίζεις ανεπρόκοπε!" Έπαιξε ωραία τα χαρτιά της για την τρύπα στα οικονομικά
- Μάθαμε και τι έφτιαχναν οι φυλακόβιοι, λογικό με τέτοιο QA να έχει critical flow 😛

Στο σύνολό της ήταν εξαιρετική σειρά. Ωραίοι χαρ/ρες (Luthen MVP μακράν), πολύ καλή η διαχείρηση τους, ωραία τοπία. Εξαιρετική η απεικόνιση της Empire ως δυνάστες και πως το εισπράτει ο απλός κοσμάκης. Μου άρεσαν οι κατάσκοποι και από τις δυο μεριές.
Όμορφα πράγματα.

Και πάμε καρφί για Ahsoka
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Στο season finale του Andor ήμουν ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ πως θα βάζανε την Ντέντρα να φασώνεται με τον Σύριλ σε εκείνη τη σκηνή που την έσωσε και ήμουν έτοιμος να αρχίσω να πετάω πράγματα στην οθόνη μόλις συμβεί, αλλά τελικά δεν το έκαναν. Εξεπλάγην φουλ.

Λένε για σεζόν 2 το καλοκαίρι του 2024. Καλά κρασά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το έχω αφήσει στο 4ο επεισόδιο, είμαι έτοιμος για το binge τώρα που τελείωσε η σαιζόν
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ναι αφού πρώτα το οδήγησαν στα τάρταρα, το έκαναν έρμαιο ανίκανων executives και σκηνοθετίσκων, κατέστρεψαν αγαπημένους χαρακτήρες της νιότης μας και έκαναν τον κόσμο να σιχαθεί όλο το σύμπαν σε σημείο να νοσταλγεί μέχρι και την άθλια prequel τριλογία, αποφάσισαν μετά από 10 χρόνια να δώσουν σε 1-2 ικανούς ανθρώπους το δικαίωμα να φτιάξουν σειρές στον κόσμο οι οποίες απεδείχθησαν καλές. ΣΩΤΗΡΙΑ!
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942

Δεν έχω δει τίποτα μετά το Mandalorian, αλλά με ψήσατε. Διάβασα και το παραπάνω σήμερα και, αν και λίγο πριτένσιους, αφήνει υποσχέσεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ακομα κι εγω εχω μπει στον πειρασμο, που την τελευταια φορα που ειδα μηλο, το πεταξα στα σκουπιδια.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναι αφού πρώτα το οδήγησαν στα τάρταρα, το έκαναν έρμαιο ανίκανων executives και σκηνοθετίσκων, κατέστρεψαν αγαπημένους χαρακτήρες της νιότης μας και έκαναν τον κόσμο να σιχαθεί όλο το σύμπαν σε σημείο να νοσταλγεί μέχρι και την άθλια prequel τριλογία, αποφάσισαν μετά από 10 χρόνια να δώσουν σε 1-2 ικανούς ανθρώπους το δικαίωμα να φτιάξουν σειρές στον κόσμο οι οποίες απεδείχθησαν καλές. ΣΩΤΗΡΙΑ!

Ευχαριστώ όμως δεν είδα να γράφεις...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΘΛΙΑ ΤΑ PREQUELS! Λίγος σεβασμός δε βλάπτει...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το "άθλια" είναι ήπιος χαρακτηρισμός. Και ως Star Wars προϊόντα αλλά και ως ταινίες εν γένει. Μπορεί να αρέσουν σε κάποιους, δεν κρίνω, κυκλοφορεί πολλή ανωμαλία στον κόσμο, αλλά παραμένουν άθλια. Τα έχω πει και στα βιβλία μου.

ΥΓ. Σχόλιο του admiral στα comments εκείνου του άρθρου:

Τα sequels είναι μια ακόμα απόδειξη ότι την "φόρμουλα της Marvel" θέλει πολλή μαγκιά για να την πετύχεις. Όσοι προσπάθησαν να την αντιγράψουν έσπασαν τα μούτρα τους.

:alien:
 
Top Bottom