What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars: the Old Republic

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
10-year anniversary κιόλας. Διάβολε. Ακόμα θυμάμαι το πώς περίμενα τότε για να παίξω το game στο launch του.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Μετά το πολύ μέτριο σαν ιστορία Knights of the Eternal Throne expansion το εγκατέλειψα οριστικά. Δεν ήταν κακή ιστορία απλά πιστεύω δεν ήταν star wars. Είχε ξεκινήσει ένα γενικό overhaul σε armors αντικείμενα κτλ μετά από αυτό αλλά δεν το είδα ποτέ. Δεν έγινε ποτέ wow killer όπως φιλοδοξούσε αλλά δεν ήταν κακή εμπειρία για star wars fans.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
Μετά το Eternal Throne η φάση επιστρέφει στο "Empire vs Republic", οπότε υπάρχει μια επίφαση έστω παλιού καλού Star Wars.

Μετούτα καιμεκείνα επέστρεψα χθες στο γκεημ για να βγάλω τα Story Missions που μου έμειναν πριν το νέο expansion, και θυμήθηκα το μεγαλείο (...) της γραφής του παιχνιδιού.

Σε κάποια φάση στο πλαίσιο του main quest πρέπει να κάνεις ατάκ σε μια βάση, και έχεις στους διαλόγους επιλογή αν θα πάρεις μαζί σου κάποιους NPC ή θα τους αφήσεις πίσω και θα πας μόνος σου. Διάλεξα να τους πάρω μαζί μου, και από περιέργεια γοογλάρω για να δω τι γίνεται αν τους αφήσεις πίσω.

Η απάντηση: "Τίποτα. Σου λένε πως δεν τους νοιάζει η άποψή σου, και έρχονται μαζί σου ούτως ή άλλως".

Έπος. Πληθώρα επιλογών. Branching storylines. Συγγραφική δεινότητα.

Πάντως έχει μια άλφα πλάκα το στόρι. Επανέρχονται και NPCs όπως ο Darth Malgus και τα force ghosts του Revan, της Meetra Surik και του αιώνιου μπρο Darth Marr.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Εγώ δεν το έπαιξα στο release αλλά το θυμάμαι σαν αποτυχία ως mmo. Το χαρακτήριζαν single player with chat
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
Το προγραμματισμένο expansion πήρε αναβολή 2 μηνών και θα βγει εν τέλει στις 15 Φλεβάρη.

 
Top Bottom