What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
μαλλον την εβαλε μολις καταλαβε οτι τον τραβανε με τα κινητα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τι γκανι λέει ο άλλος; 😂😂
Πέρα από την πλάκα, είδα το βίντεο στο σταρ και πραγματικά το μοντάζ έδειχνε εντελώς άλλη ιστορία.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222
Τι έγινε ξέρουμε τελικά;

Οι μεν λένε ότι πήγε να πάρει την γκόμενα από το πανεπιστήμιο και του την πέσανε, οι δε λένε ότι πήγε να συλλάβει μικροπωλητή και του την πέσανε... Όπως και να χει ξέρουμε ότι άοπλοι όρμισαν σε ένοπλο και κατέληξε ο οπλισμένος πρησμένος από το ξύλο, κάτι λέει αυτό...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εκτός υπηρεσίας με περίστροφο μέσα σε χώρο με κόσμο; Πολύ έξυπνος ρε παιδί μου....
Βρωμάει και λίγο προβοκάτσια εδώ που τα λέμε.

Χθες λέγαμε για τον Ιντιάνα Τζόουνς, σήμερα σας έχω κάτι από την πραγματική αρχαιολογική σκαπάνη
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ψαχνοντας το news247.gr αρθρα για να τρολλαρω με τη γριπη (τους τελευταιους μηνες εχει γινει το κατεξοχην clickbait news website) επεσε το ματι μου πανω σε αυτο.


Θυμαμαι λιγους μηνες παλαιοτερα ενα videakι των Kings&Generals για τους Μαγια που ελεγαν πως πιθανολογειται οτι μια τυπισσα μιας πολης-κρατους εκανε ντου σε γειτονικη πολη-κρατος που ηταν απεναντι απο βαλτο, αλλα επειδη βαριοτανε ξερω γω, εφτιαξε λεωφορο ΜΕΣΑ απο το βαλτο και αιφνιδιασε την εχθρικη πολη! Γαματο να βλεπεις οτι επιβεβαιωνεται απο το lidar :D
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ετσι ειναι αυτα....δε μπορεις να το παιζεις τσαμπουκας σε κλειστη κοινωνια οπως στην Αθηνα και Σαλονικη...σε βρισκουν και μπουμ! Εγω ειμαι κατα της βιας (λεμε τωρα) αλλα καλα να παθουνε

 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222
Εκτός υπηρεσίας με περίστροφο μέσα σε χώρο με κόσμο; Πολύ έξυπνος ρε παιδί μου....

Δικαιωμά του είναι πάντως να οπλοφορεί και εκτός υπηρεσίας. Γενικά δεν αφήνουν τα όπλα στα τμήματα επειδή είναι ξέφραγο αμπέλι και γίνονται κλοπές....

Βρωμάει και λίγο προβοκάτσια εδώ που τα λέμε.
Τέσπα δεν μ αρέσει να να βγάζω εντυποσιολογικά συμπεράσματα και νομίζω ότι όποιος σέβεται την γνώμη του γενικά πρέπει να κρατάει πολύ μικρό καλάθι... ΠΑΡΑ πολύ μικρό

Ετσι ειναι αυτα....δε μπορεις να το παιζεις τσαμπουκας σε κλειστη κοινωνια οπως στην Αθηνα και Σαλονικη...σε βρισκουν και μπουμ!
Πολύ σοφό το καλά να πάθουν... θα πεις το ίδιο αν κατέβουν τώρα άλλοι 1000 ματατζήδες στο νησί, εξαιτίας αυτής της κίνησης;;;

Η βία φέρνει μόνο βία.. δεν λύνει τίποτα(μεγάλη κουβέντα αυτή, πχ για περιπτώσης άμυνας πάσο). Θα ήλπιζε κάποιος ότι μετά από 10000 χρόνια ανθρώπινης ιστορίας θα είχαμε καλύτερους τρόπους να λύνουμε διαφωνίες... και δεν αναφέρομαι σε καμία πλευρά συγκεκριμένα.. ούτε στην υποτιθέμενη ηθική βία ούτε στην νόμιμη.
 
Last edited:

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222
Ακριβώς αυτή η νοοτροπία δημιουργεί μια ατελείωτη αλυσίδα βίας...

Δια της βίας ήρθαν εδώ οι πρόσφυγες και οι μετανάστες, δια της βίας πάνε να σταματήσουν τις επιτάξεις, με βία πάει το κράτος να τις επιβάλει κτλ κτλ..
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,222
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει ;-) Λες να έφυγαν από το ξύλο;

Να δούμε αν θα ανοίξει το κλειστό κέντρο ή όχι, εκεί είναι η ουσία
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Αφου δε μπορουν να δειρουν νησιωτες ας δειρουν φοιτητες
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Η εξέλιξη του Ασθενοφόρου και των διασωστών στη σειρά GTA

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
87874833_2945397495503979_5945988033508540416_o.jpg



ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
87874833_2945397495503979_5945988033508540416_o.jpg



ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ

Παλι καλά που υπάρχουνε και οι Ουγγροι δλδ....ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝΕ ΤΣΙ ΚΥΠΡΙΟΥΣ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ???? ΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ?
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τέσπα δεν μ αρέσει να να βγάζω εντυποσιολογικά συμπεράσματα και νομίζω ότι όποιος σέβεται την γνώμη του γενικά πρέπει να κρατάει πολύ μικρό καλάθι... ΠΑΡΑ πολύ μικρό

Είναι που έχουν δει πολλά τα μάτια μας από τις κυβερνήσεις που περάσανε, οπότε και υπάρχει καχυποψία στα πάντα. ειδικά με τα γεγονότα στα νησιά του βορειοανατολικού Αιγαίου, δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποιος ήθελε να μας βγάλει κήρυγμα για τους κακομοιρους αστυνομικούς. Τώρα το τι ακριβώς συνέβη μάλλον δεν θα το μάθουμε και ποτέ. Πάντως καλό θα ήταν, αν οι αστυνομικοί δεν αντέχουν την πίεση της δουλειάς τους, ή γενικά έχουν άλλα θέματα να περνάνε τακτικότερα από ειδικούς γιατρούς. Ούτε εύκολη δουλειά είναι, ούτε και είναι λύση να οπλοφορούν παντού επειδή δεν μπορούν να τα φυλάξουν σωστά στα τμήματα. Δεν θέλω να σκεφτώ επί τόπου ότι απλώς ξεθαρεψαν επειδή όπως είχαν πει τους λύθηκαν επιτέλους τα χέρια
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Είναι που έχουν δει πολλά τα μάτια μας από τις κυβερνήσεις που περάσανε, οπότε και υπάρχει καχυποψία στα πάντα. ειδικά με τα γεγονότα στα νησιά του βορειοανατολικού Αιγαίου, δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποιος ήθελε να μας βγάλει κήρυγμα για τους κακομοιρους αστυνομικούς. Τώρα το τι ακριβώς συνέβη μάλλον δεν θα το μάθουμε και ποτέ. Πάντως καλό θα ήταν, αν οι αστυνομικοί δεν αντέχουν την πίεση της δουλειάς τους, ή γενικά έχουν άλλα θέματα να περνάνε τακτικότερα από ειδικούς γιατρούς. Ούτε εύκολη δουλειά είναι, ούτε και είναι λύση να οπλοφορούν παντού επειδή δεν μπορούν να τα φυλάξουν σωστά στα τμήματα. Δεν θέλω να σκεφτώ επί τόπου ότι απλώς ξεθαρεψαν επειδή όπως είχαν πει τους λύθηκαν επιτέλους τα χέρια

Σε ποια χωρα ειχα διαβασει οτι ξηλωσαν ΟΛΟΥΣ τους μπατσους και τους αναγκασαν να περασουν εξετασεις απο ανεξαρτητους επιτηρητες των Ηνωμενων Εθνων ολοι οσοι θελαν να ειναι στο σωμα; Ετσι πρεπει να γινεται καθε 20ετια imho σε ολα τα μερη...


Edit: Στη Γεωργια το 2003, μετα απο επανασταση...το φανταστηκα οχι απο την καλη καρδια των κυβερνώντων


Χμμμ, σε κανει να σου μπαινουν ιδεες
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Επειδή mind-blowing δεν ειναι μόνο η τεχνολογία.
Τον τελευταίο καιρό δίνω μια εργασιακή μάχη. Η μάχη χάθηκε αλλά όχι ο πόλεμος. Παραιτήθηκα και τώρα διανύω τις τελευταίες μέρες στην εταιρία.

Εκτύπωσα ότι στοιχεία έχω και πήγα στην επιθεώρηση εργασίας.
Στην επιθεώρηση εργασίας δεν πήγα με τους λούμπεν. Πήγα κατευθείαν σε επίτροπο και από την έκφραση που πήρε το πρόσωπο της και χωρίς να τις δείξω το βαρύ πυροβολικό που έχω. Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά και πολύ άσχημα, όχι για μένα. Την ίδια μέρα τηλεφώνησε την HR μας και της είπε να παρουσιαστεί στην επιθεώρηση,την Τετάρτη.

Σήμερα με πληροφόρησαν για ένα περιστατικό που συνεβει πριν πάω για δουλειά. Η ΗR ρώτησε μια φίλη της στη δουλειά, εάν ξέρει κάποιον witch doctor επειδή χρειάζεται JuJu.
Η φίλη της σοκαρισμένη της είπε ότι είναι χριστιανή και δεν θέλει σχέση με τέτοια πράγματα. Την ρώτησε τι το θέλει το JuJu και η ΗR είπε ότι δεν είναι για τον εαυτό της αλλά για μια φίλη της.

Επειδή ξέρει ότι θα φάει μεγάλο χέσιμο στην επιθεώρηση εργασίας και επειδή αυτό σημαίνει μεγάλη ζημιά για την εταιρία, θα χάσει και την δουλειά της. Ο συνεργός της θα φάει απέλαση, λογικά.
Πάνε να πολεμήσουν τον κουνέλι με αφρικανική μαύρη μαγεία. Το καταγγέλλω πρώτα εδώ, στο RQ.

Το είπα σε ένα συνάδελφο και μου είπε ότι χθες, πήγε η HR στο γραφείο του και του έδωσε ένα σάντουιτς, πράγμα που δεν έκανε ποτέ στα χρόνια που είναι στην εταιρία.
Ο φίλος, υποψιασμένος, το έδωσε σε έναν καθαριστή και δυστηχως ο τύπος είχε ρεπό σήμερα και δεν ξέρουμε εάν ζει.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488


Ουσία : Αν είναι να χεις τη μηχανή του αυτοκινήτου ανοικτή στο «ρελαντί» για πάνω από 7 δευτερόλεπτα, καλύτερα να την κλείνεις για να καις λιγότερα καύσιμα. Τα 7 δευτερόλεπτα είναι το μέσο όριο για οικονομία.
 
Top Bottom