What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Announcement Στηρίξτε το RQGR κάνοντας αγορές σε Humble, Fanatical κλπ μέσα από τα AFFILIATE LINKS μας

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Να προτείνω να είναι πιο εύκολα διαθέσιμα τα λινκς? Ίσως από την κεντρική σελίδα του σιτε?
Αϊτή την στιγμή έχει μόνο του HB.
Θυμόμουν ότι υπάρχει και με το Fanatical αλλά έπρεπε να το κάνω search για να βρω αυτό το θέμα. Κάποιο μέλος που δεν το γνωρίζει (όπως εγώ τώρα είδα για τα WinGameStore ) δεν θα προσφέρει τον οβολό του :(
Από το Sweeney θα τα περιμένουμε όλα???:p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Θα κοιτάξουμε να υλοποιήσουμε σταδιακά όσο πιο διακριτική εφαρμογή γίνεται των affiliate banners μέσα στο σαιτ. Υπάρχει η επιλογή πχ να εμφανίζεται κι ένα banner κάτω από το πρώτο ποστ σε κάθε thread, αλλά κάτι τέτοιο ίσως ήταν λίγο invasive.

Ίσως φτιάξουμε ξεχωριστή σελίδα "Affiliates" στην κεντρική όπου θα έχουμε συγκεντρωμένα όλα τα banners.
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Ίσως φτιάξουμε ξεχωριστή σελίδα "Affiliates" στην κεντρική όπου θα έχουμε συγκεντρωμένα όλα τα banners.

Αν και θα απαιτεί περισσότερο χρόνο και θα θέλει συντήρηση, πιο αποδοτικό θα ήταν ίσως αυτή η σελίδα να περιέχει και έναν κατάλογο με καινούργιες κυκλοφορίες και τρέχουσες προσφορές.

Αυτό με το banner δεν είναι τόσο κακό. Μπορείτε να το κάνετε μόνο σε thread που αφορούν συγκεκριμένο παιχνίδι και όχι σε όλα, και να έχει links μόνο για το συγκεκριμένο παιχνίδι (αν και εφόσον είναι διαθέσιμο σε stores που έχετε affiliate).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
δεν είχατε affiliate και στο gog?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το έχουμε ξαναναφέρει πιστεύω. Το GOG έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό (τουλάχιστον 1 χρόνο) το affiliate πρόγραμμά του και το περιόρισε σε πολύ λίγους και εκλεκτούς streamers (αν εξακολουθεί να υφίσταται με την ίδια μορφή).

Προς το παρόν έχουμε το Humble Bundle και το Fanatical. Το πρώτο είναι το πλέον επιτυχημένο και είμαστε πολύ περήφανοι και -κυριότερα -ευγνώμονες απέναντί σας που έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο ώστε να καλύπτει τα πάγια έξοδα συντήρησης του site.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Μπορεί και να έχει, αλλά νομίζω είναι περισσότερο για να σου στέλνουν indie δημιουργοί review κωδικούς. Θα το ψάξω αργότερα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Το έχουμε ξαναναφέρει πιστεύω. Το GOG έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό (τουλάχιστον 1 χρόνο) το affiliate πρόγραμμά του και το περιόρισε σε πολύ λίγους και εκλεκτούς streamers (αν εξακολουθεί να υφίσταται με την ίδια μορφή).

Προς το παρόν έχουμε το Humble Bundle και το Fanatical. Το πρώτο είναι το πλέον επιτυχημένο και είμαστε πολύ περήφανοι και -κυριότερα -ευγνώμονες απέναντί σας που έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο ώστε να καλύπτει τα πάγια έξοδα συντήρησης του site.

Γενικά έχει κάνει μειώσεις το GoG!!. εκείνο το Connect έχει σταματήσει!!!
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Προς το παρόν έχουμε το Humble Bundle και το Fanatical. Το πρώτο είναι το πλέον επιτυχημένο και είμαστε πολύ περήφανοι και -κυριότερα -ευγνώμονες απέναντί σας που έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο ώστε να καλύπτει τα πάγια έξοδα συντήρησης του site.

Το instant; Έχει βάλει καπέλο 13%, αλλά κάποιες φορές συμφέρει και αυτό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Το Instant έκανε κάτι αλλαγές στο site και το UI του, που για κάποιο λόγο είχαν ως αποτέλεσμα να χάσουμε τα χρήματα που υπήρχαν στον affiliate λογαριασμό μας, ο οποίος ξαναπήγε στο μηδέν. Απειροελάχιστα ευρώ χάθηκαν ουσιαστικά, αλλά ακόμα και έτσι wtf fam.

Παρ'όλα αυτά βλέπω τώρα πως μπήκαν 30κάτι σεντς στο λογαριασμό, οπότε είτε άρχισαν σταδιακά να επιστρέφουν τα λεφτά είτε κάποιος έκανε αγορά από το λινκ. Άρα, όπως και να έχει, εξακολουθεί να λειτουργεί κανονικά.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Πες τους να βαλουν το Age of Empires 2 στον καταλογο να το τσιμπισωωωωωω pls. Κατι μου ελεγε μεσα μου, οταν πρωτομπηκα στο σαιτ, οτι καπου θαχω ΜΕΣΟΝ!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πάντα το έλεγα εγώ ότι το Epic Games Store είναι το μέλλον και αξίζει να το στηρίξουμε.

1200px-Panellinio_Sosialistiko_Kinima_Logo.svg.png
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Παιδιά για να αγοράσω ένα double pack μέσω του λινκ από το instant gaming κάνω απλά κλικ στο λινκ σας και δουλεύει κανονικά?
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Παιδιά για να αγοράσω ένα double pack μέσω του λινκ από το instant gaming κάνω απλά κλικ στο λινκ σας και δουλεύει κανονικά?
Μιας και είμαι το μόνο βαμπίρ τέτοια ώρα μέσα, νομίζω ναι. Αν πατήσεις το link θα σου βγάλει και κατάληξη στην διεύθυνση στον Browser ragequit.
 
Top Bottom