What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam - O ναός του Γκέιμπ

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Η AMD θα πρέπει να κάνει κάτι καλύτερο στις κάρτες γραφικών. Έχει μείνει πολύ πίσω.
τι να σου κάνει και η amd όταν παρακαλάς να σου βγάλει καρταρα για να πάρεις φτηνότερα nvidia? :trollface:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
τι να σου κάνει και η amd όταν παρακαλάς να σου βγάλει καρταρα για να πάρεις φτηνότερα nvidia? :trollface:

Έχεις ένα δίκιο, δεν μπορώ να πω. Θα είχε όμως ενδιαφέρον να δούμε αν η AMD θα μπορούσε να διεκδικήσει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς με μια πιο επιθετική πολιτική στην τιμολόγηση.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
"There also does not appear to be a counter-message when looking up Epic Store-related terms. " Γαμωτο!!! Ετσι θα αρχιζε ο πρωτος παγκοσμιος client war
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Μετά από μήνες ξεκίνησα παιχνίδι που είχα στο steam και έτσι είναι η πρώτη μου επαφή με το νέο interface

Ένα χαρακτηριστικό που μου λείπει και δεν μπορώ να βρω που υπάρχει είναι το ποσοστό ολοκλήρωσης όταν κάνει sync τα saves του παιχνιδιού. Το αφαίρεσαν ή είναι κρυμμένο?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Μετά από μήνες ξεκίνησα παιχνίδι που είχα στο steam και έτσι είναι η πρώτη μου επαφή με το νέο interface

Ένα χαρακτηριστικό που μου λείπει και δεν μπορώ να βρω που υπάρχει είναι το ποσοστό ολοκλήρωσης όταν κάνει sync τα saves του παιχνιδιού. Το αφαίρεσαν ή είναι κρυμμένο?

Και εγώ δεν το έχω βρει, λογικά το αφαίρεσαν.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Επεσε το πρωτο στο ενα ταληρο και μολις το τσιμπησα. Ελπιζω να μπορω να το παιξω χωρις χειριστηριο ε :p
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
anomalia.jpg
έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτή η ανωμαλία; Δοκιμάζω verify integrity και δεν το προχωράει κάν. Όχι τίποτα άλλο μήπως γλιτώσω το να ξανακατεβάσω 85gb. Παίρνει αρκετή ώρα όπως είναι η σύνδεσή μας.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947

Επεσε το πρωτο στο ενα ταληρο και μολις το τσιμπησα. Ελπιζω να μπορω να το παιξω χωρις χειριστηριο ε :p

Νομίζω θα ζοριστείς αρκετά χωρίς χειριστήριο αλλά αφού το πήρες ήδη, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Προσωπικά το παιχνίδι μού τσάκισε τα νεύρα σε αρκετά σημεία (πέρα από το διαβόητο sequence με το νερό). Στο τέλος μου έμεινε μια γλυκόπικρη γεύση γιατί η συγκλονιστική ομορφιά του συχνά επισκιάζεται από φτηνούς θανάτους και difficulty spikes (κυριολεκτικά και μεταφορικά – έχασα το μέτρημα πόσες φορές ψόφησα από αγκάθια), τα οποία έρχονται σε αντίθεση με την παραμυθένια ατμόσφαιρά του.
Κι όλα αυτά ενώ έπαιζα με χειριστήριο, δηλαδή τον θεωρητικά "βολικότερο" τρόπο. Οπλίσου με υπομονή. Το game αξίζει αλλά δεν χαρίζει κάστανα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
View attachment 280
έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτή η ανωμαλία; Δοκιμάζω verify integrity και δεν το προχωράει κάν. Όχι τίποτα άλλο μήπως γλιτώσω το να ξανακατεβάσω 85gb. Παίρνει αρκετή ώρα όπως είναι η σύνδεσή μας.


Κατέβασε στο ψιλοάσχετο 97mb όταν έκανα validate, πάντως ολοκληρώθηκε κανονικά. Δεν έχω ιδέα για την περίπτωσή σου :unsure: :( .
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Νομίζω θα ζοριστείς αρκετά χωρίς χειριστήριο αλλά αφού το πήρες ήδη, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Προσωπικά το παιχνίδι μού τσάκισε τα νεύρα σε αρκετά σημεία (πέρα από το διαβόητο sequence με το νερό). Στο τέλος μου έμεινε μια γλυκόπικρη γεύση γιατί η συγκλονιστική ομορφιά του συχνά επισκιάζεται από φτηνούς θανάτους και difficulty spikes (κυριολεκτικά και μεταφορικά – έχασα το μέτρημα πόσες φορές ψόφησα από αγκάθια), τα οποία έρχονται σε αντίθεση με την παραμυθένια ατμόσφαιρά του.
Κι όλα αυτά ενώ έπαιζα με χειριστήριο, δηλαδή τον θεωρητικά "βολικότερο" τρόπο. Οπλίσου με υπομονή. Το game αξίζει αλλά δεν χαρίζει κάστανα.

Χμμμ ελεγα να το αρχισω στο hard...θα το δοκιμασω τοτε στο normal difficulty αφου το λες ετσι και αν δω οτι δε παλευεται ουτε κει, δε θα ντραπω να το ριξω στο easy. Ουτως η αλλως για την ατμοσφαιρα και το lore θα το παιξω :D

Απο περιεργεια, τι δυσκολια το δοκιμασες;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ναι καλύτερα normal ξεκίνα, έχει κάποιες δύσκολες στιγμές αλλά μην φανταστείς τίποτα απάλευτο-σαν-από-εφιάλτη-12χρονου-Γιαπωνέζου.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Χμμμ ελεγα να το αρχισω στο hard...θα το δοκιμασω τοτε στο normal difficulty αφου το λες ετσι και αν δω οτι δε παλευεται ουτε κει, δε θα ντραπω να το ριξω στο easy. Ουτως η αλλως για την ατμοσφαιρα και το lore θα το παιξω :D

Απο περιεργεια, τι δυσκολια το δοκιμασες;

Μην κάνεις κανένα αστείο και πας για Hard. Εγώ ξεκίνησα στο Normal και μετά από 2-3 ώρες απαλεψιάς το έριξα στο Easy. Ωστόσο έκανε ελάχιστη διαφορά γιατί επηρεάζει κυρίως το action κομμάτι και όχι το platforming που είναι και το μεγάλο ζόρι. Π.χ. τύχαινε συχνά να πέφτω στα αναθεματισμένα αγκάθια κι αντί για ένα hit ψόφαγα με δύο. Big deal, ούτως ή άλλως άπαξ και πέσεις εκεί δεν έχεις γλιτωμό στο 90% των περιπτώσεων.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Νομίζω ότι εξαρτάται και από την εξοικείωση που έχεις με τα platforms. Αν και το παίζω κι εγώ με χειριστήριο με δυσκολεύει πολύ, αφού δεν είχα καμία επαφή με το ειδός.
Πάντως είναι πανέμορφο παιχνίδι και πραγματικά αξίζει μιας και χτες κυκλοφόρησε και το δεύτερο ( Ori and the Will of the Wisps) day one GamePass και για PC.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Νομίζω ότι εξαρτάται και από την εξοικείωση που έχεις με τα platforms.

Ισχύει, κι εμένα η επαφή μου με καθαρόαιμα platform παιχνίδια είναι πολύ μικρή γι' αυτό και υπέφερα τόσο. Αλλά κρίνοντας από το γεγονός ότι ο φίλος (μάλλον) δεν έχει χειριστήριο, το θεώρησα δύσκολο να είναι φανατικός των platforms 🤷‍♂️
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Λοιπον εχετε δικιο...platform εχω να παιξω απο την εποχη του earthworm jim/crash bandicoot και λοιπα. Η εχω παιξει και κατι αλλο και δε θυμαμαι; χμμμ... Τεσπα θα δοκιμασω σε λιγο και θα σας ριξω ανταποκριση!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
WTF...

Ξαφνικά ζητούν πλήρη στοιχεία (ονοματεπώνυμο και διεύθυνση κατοικίας) ακόμα και για το Steam Wallet...
 

Attachments

  • 2020-03-31.jpg
    2020-03-31.jpg
    17.3 KB · Views: 18
Last edited:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Λέω να βάλω τα εξής στοιχεία:

Ονοματεπώνυμο: Dim Gian Bot
Διεύθυνση: Ρεϊκουί Φόρουμ 0101

[Το πρώτο μου double post!!! (επειδή συγχύστηκα)]
 
Top Bottom