What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ενταξει, οκ, υπαρχει το αστειακι με τους ηλιους, ολα καλα, ολα ανθηρα, προχωραμε, αλλά απο κει και περα μεταξυ αστειου και πολυ σοβαρου να λεμε συνεχεια τι χαος αφησε το πασοκ στη χωρα, δεν το κατανοω.
δεν το ψηφιζω πλεον και δε με αφορα τι κανει τωρα, αλλά να βαζουμε στη ζυγαρια τα 3ο χρονια πασοκ η ξερω γω τα σκαρτα 5 συριζα με τα υπολοιπα 150 -200 ειναι χασμα λογικης.

συγνωμη για το σοβαρο υφος, ισως δεν ηταν ποστ για τον χειρομαλαχτη. τι διαλο τους εχω φτιαξει τους πολλαπλους εαυτους?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Μιλάμε για τον ίδιο ΣΥΡΙΖΑ που εφάρμοσε όλες τις πρακτικές που ήξεραν τα στελέχη του ΠΑΣΟΚ τα οποία εγκολπωσε όταν"γιγαντώθηκε"?

Η πολιτική έχει συνέχεια. Εκτός αν θεωρείς ότι ο Άκης ήταν ο αποκλειστικός μαγαρισμενος εκεί. Για να δώσω ένα παράδειγμα ώστε να μην μιλάμε στον αέρα, όλη η ένταση που υπάρχει τώρα στο Αιγαίο είναι αποτέλεσμα των χειρισμών Σημίτη στην κρίση των Ιμίων που επί της ουσίας δέχτηκε γκριζοποίηση από τους συμμάχους.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
δε θα μπω σε κουβεντα "επικαιροτητας".
οκ, ν αθροισουμε λοιπον 30 + 5 = 35.
και να το βαλουμε στη ζυγαρια με το 150.
και θα γειρει απ το 35 καταλαβαινω.
οκ, ολα καλα.
ευτυχως ο λαος ψηφισε σοφά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Δυστυχώς επέλεξες να διαβάσεις τα μισά ή να τα ερμηνεύσεις λάθος. Δεν συζητάμε την επικαιρότητα, αλλά το πώς επιλογές του παρελθόντος στοιχειώνουν το μέλλον. Τα υπόλοιπα είναι συναισθηματισμοί.

Οι αναλογίες είναι πολύ σκληρές για να επιβεβαιώνουν τη διάσημη πρόταση της "κριτικής του Λουδοβίκου Φόυερμπαχ".

Λέγοντας αυτά ξεκαθαρίζω ότι φυσικά δεν είμαι με αυτό το κοσμοπολίτικο, καλογυαλισμένο, ακροδεξιό συνοθύλευμα που είναι κυβέρνηση και το οποίο ξέπλυνε ο ΣΥΡΙΖΑ καλά ώστε να βρεθεί σε αυτήν τη θέση. Ούτε υποστηρίζω τον ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά η λογική του "μη χείρον, βέλτιστον" έχει οδηγήσει την ανθρωπότητα σε καθολική στασιμότητα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Λέγοντας αυτά ξεκαθαρίζω ότι φυσικά δεν είμαι με αυτό το κοσμοπολίτικο, καλογυαλισμένο, ακροδεξιό συνοθύλευμα που είναι κυβέρνηση

Εγώ είμαι! Δεξιά = πρόοδος!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Πήγαινε κάνε παρέα με τη συνάδελφο την εισαγγελέα που έβγαλε λάδι όλη τη ΧΑ σήμερα, τότε. :)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
H Πασοκαρα εχει μεινει στην μνημη μας ως η απολυτη κυβερνητικη διαφθορα και οι πρασινοφρουροι ως οι απολυτοι αντικοινωνικοι-τοξικοι-διαβρωτικοι καννιβαλοι. Αυτη ειναι η αληθεια και ετσι ηταν.
Ειναι λιγο ενοχλητικο, ομως εαν κανουμε μια συγκριση του Ανδρεα Παπανδρεου με τους προσφατους "ηγετες" θα δουμε οτι εχουμε κλασει μεντες.

επειδη ειναι στην επικαιροτητα. οι τουρκικες προκλησεις με τα τρυπανια τους.
επι Παπανδρεου, το τουρκικο σισμικ δεν περασε ποτε τα θαλασσια συνορα για ερευνες στο Αιγαιο, επειδη η εντολη ηταν να βυθιστει.
στο προσφατο παρελθον ο αερας πηρε την σημαια και σημερα οι τουρκοι τρυπανε οτι και οπου γουσταρουν.
επι Παπανδρεου, οι σχεσεις με τον αραβικο πολιτικο κοσμο ηταν αψογες, ειδικα με την Λιβυη. Οι επομενοι ελληνες πολιτικοι εδειξαν τα οπισθια τους στους αραβες αλλα αυτη η σχεση παραμενει σε σχετικα καλα επιπεδα. Ναι, οι καταστασεις εχουν αλλαξει αλλα δεν δικαιολογει τιποτα.
Ο Παπανδρεου ειχε ενα αχτι με ΝΑΤΟ και ΕΟΚ ομως εκανε πολυ καλα deal. Σημερα μας κλανουν ολοι και θεωρουμε μεγαλες διπλωματικες επιτυχιες το κουνημα του δαχτυλου προς τους τουρκους. Η ΕΟΚ ειπε οτι αυτο που κανει η Τουρκια ειναι αδικο.

Στο δικαστικο θεμα που εθιξε ο Βορειος, το νου σας ρεμαλια. Οποιος θεωρει οτι η αλλαγη κυβερνησης και η αυξηση της αστυνομικης βιας ειναι ασχετα μεταξυ τους, να κοψει τα βαρια. Η εισαγγελικη δηλωση-εμετος ειναι δικαστικο σκανδαλο και καθολου ασχετο με την αλλαγη της κυβερνησης. Πριν τις εκλογες εμφανιστηκαν στοιχεια που μπλεκουν ολους τους Ναζι και τωρα φταιει ο χοντρος. Συντομα θα αποφυλακιστει επειδη του ειχε πεσει το ζαχαρο και δεν ηξερε τι κανει.

Αυτη την στιγμη, η ελληνικη κοινωνια περναει απο βραστηρα για παστεριωση. Καποιοι θελουν μια κοινωνια που να θυμιζει καλοκαιρινη ταινια του Δαλιανιδη με τον Βουτσα σε λουξ ξενοδοχειο. Ο Κυριακος θελει να γινει ο μπαμπας μας και εμεις τα υπακουα παιδια του.

Οριστε το ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

image.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

2 από τα μέλη του ΚΑΣ είναι έμμισθοι υπάλληλοι της Αττικό Μετρό και έχουν οικονομικό συμφέρον από την καθυστέρηση του έργου, αλλά αυτό δεν κρίθηκε ικανό κριτήριο για την εξαίρεσή τους από τη διαδικασία ψηφοφορίας.

Ούτε τα προσχήματα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
το ξερω οτι το ξερετε, επειδη τα ξερετε ολα. το ξερω επειδη κι εγω τα ξερω ολα.


πως θα καταντησουμε να παιζουμε pay per frame, γιατι εκει θα παει στο τελος η φαση.
Η κατασταση των παιχνιδιων στα κινητα εχει γινει ηδη αφορητη. καθε δεκα δευτερολεπτα διαφημισεις 30 δευτερολεπτων και τα υπολοιπα τα εξηγει ο τυπος στο video.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Φίλες φίλοι κι οι υπόλοιποι. Το ΠΑΣΟΚ πότε ακριβώς έφυγε; Γιατί είτε έμμεσα είτε άμεσα, αυτοί κυβερνάνε ακόμα.
Αφήνω αυτή την συνέντευξη εδώ, από το καλύτερο talk show της χώρας με τον ανεπανάληπτο Σαχίνη.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
επειδη το play το πατησα. δυστηχως δεν εχω 59' ελευθερα. θα σταθω στην λεπτομερεια.
αποφευγει συστηματικα να πει "οι τουρκοι" που ειναι και το σωστο. σωστα; αλλο οι τουρκοι και αλλο η τουρκικη κυβερνηση.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Νομίζω ότι όσο και να μην είναι ικανός να υπερβεί τον σκόπελο του 6%, ο λόγος του είναι πάντοτε ορθός και to the point.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
εχω την εντυπωση οτι ο βορειος μπορει να μας καθοδησει καλυτερα στο θεμα του Γενικου Γραμματεα-κομισαριου.
:trollface:

αλλα ναι. αν υποθεσουμε οτι υπαρχουν νορμαλ ανθρωποι σε αυτον τον κοσμο, δεν θα μπουν στην διαδικασια να τον συγκρινουν με προσωπικοτητες οπως ειναι τα μελη του κιναλαχαχα, τον αδωνη, τον κυριακο και γενικα την πλειοψηφια της βουλης.
εγω προσωπικα δεν μπορω να κανω τετοιου ειδους συγκρισεις. Δεν ειναι μονο θεμα πολιτικης ικανοτητας αλλα οπως και να το κανουμε, πως να τον συγκρινουμε με αυτον το πολιτικο πιδακα;



Ή με αυτον


και παει λεγοντας επειδη θα πρεπει να κανω link ολοκληρο το youtube με εξαιρεση τα video με μαγιο.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Πρώτη φορά που patchαρεται ταινία ενώ παίζεται στους κινηματογράφους
 
Top Bottom